Clasa a-II-a

Am invatat in clasa a II..
■   integrează conținuturile noii programei școlare afe­rente clasei a II-a în u..
Caiet de vacanta clasa a..
Aventura lui Ciorapel continua in laborator unde cu ajutorul capsulei timpului calatoreste in trecut..
Caiet de vacanta clasa a..
Aplicatiile propuse in cuprinsul acestui caiet de vacanta au la baza interdisciplinaritatea, atracti..
Caiet pentru vacanta cla..
Caietul pentru vacanta propune o diversitate de continuturi bazate pe interdisciplinaritate si benef..
Caiet pentru vacanta cla..
Asigura fixarea, consolidarea si recapitularea cunostintelor anterioare fiind baza pentru cunostinte..
Jurnalul meu scolar pent..
Dragi parinti, profesori si elevi, A fost confirmat stiintific: pe timpul vacantei de vara, copiii p..
Mat, Ema, Tica si eu in ..
Tangențial, elevul are parte și de îmbinări ale unor cerințe ce țin de arte vizuale, de explorarea m..
Mini si maxi teste pentr..
..
Repetam si nu uitam. Tem..
Conceput in ideea rezolvarii ritmice si sistematice a temelor de vacanta, acest auxiliar intitulat R..
Vreau sa fiu cel mai bun..
Vreau sa fiu cel mai bun. Toate disciplinele. Clasa a II-a este un auxiliar creat anume pentru a fi ..
Caiet de vacanta - clasa..
COMUNICARE IN LIMBA ROMANA, MATEMATICA SI CUNOASTEREA MEDIULUI. "Caietul de vacanta pentru clasa a I..
Caiet de vacanta clasa a..
Descopera alaturi de noi vacanta de vara, pe care o vom petrece impreuna intr-un mod distractiv, ins..
Caiet de vacanta clasa a..
„In vacanta asta nu ne plictisim!” Acesta este sloganul sub care s-a realizat prezentul auxiliar. Cu..
Caiet de vacanta pentru ..
Caiet cu exercitii, probleme si jocuri variate pentru elevii din clasa a II-a ..
Caiet de vacanta pentru ..
Conceput sub forma unei minunate calatorii a cunoasterii pe care elevii o pot parcurge alaturi de do..
Caiet de vacanta transcu..
Exercitiile si aplicatiile propuse cuprind toti pasii de invatare semnalati in programa scolara. Ins..
Caiet de vacanta. Clasa ..
..
Comunicare in limba roma..
..
Ghiozdanelul meu Micul i..
Ghiozdanelul meu pentru clasa I - caiet de activitati integrate in forma de gentuta contine 80 de fi..
In caruselul vacantei cl..
Este un material lucrativ interesant și necesar pentru activitatea independentă a elevilor în timp..
e-librariescolara.ro © 2017