Clasa I

Aprobat MENEvaluare finala clasa I..
Avizat M.E.N. conform O.M. nr. 3022/8.01.2018 ..
Avizat M.E.N. conform O.M. nr. 3022/8.01.2018 ..
Aprobat MENMicul campion. Teste pen..
"Micul campion". Teste de cultura generala" este o lucrare care se adreseaza deopotriva tie, elevul ..
Aprobat MENNe pregatim pentru Evalu..
Lucrarea Ne pregatim pentru Evaluarea Nationala – clasa I este un auxiliar ce contine teste variate,..
Aprobat MENTeste. Evaluare sumativa..
Conceputa in conformitate cu noul Curriculul National, familiarizeaza elevii cu toate tipurile de it..
Aprobat MENDiploma cadouVreau sa fiu cel mai bun..
Vreau sa fiu cel mai bun se adreseaza elevilor de 7 ani (clasa I), incurajandu-i sa se pregateasca p..
Caiet de evaluare - comu..
Caietul este structurat pe cele trei forme de evaluare: initiala, formativa si sumativa. Sarcinile d..
Evaluare Clasa I. Comuni..
Caiet cu exercitii si probleme variate pentru evaluarea elevilor de clasa I la Comunicare in limba r..
Fise de evaluare - matem..
Caietele cu Fise de evaluare sunt un instrument util, alaturi de alte instrumente de evaluare altern..
Fise interdisciplinare p..
Constituie un important suport lucrativ pentru activitatea didactică la clasa I. Fişele de lucr..
Teste de evaluare (descr..
Un important suport pentru evaluare, deosebit de util pentru elevi, vizitând autoevaluarea, și nec..
Caiet de evaluare - mate..
Fise de recapitulare si ..
„Fisele de recapitulare si evaluare finala pentru clasa I” sunt realizate in conformitate cu noua pr..
e-librariescolara.ro © 2018