Clasa I

Caiet de evaluare - comu..
Caietul este structurat pe cele trei forme de evaluare: initiala, formativa si sumativa. Sarcinile d..
Evaluare Clasa I. Comuni..
Caiet cu exercitii si probleme variate pentru evaluarea elevilor de clasa I la Comunicare in limba r..
Evaluare Finala Clasa I..
Instrument care faciliteaza realizarea unei obiective evaluari si autoevaluari a nivelului de pregat..
Fise de evaluare - matem..
Caietele cu Fise de evaluare sunt un instrument util, alaturi de alte instrumente de evaluare altern..
Fise interdisciplinare p..
Constituie un important suport lucrativ pentru activitatea didactică la clasa I. Fişele de lucr..
Micul campion. Teste pen..
"Micul campion". Teste de cultura generala" este o lucrare care se adreseaza deopotriva tie, elevul ..
Ne pregatim pentru Evalu..
Lucrarea Ne pregatim pentru Evaluarea Nationala – clasa I este un auxiliar ce contine teste variate,..
Teste de evaluare (descr..
Un important suport pentru evaluare, deosebit de util pentru elevi, vizitând autoevaluarea, și nec..
Teste. Evaluare sumativa..
Conceputa in conformitate cu noul Curriculul National, familiarizeaza elevii cu toate tipurile de it..
Vreau sa fiu cel mai bun..
Vreau sa fiu cel mai bun se adreseaza elevilor de 7 ani (clasa I), incurajandu-i sa se pregateasca p..
Caiet de evaluare - mate..
Fise de recapitulare si ..
„Fisele de recapitulare si evaluare finala pentru clasa I” sunt realizate in conformitate cu noua pr..
e-librariescolara.ro © 2017