Clasa a-IV-a

Aprobat MENEvaluare Finala Clasa a ..
..
Aprobat MENEvaluare la finalul clas..
Pentru ca standardizarea este cuvantul de ordine al zilelor noastre, noi, autorii acestui auxiliar, ..
Aprobat MENEvaluarea nationala 2018..
Lucrarea de fata se adreseaza elevilor de clasa a IV-a in vederea sustinerii cu succes a probei de e..
Aprobat MENNoile teste dupa model e..
Lucrarea „Noile teste după model european – Evaluarea Naţională“ se adresează elevilor din clasa a I..
Aprobat MENTeste de evaluare nation..
Este un suport lucrativ pentru exersarea tipologiei testelor de evaluare naţională, de la finalul ..
Aprobat MENTeste de evaluare. Descr..
Teste de evaluare. Descriptori de performanta. Clasa a IV-a Limba si literatura romana Matem..
Teste pentru evaluarea e..
Incepand cu anul 2013-2014, elevii claselor a IV-a sustin o evaluare la nivel national, moment impor..
Aprobat MENTeste pentru evaluarea n..
Lucrarea de fata isi propune sa ofere celor interesati – elevi si dascali, deopotriva, cateva metode..
Aprobat MENTeste pentru evaluarea n..
7 teste de evaluare nationala pentru Matematica 7 teste de evaluare nationala pentru Limba si litera..
Aprobat MENTeste pentru evaluarea n..
Lucrarea conține 12 teste-model pentru Evaluarea Națională susținută la finalul clasei a IV-a, elabo..
Aprobat MENTeste pregatitoare pentr..
..
Aprobat MENTeste Pregatitoare pentr..
Matematica. Olimpiade si..
Culegerea de față conține majoritatea problemelor date la concursurile de matematică din România la ..
Caiet de evaluare - limb..
Caietul este structurat pe cele trei forme de evaluare: initiala, formativa si sumativa. Sarcinile d..
Caiet de evaluare - mate..
Evaluare finala Clasa a ..
AUXILIAR IN CONFORMITATE CU MODELELE ELABORATE DE MECS Bibliografie recomandata in cadrul Concursuri..
Evaluare limba romana. T..
Lucrarea este impartita in unsprezece unitati de invatare. Fiecare unitate de invatare este formata ..
Evaluare matematica. Tes..
De ce sa cumpar publicatia aceasta? • Este altceva decat ceea ce este pe piata in acest moment: - fi..
Evaluare Nationala - Lim..
Lucrarea "Evaluare Nationala - Limba si literatura romana" este un auxiliar care se adreseaza elevil..
Evaluare Nationala - Mat..
Lucrarea "Evaluare Nationala - Matematica" este un auxiliar care se adreseaza elevilor de clasa a IV..
e-librariescolara.ro © 2018