Clasa pregatitoare

Caiet de vacanta clasa p..
Descopera alaturi de noi vacanta de vara, pe care o vom petrece impreuna intr-un mod distractiv, ins..
Caiet pentru vacanta Cla..
Asigura fixarea, consolidarea si recapitularea cunostintelor anterioare fiind baza pentru cunostinte..
Aprobat MENCu vara in vacanta. Caie..
Cu vara in vacanta este un caiet de lucru transdisciplinar integrat, destinat elevilor din clasa pre..
In caruselul vacantei cl..
Constituie un important și necesar suport pentru activitatea independentă a elevilor în timpul vac..
Aprobat MENIn caruselul vacantei fi..
Bucurie, joc, miscare, soare mult si relaxare - le gasiti pe toate In caruselul vacantei. Veti putea..
Jurnal de vacanta clasa ..
Mat, Ema, Tica si eu in ..
Caietul, prin cerințele lui, demonstrează copilului că toate cunoștințele acumulate trebuie folosite..
Aprobat MENNe jucam, exersam clasa ..
CAIET DE ACTIVITATE INDEPENDENTA, APLICATII INTERDISCIPLINARE - Clasa Pregatitoare ..
Pachet de premiere 2018 ..
Pachet de premiere 2018 clasa P - Ideea 1 Conține Aventuri de vacanță - caiet transcurricular - cl..
Set clasa pregatitoare 2..
Setul contine: In caruselul vacantei - fise interdisciplinare clasa pregatitoare 2018 , O lume minun..
Supercaietul meu de vaca..
A venit vacanta! Cei mici vor avea timp sa se bucure de soare, de plimbari cu bicicleta, de jocuri p..
Caiet de vacanta - clasa..
COMUNICARE IN LIMBA ROMANA, MATEMATICA SI EXPLORAREA MEDIULUI. "Caietul de vacanta pentru clasa preg..
Jurnalul meu scolar pent..
A fost confirmat stiintific: pe timpul vacantei de vara, copiii pot uita chiar mai mult de 30 % din ..
Pachet special clasa pre..
La achizitionarea Pachetului 1 ce contine Caietul de activitati independente si diploma primiti la S..
Pachet „Ne distram cu ..
Pachet „Ne distram cu Puf si Fin”, clasa pregatitoare contine: caiet inderdisciplinar „Ne distram cu..
e-librariescolara.ro © 2018