Clasa pregatitoare

Subcategorii

Aprobat MENSet 3 carti Clasa Pregat..
Set 3 CARTI Clasa Pregatitoare. Setul cuprinde: Comunicare in Limba Romana Matematica si explorarea ..
Aprobat MENArte vizuale si abilitat..
Este un suport de lucru util și deosebit de captivant prin conținut și stil de prezentare. Cart..
Aprobat MENComunicare in Limba Roma..
Auxiliar didactic deosebit de util micilor școlari, care oferă un bogat și variat material informa..
Aprobat MENDezvoltare personala pen..
Deosebit prin conținut și stil de prezentare, caietul de lucru devine imperativ necesar elevilor ș..
Aprobat MENFise interdisciplinare c..
..
Aprobat MENLeo te invata alfabetul..
..
Aprobat MENMatematica si explorarea..
Auxiliar didactic care reflectă programa școlară prin multiplele exerciții de calcul matematic și ..
Aprobat MENSemne grafice clasa preg..
..
101 Jocuri pentru clasa ..
Clasa pregatitoare ramane, atat in opinia cadrelor didactice, cat și in cea a copiilor, un moment im..
Aprobat MENAlfabetul strengarel pen..
Este un suport de lucru pentru micii școlari, deosebit de antrenant și captivant, conținând fișe de ..
Aprobat MENArte vizuale si abilitat..
Acest caiet de lucru este realizat in conformitate cu noul curriculum pentru clasa pregatitoare, apr..
Aprobat MENArte vizuale si abilitat..
Caietul Arte vizuale si abilitati practice. Clasa pregatitoare abordeaza intr-o viziune integrata co..
Caiet de matematica in c..
Caietul de matematică în completare la clasă sprijină formarea unor competențe incipiente specifice ..
Aprobat MENCaiet integrat. Comunica..
Auxiliarul Caiet integrat. Clasa pregaatitoare are in componenta sa exercitii, semne grafice, zone d..
Aprobat MENCaiet Limba Engleza clas..
..
Caiet special de matemat..
Aricel – caiet de Matematica este un suport didactic care sustine toate activitatile de predare-inva..
Cheia povestii. Primele ..
Carte de lectura si joaca pentru clasa pregatitoare si clasa I Povestile sunt usor de citit, cu d..
Comunicare in limba engl..
- elemente de baza ale comunicarii - suport imagistic bogat Invatarea limbii engleze de la o..
e-librariescolara.ro © 2018