Clasa a-VIII-a

Subcategorii

100 de teste pentru Eval..
50 de teste de evaluare curentă 50 de teste sumative  Prezenta lucrare propune o vizi..
Caietul inteligent. Lite..
Seria Caietelor inteligente (Literatură, Limba română, Comunicare) (semestrul 1 și semestrul 2): ..
..
Fizica. Probleme si test..
Culegerile Fizica. Probleme si teste de evaluare se adreseaza, in primul rand, elevilor, constituind..
Ghid practic de literatu..
Ghid practic de literatura acopera aspectele teoretice de stilistica si teoria literaturii prevazute..
Ghidul elevului chimie c..
Ghidul elevului chimie clasa a VIII-a Sinteze, aplicatii, experimente 1. Norme de protectie in labor..
Gramatica prin teste-gri..
Gramatica prin teste-grilă – cu rezolvare completă și argumentată: • este un instrument modern și p..
LIMBA SI LITERATURA ROMA..
• repere de interpretare • exercitii Aceasta carte se adreseaza deopotriva elevilor si profesorilor,..
Matematica clasa a VIII-..
Sinteze de toerie Exercitii si probleme - Fixarea cunostintelor - Aprofundare cunostintelor - Perfor..
Matematica de excelenta...
Fiecare volum cuprinde temele cele mai însemnate care pot fi tratate de elevii talentați, de la clas..
Matematica. Algebra, geo..
Seria de lucrari MATE 2000 CONSOLIDARE, destinata claselor de gimnaziu, respecta toate cerințele pro..
Disponibilitate: Livrare 3 - 5 zile pentru comenzile pe clasa
Matematica. Evaluarea na..
Ediţia de faţă a lucrării Matematică pentru Evaluarea Naţională: - realizează recapitularea m..
Algebra..
Aceasta lucrare isi propune sa ofere intr-o forma compacta, dar nu sumara, si evitand intentionat o ..
Atlas geografic pentru g..
Traducere: Ionut Popa Lucrarea Atlas geografic pentru gimnaziu ii va ajuta pe copii sa cunoasca lume..
Caiet Cultura Civica cls..
Cultura civica. Caietul elevului clasa a VIII-a ..
Cultura civica. Caietul elevului clasa a VIII-a ..
Caiet de limba romana cl..
Elaborata in concordanta cu Programa scolara aprobata prin Ordinul Ministerului Educatiei, Cercetari..
Capcanele analizei grama..
Teste de limba romana pentru pregatirea olimpiadelor scolare bacalaureat admitere in facultate. ..
Chimie anorganica pentru..
Lucrarea respecta programa analitica in vigoare fiind in deplina concordanta cu manualele de chimie ..
Chimie anorganica. Olimp..
Culegerea de fata cuprinde numeroase exercitii, probleme, dar si probe practice date in ultimii ani ..
e-librariescolara.ro © 2017