Clasa pregatitoare

Subcategorii

Set 3 CARTI Clasa Pregat..
Set 3 CARTI Clasa Pregatitoare. Setul cuprinde: Comunicare in Limba Romana Matematica si exp..
Arte vizuale si abilitat..
Este un suport de lucru util și deosebit de captivant prin conținut și stil de prezentare. Cart..
Comunicare in Limba Roma..
Auxiliar didactic deosebit de util micilor școlari, care oferă un bogat și variat material informa..
Dezvoltare personala pen..
Deosebit prin conținut și stil de prezentare, caietul de lucru devine imperativ necesar elevilor ș..
Matematica si explorarea..
Auxiliar didactic care reflectă programa școlară prin multiplele exerciții de calcul matematic și ..
Arte vizuale si abilitat..
Mapa de arte vizuale si abilitati practice pentru clasa pregatitoare contine 34 de proiecte creative..
Arte vizuale si activita..
..
Caiet de scriere in comp..
Acest caiet răspunde nevoilor de formare a competențelor de citire și scriere la clasa pregătitoare,..
Caiet mozaic..
Caietul Mozaic  este un maculator, care are la baza un nou concept si care este destinat copiil..
Calendarul naturii..
Noul Calendar al naturii este un joc destinat copiilor cu varsta cuprinsa intre 4 si 10 ani si contr..
Comunicare in limba roma..
Pagini colorate, ilustratii vesele, o coperta electrizanta si o abordare didactica moderna - totul i..
Darul literelor - caiet ..
Caietul este destinat exersarii literelor mici si mari de tipar prin citire, trasare, exercitii de c..
Dezvoltare personala - c..
Caietul este realizat in conformitate cu noua programa scolara aprobata prin ordin al ministrului nr..
Evaluare interdisciplina..
..
Fise de evaluare - clasa..
Caietele cu Fise de evaluare sunt un instrument util, alaturi de alte instrumente de evaluare altern..
Fise de lucru Suplimenta..
Acest exemplar este oferit gratuit doar la achizitionarea setului de Clasa Pregatitoare al editurii ..
Ghid practic pentru clas..
Acest produs este oferit gratuit la comandarea a minimum 10 seturi de clasa pregatitoare ( CLR+MEM+D..
Intalnirea de dimineata..
Jocuri interdisciplinare..