Clasa a-VI-a

Evaluare finala clasa a ..
AUXILIAR IN CONFORMITATE CU MODELELE ELABORATE DE MECS Bibliografie recomandata in cadrul Concursuri..
Evaluare finala clasa a ..
Incepand cu acest an, elevii claselor a II-a, a IV-a si a VI-a vor sustine o evaluare la nivel natio..
Evaluare Nationala clasa..
Aceasta lucrare se adreseaza elevilor care se pregatesc pentru sustinerea Evaluarii Nationale de la ..
Evaluarea Nationala Clas..
Volumul de fata reprezinta un auxiliar didactic care contribuie la dezvoltarea competentei de lectur..
Evaluarea Nationala Clas..
Teste pe modelul subiectului pentru Evaluarea Nationala (Matematica • Biologie • Fizica) ..
Limba si comunicare. Tes..
Lucrarea de fatǎ se adreseaza: ● elevilor care se pregatesc pentru sustinerea Evaluarii Nationale de..
Limba si comunicare. Tes..
Ne pregatim de evaluare ..
In ultimele saptamani inainte de evaluare, elevii vor rezolva cate un test in fiecare saptamana. Mat..
Disponibilitate: Stoc limitat
Ne pregatim de evaluare ..
Disponibilitate: Stoc limitat
Noile teste dupa model e..
Noile teste dupa model european. Evaluarea Nationala. Clasa a VI-a. Limba romana - Limba engleza au ..
Noile teste dupa model e..
Noile teste dupa model european – Evaluarea nationala. Clasa a VI-a. Limba romana – Limba franceza a..
Pregatirea pentru EVALUA..
Lucrarea de fata cuprinde 10 teste care respecta tiparul testelor nationale de verificare a aptitudi..
Pregatirea pentru EVALUA..
Lucrarea de fata cuprinde 10 teste complexe care urmaresc verificarea aptitudinilor de comunicare in..
Pregatirea pentru EVALUA..
Desi curriculum de studiu la aceste discipline nu a fost proiectat intr-o maniera integrata, testele..
Teste Transdisciplinare ..
..
..
Evaluare clasa a VI-a Ma..
Matematica si Stiinte ale naturii. Teste de evaluare vine in sprijinul elevilor care se pregatesc pe..
Evaluare matematica si s..
Contine 25 de teste realizate in conformitate cu modelele de subiecte de examen din ultimii doi ani ..
e-librariescolara.ro © 2018