Carminis

Sa dezlegam tainele comunicarii. Clasa I. Semestrul I. (Dupa manual MEN autor Olga Paraiala, Rodica Chiran)
Realizată conform programei în vigoare, Să dezlegăm tainele comunicării. Clasa I – Semestrul 1 aplic..
Matematica si explorarea mediului inconjurator cu Robik. Culegere. Clasa I (pentru noul manual Autori Pitila, Mihailescu)
..
Aprobat MENSa dezlegam tainele comunicarii. Clasa a II-a. Semestrul 1. (conf manual MEN - Cleopatra Mihailescu, Tudora Pitila)
Colectia bine-cunoscuta continua cu Sa dezlegam tainele comunicarii. Clasa a II-a. Realizata confor..
Aprobat MENSa dezlegam tainele comunicarii. Clasa a II-a. Semestrul 2 (dupa manual MEN C. Mihailescu, T. Pitila)
Aprobat MENSa dezlegam tainele comunicarii. Clasa I. Semestrul I (Dupa manualul MEN - Cleopatra Mihailescu, Tudora Pitila)
Colectia bine-cunoscuta continua cu o noua serie deschisa de Sa dezlegăm tainele comunicarii. Clasa ..
Aprobat MENSa dezlegam tainele comunicarii. Clasa I. Semestrul II (Dupa manualul MEN - Cleopatra Mihailescu, Tudora Pitila)
Aprobat MENCaiet de scriere. Clasa I. Semestrul I (conf manual MEN - C. Mihailescu, T. Pitila)
Dupa manualul de clasa I Art ..
Aprobat MENCaiet de scriere. Clas..
Caietul de scriere. Clasa I. Semestrul 1 este in conformitate cu noua programa scolara si constituie..
Aprobat MENCaiet de scriere. Clasa I. Semestrul II (dupa manual MEN C. Mihailescu, T. Pitila)
Caietul de scriere. Clasa I. Semestrul II este in conformitate cu noua programa scolara si constitui..
Aprobat MENMatematica si explorarea mediului Culegere pentru clasa a II-a Trandafirescu (dupa manual MEN C. Mihailescu, T. Pitila)
Culegerea Matematică şi explorarea mediului pentru clasa a II-a este elaborată conform programei şco..
ABC-ul ghicitorilor. Hai la joc!
ABC-ul ghicitorilor. Hai la joc! este o carte atractiva destinata tuturor copiilor din clasele prima..
Aprobat MENAlfabetul. Fise de lucru. Clasa I
Alfabetul. Fise de lucru este un auxiliar care se adreseaza atat elevilor din clasa I, cat si invata..
Aprobat MENAproape totul despre Metoda figurativa.
Culegerea de probleme intitulata Aproape totul despre metoda figurativa. Matematica pentru invataman..
Aprobat MENArte vizuale si abilitati practice. Clasa I
Caietul Arte vizuale şi abilităţi practice. Clasa I abordează într-o viziune integrată conţinuturile..
Aprobat MENArte vizuale si abilitati practice. Clasa pregatitoare.
Caietul Arte vizuale si abilitati practice. Clasa pregatitoare abordeaza intr-o viziune integrata co..
Caiet de matematica in completare la clasa. Clasa pregatitoare.
Caietul de matematică în completare la clasă sprijină formarea unor competențe incipiente specifice ..
Aprobat MENCaiet integrat. Comunicare in limba romana. Matematica si explorarea mediului. Dezvoltare personala.
Auxiliarul Caiet integrat. Clasa pregaatitoare are in componenta sa exercitii, semne grafice, zone d..
Caietul invatatorului
Caietul invatatorului este un important instrument de lucru destinat cadrelor didactice care predau ..
Aprobat MENCalatorie prin limba romana. Auxiliar de exercitii. Comunicare in limba romana. Evaluarea nationala. Clasa a II-a
Fiind alcatuita dupa noua Programa scolara pentru disciplina Comunicare in limba romana aprobata de ..
Aprobat MENCalatorie prin limba romana. Clasa a III-a . Auxiliar de exercitii. Comunicare in limba romana.
Cartea de față este alcătuită după noua „Programă școlară pentru disciplina Limba şi literatura româ..
e-librariescolara.ro © 2018