Clasa pregatitoare

Subcategorii

Aprobat MENSet 3 carti Clasa Pregat..
Set 3 CARTI Clasa Pregatitoare. Setul cuprinde: Comunicare in Limba Romana Matematica si explorarea ..
Aprobat MENSet complet clasa pregat..
Setul complet al clasei pregatitoare cuprinde: Comunicare in limba romana clasa pregatitoare ..
Aprobat MENAlfabetul strengarel pen..
Este un suport de lucru pentru micii școlari, deosebit de antrenant și captivant, conținând fișe de ..
Aprobat MENArte vizuale si abilitat..
Contine cartonul si hartia glasata necesare In concordanta cu programa in vigoare si cu manualele sc..
Aprobat MENArte vizuale si abilitat..
Mapa de arte vizuale si abilitati practice pentru clasa pregatitoare contine 34 de proiecte creative..
Aprobat MENArte vizuale si abilitat..
Este un suport de lucru util și deosebit de captivant prin conținut și stil de prezentare. Cart..
Aprobat MENArte vizuale si abilitat..
Acest caiet de lucru este realizat in conformitate cu noul curriculum pentru clasa pregatitoare, apr..
Aprobat MENArte vizuale si abilitat..
Caietul Arte vizuale si abilitati practice. Clasa pregatitoare abordeaza intr-o viziune integrata co..
Arte vizuale si activita..
..
Aprobat MENAventuri de vacanta - cl..
Conceput intr-o maniera ludica si in acord cu noua programa scolara, caietul cuprinde aventuri neban..
Aprobat MENCaiet de scriere - Clasa..
Material iconografic abundent pentru a face procesul invatarii amuzant. Exercitii de citire si scrie..
Aprobat MENCaiet de scriere in comp..
Acest caiet răspunde nevoilor de formare a competențelor de citire și scriere la clasa pregătitoare,..
Aprobat MENCaiet integrat. Comunica..
Auxiliarul Caiet integrat. Clasa pregaatitoare are in componenta sa exercitii, semne grafice, zone d..
Aprobat MENCaiet Limba Engleza clas..
Aprobat MENComunicare in limba roma..
Pagini colorate, ilustratii vesele, o coperta electrizanta si o abordare didactica moderna - totul i..
Aprobat MENComunicare in limba roma..
Tematica unitara ce tine cont de cunostintele scolarului mic, de experienta sa in dezvoltarea limbaj..
e-librariescolara.ro © 2018