Clasa a-VI-a

Evaluarea Nationala 2020..
Avizat M.E.N. conform O.M. nr. 3022/8.01.2018 Lucrarea de fata se adreseaza elevilor de clasa a 6-a ..
Evaluarea Nationala 2020..
Lucrarea de fata se adreseaza elevilor de clasa a VI-a care, la finalul anului scolar, vor sustine p..
Evaluare finala clasa a ..
AUXILIAR IN CONFORMITATE CU MODELELE ELABORATE DE MECS Bibliografie recomandata in cadrul Concursuri..
Limba si comunicare. Tes..
Lucrarea de fatǎ se adreseaza: ● elevilor care se pregatesc pentru sustinerea Evaluarii Nationale de..
Ne pregatim de evaluare ..
In ultimele saptamani inainte de evaluare, elevii vor rezolva cate un test in fiecare saptamana. Mat..
Disponibilitate: Stoc limitat
Noile teste dupa model e..
Noile teste dupa model european. Evaluarea Nationala. Clasa a VI-a. Limba romana - Limba engleza au ..
Noile teste dupa model e..
Noile teste dupa model european – Evaluarea nationala. Clasa a VI-a. Limba romana – Limba franceza a..
Pregatirea pentru EVALUA..
Lucrarea de fata cuprinde 10 teste care respecta tiparul testelor nationale de verificare a aptitudi..
Teme supliment Gazeta Ma..
Imi place sa reafirm, ori de cate ori am ocazia, ca Gazeta Matematica este un monument al culturii r..
Evaluare clasa a VI-a Ma..
Matematica si Stiinte ale naturii. Teste de evaluare vine in sprijinul elevilor care se pregatesc pe..
Evaluare finala clasa a ..
Incepand cu acest an, elevii claselor a II-a, a IV-a si a VI-a vor sustine o evaluare la nivel natio..
Evaluare matematica si s..
Contine 25 de teste realizate in conformitate cu modelele de subiecte de examen din ultimii doi ani ..
Evaluare Nationala clasa..
Aceasta lucrare se adreseaza elevilor care se pregatesc pentru sustinerea Evaluarii Nationale de la ..
Evaluarea nationala 2018..
Evaluarea nationala 2018..
Evaluarea Nationala 2019..
Lucrarea de faţă se adresează elevilor de clasa a VI-a care, la finalul anului şcolar, vor susţine p..
Evaluarea Nationala Clas..
Volumul de fata reprezinta un auxiliar didactic care contribuie la dezvoltarea competentei de lectur..
e-librariescolara.ro © 2019