Clasa a-IV-a

Evaluarea nationala 2018..
Lucrarea de fata se adreseaza elevilor de clasa a IV-a in vederea sustinerii cu succes a probei de e..
Caiet de evaluare - limb..
Caietul este structurat pe cele trei forme de evaluare: initiala, formativa si sumativa. Sarcinile d..
Caiet de evaluare - mate..
Evaluare Finala Clasa a ..
..
Evaluare finala Clasa a ..
AUXILIAR IN CONFORMITATE CU MODELELE ELABORATE DE MECS Bibliografie recomandata in cadrul Concursuri..
Evaluare la finalul clas..
Pentru ca standardizarea este cuvantul de ordine al zilelor noastre, noi, autorii acestui auxiliar, ..
Evaluare limba romana. T..
Lucrarea este impartita in unsprezece unitati de invatare. Fiecare unitate de invatare este formata ..
Evaluare matematica. Tes..
De ce sa cumpar publicatia aceasta? • Este altceva decat ceea ce este pe piata in acest moment: - fi..
Evaluare Nationala - Lim..
Lucrarea "Evaluare Nationala - Limba si literatura romana" este un auxiliar care se adreseaza elevil..
Evaluare Nationala - Mat..
Lucrarea "Evaluare Nationala - Matematica" este un auxiliar care se adreseaza elevilor de clasa a IV..
Evaluare nationala clasa..
Prin diversitatea temelor abordate, atat la limba romana, cat si la matematica, prezentul auxiliar s..
Evaluare nationala la fi..
Evaluare nationala. Test..
Testele pregătitoare pentru EVALUAREA NAȚIONALĂ la limba românặ și matematicặ se adreseazặ elevilor ..
Fise interdisciplinare p..
..
Limba si literatura roma..
20 de teste + baremele de corectar ..
20 de teste + baremele de corectar ..
Ma pregatesc pentru conc..
Aceasta lucrare poate fi utilizata pe intreg parcursul anului scolar, atat pentru exersarea si siste..
Ma pregatesc pentru conc..
Ne pregatim pentru evalu..
teste la Limba romana si Matematica pentru clasa a IV-a Auxiliarul didactic Ne pregatim pentru evalu..
Noile teste dupa model e..
Lucrarea „Noile teste după model european – Evaluarea Naţională“ se adresează elevilor din clasa a I..
Set 2 carti Teste pregat..
Set 2 carti Teste pregatitoare evaluarea nationala clasa a IV-a Editie revizuita 2016, cuprinde 1..
e-librariescolara.ro © 2017