tel Comenzi telefonice (L-V: 9-17) 0752.455.455

Auxiliare scolare

Subcategorii

Set 3 carti Clasa Pregat..
Set 3 CARTI Clasa Pregatitoare. Setul cuprinde: Comunicare in Limba Romana Matematica si explorarea ..
1000 Exercitii si proble..
Constituie un important suport lucrativ pentru elevi, părinți, și cadre didactice. Pentru elevi..
1000 Exercitii si proble..
Este un bogat și util suport de lucru, necesar atât elevilor, cât și cadrelor didactice. Culege..
Arte vizuale si abilitat..
..
Citesc si scriu corect !..
Constituie un auxiliar-material didactic, important și util, în completarea abecedarului, oferind ..
Evaluare interdisciplina..
Auxiliarele sunt avizate de M.E.N. pentru folosirea la clasa prin ordinul de ministru nr. 3022/08.01..
Evaluare interdisciplina..
Exercitii de comunicare ..
Este un suport didactic elaborat în conformitate cu programa școlară pentru clasa a II a, care se ..
Exercitii de limba si li..
Un suport didactic cu o arie extinsă în abordarea conţinutului ştiinţific şi literar al limbii rom..
Exercitii de Limba si li..
Prezentul material este realizat in conformitate cu programa pentru clasa a IV-a, aprobata M.E.N. pr..
Exercitii si probleme. C..
Constituie baza unei pregătiri serioase în domeniul matematicii, nu numai pentru elevii care îndră..
Exercitii si probleme. C..
Fise interdisciplinare c..
Jocuri interdisciplinare..
..
Ma pregatesc pentru conc..
Aceasta lucrare poate fi utilizata pe intreg parcursul anului scolar, atat pentru exersarea si siste..
Magia povestilor - Antol..
Constituie un ajutor însemnat în realizarea unor activități eficiente de lectură, precum și stimul..
Magia povestilor - Antol..
Este un suport lucrativ important pentru lectura suplimentară a elevilor de clasa a IV-a şi un ghi..
Magia povestilor - Antol..
Este un util și interesant suport pentru lectură dedicat elevilor de clasa I. Cartea conține po..
Magia povestilor. Antolo..
Este un important suport  lucrativ pentru lectură, dedicat atât elevilor de clasa a III-a, câ..
Sa dezlegam tainele comu..
Realizată conform programei în vigoare, Să dezlegăm tainele comunicării. Clasa I – Semestrul 1 aplic..
e-librariescolara.ro © 2019