Dictionare

Subcategorii

Agramatisme in limbajul ..
CUM VORBIM SI SCRIEM CORECT ..
CUM VORBIM SI SCRIEM CORECT ..
Cand paronimele prefera ..
Cand paronimele prefera rimele este un dictionar inedit in versuri ce cuprinde 100 de perechi paroni..
Dictionar de afaceri eng..
Cu o "zestre lingvistica" insumand aproximativ 6 500 de cuvinte si expresii - selectate din jargonul..
Dictionar de afaceri eng..
Dictionarul de afaceri englez-roman/roman-englez ilustreaza marea diversitate a vocabularului folosi..
Dictionar de antonime..
Autor Alexandru Emil M Din colectie fac parte: - Dictionar de antonime - Dictionar de omonime - Dict..
Dictionar de Antonime al..
- aproximativ 6.000 de perechi antonimice - exemple concrete si corect folosite - modalitati explici..
Dictionar de argou franc..
Aceasta lucrare face parte din colectia de Dictionare de argou a Editurii NICULESCU si cuprinde apro..
Dictionar de argou maghi..
Dictionar de baza france..
Accesibil si concis - 40 000 de cuvinte si expresii din vocabularul limbii franceze actuale.  A..
Dictionar de capcane ale..
Inregistrand aproximativ 2880 de cuvinte capcana, dictionarul de fata are ca support a doua editie a..
Dictionar de economie si..
Prin cele aproximativ 1200 de intrari si numeroase anexe, dictionarul de fata defineste conceptele e..
Dictionar de exprimari p..
DESPRE CARTE Noutatea, ca si utilitatea acestui dictionar - printre primele de acest fel - rezida in..
Dictionar de limba roman..
Dictionarul Limbii Romane Contemporane deschide seria Dictionarelor Aramis, serie care va continua c..
Dictionar de locutiuni..
..
..
Dictionar de marketing e..
DACA MARKETING NU E ... NICIO AFACERE NU E! Nu-i niciun secret ca, atunci cand vine vorba despre "ce..
Dictionar de neologisme ..
Colectia completa cuprinde: - dictionar de antonime - dictionar de sinonime - dictionar de neolog..
Dictionar de omografe..
SA NU TE LASI DUS ... DE VORBE sau DESPRE 4 000 DE CUVINTE PARELNICE! Fost profesor de limba si lite..
Dictionar de omonime..
Dictionar de omonime..
Rod al pasiunii cu care dascalul Abdulea (fost cadru didactic de specialitate si profesor metodist p..
Dictionar de Omonime al ..
- aproximativ 1.500 de cuvinte-titlu - exemple concrete si corect folosite - modalitati explicite de..
e-librariescolara.ro © 2017