Auxiliare scolare

Subcategorii

Aprobat MENSet 3 carti Clasa Pregat..
Set 3 CARTI Clasa Pregatitoare. Setul cuprinde: Comunicare in Limba Romana Matematica si explorarea ..
Aprobat MEN1000 Exercitii si proble..
Constituie un important suport lucrativ pentru elevi, părinți, și cadre didactice. Pentru elevi..
Aprobat MEN1000 Exercitii si proble..
Este un bogat și util suport de lucru, necesar atât elevilor, cât și cadrelor didactice. Culege..
Aprobat MENArte vizuale si abilitat..
..
Aprobat MENCitesc si scriu corect !..
Constituie un auxiliar-material didactic, important și util, în completarea abecedarului, oferind ..
Aprobat MENEvaluare interdisciplina..
Auxiliarele sunt avizate de M.E.N. pentru folosirea la clasa prin ordinul de ministru nr. 3022/08.01..
Aprobat MENEvaluare interdisciplina..
Aprobat MENExercitii de comunicare ..
Este un suport didactic elaborat în conformitate cu programa școlară pentru clasa a II a, care se ..
Aprobat MENExercitii de limba si li..
Un suport didactic cu o arie extinsă în abordarea conţinutului ştiinţific şi literar al limbii rom..
Aprobat MENExercitii de Limba si li..
Prezentul material este realizat in conformitate cu programa pentru clasa a IV-a, aprobata M.E.N. pr..
Aprobat MENExercitii si probleme. C..
Constituie baza unei pregătiri serioase în domeniul matematicii, nu numai pentru elevii care îndră..
Aprobat MENExercitii si probleme. C..
Aprobat MENFise interdisciplinare c..
Aprobat MENJocuri interdisciplinare..
..
Ma pregatesc pentru conc..
Aceasta lucrare poate fi utilizata pe intreg parcursul anului scolar, atat pentru exersarea si siste..
Magia povestilor - Antol..
Constituie un ajutor însemnat în realizarea unor activități eficiente de lectură, precum și stimul..
Magia povestilor - Antol..
Este un suport lucrativ important pentru lectura suplimentară a elevilor de clasa a IV-a şi un ghi..
Magia povestilor - Antol..
Este un util și interesant suport pentru lectură dedicat elevilor de clasa I. Cartea conține po..
Magia povestilor. Antolo..
Este un important suport  lucrativ pentru lectură, dedicat atât elevilor de clasa a III-a, câ..
Sa dezlegam tainele comu..
Realizată conform programei în vigoare, Să dezlegăm tainele comunicării. Clasa I – Semestrul 1 aplic..
e-librariescolara.ro © 2018