Muzica si miscare

Joc cantec si miscare..
Lucrarea Joc, cantec si miscare, adresata primelor trei clase ale ciclului primar si nu numai, repre..
Muzica si Miscare - Clas..
Propune un demers centrat pe dezvoltarea gandirii si a abilitatilor de comunicare muzicala si corpor..
Muzica si miscare clasa ..
Reprezinta o oferta lucrativa pentru cei mai mici scolari care percep muzica intr-o maniera intuit..
Un cantec e inima mea..
Cartea Un cantec e inima mea editia a doua contine versurile (autor Marcela Penes) portativele cante..
e-librariescolara.ro © 2017