Clasa a-II-a

Aprobat MENDiploma cadouAm invatat in clasa a II..
■   integrează conținuturile noii programei școlare afe­rente clasei a II-a în u..
Diploma cadouCaiet de activitate inde..
Exercitii aplicative pentru recapitularea si consolidarea cunostintelor. ..
Exercitii aplicative pentru recapitularea si consolidarea cunostintelor. ..
Diploma cadouCaiet de vacanta clasa a..
Aplicatiile propuse in cuprinsul acestui caiet de vacanta au la baza interdisciplinaritatea, atracti..
Diploma cadouCaiet pentru vacanta cla..
Caietul pentru vacanta propune o diversitate de continuturi bazate pe interdisciplinaritate si benef..
Diploma cadouCaiet pentru vacanta cla..
Asigura fixarea, consolidarea si recapitularea cunostintelor anterioare fiind baza pentru cunostinte..
Diploma cadouIn caruselul vacantei cl..
Este un material lucrativ interesant și necesar pentru activitatea independentă a elevilor în timp..
Diploma cadouJurnal de vacanta clasa ..
Descopera alaturi de noi vacanta de vara, pe care o vom petrece impreuna intr-un mod distractiv, ins..
Diploma cadouPachet special clasa a I..
La achizitionarea Pachetului 1 ce contine Caietul de activitati independente si diploma primiti la S..
Diploma cadouPachet „Ne distram cu ..
Pachet „Ne distram cu Puf si Fin”, clasa a II-a contine: caiet inderdisciplinar „Ne distram cu Puf s..
Aprobat MENDiploma cadouRepetam si nu uitam. Tem..
Conceput in ideea rezolvarii ritmice si sistematice a temelor de vacanta, acest auxiliar intitulat R..
Aprobat MENDiploma cadouVreau sa fiu cel mai bun..
Vreau sa fiu cel mai bun. Toate disciplinele. Clasa a II-a este un auxiliar creat anume pentru a fi ..
Caiet de vacanta clasa a..
Aventura lui Ciorapel continua in laborator unde cu ajutorul capsulei timpului calatoreste in trecut..
Jurnalul meu scolar pent..
Dragi parinti, profesori si elevi, A fost confirmat stiintific: pe timpul vacantei de vara, copiii p..
Mat, Ema, Tica si eu in ..
Tangențial, elevul are parte și de îmbinări ale unor cerințe ce țin de arte vizuale, de explorarea m..
Mini si maxi teste pentr..
..
..
Caiet de vacanta clasa a..
Caiet de vacanta pentru ..
Conceput sub forma unei minunate calatorii a cunoasterii pe care elevii o pot parcurge alaturi de do..
Supercaietul meu de vaca..
A venit vacanta! Cei mici vor avea timp sa se bucure de soare, de plimbari cu bicicleta, de jocuri p..
e-librariescolara.ro © 2018