Clasa pregatitoare

Cu vara in vacanta. Caie..
Cu vara in vacanta este un caiet de lucru transdisciplinar integrat, destinat elevilor din clasa pre..
Jurnalul meu scolar pent..
A fost confirmat stiintific: pe timpul vacantei de vara, copiii pot uita chiar mai mult de 30 % din ..
Mat, Ema, Tica si eu in ..
Caietul, prin cerințele lui, demonstrează copilului că toate cunoștințele acumulate trebuie folosite..
Aventuri de vacanta - cl..
Conceput intr-o maniera ludica si in acord cu noua programa scolara, caietul cuprinde aventuri neban..
Caiet de vacanta - clasa..
Caiet transcurricular pentru clasa pregatitoare. Conceput intr-o maniera ludica si in acord cu noua ..
Caiet de vacanta - clasa..
COMUNICARE IN LIMBA ROMANA, MATEMATICA SI EXPLORAREA MEDIULUI. "Caietul de vacanta pentru clasa preg..
Caiet de vacanta clasa p..
Descopera alaturi de noi vacanta de vara, pe care o vom petrece impreuna intr-un mod distractiv, ins..
Caiet de vacanta clasa p..
Avizat conform programei in vigoare ..
Avizat conform programei in vigoare ..
Caiet de vacanta pentru ..
„Caietul de vacanta pentru clasa pregatitoare” este realizat in conformitate cu noua programa scolar..
Caiet pentru vacanta Cla..
Asigura fixarea, consolidarea si recapitularea cunostintelor anterioare fiind baza pentru cunostinte..
In caruselul vacantei cl..
Constituie un important și necesar suport pentru activitatea independentă a elevilor în timpul vac..
Jocurile vacantei - Clas..
- Comunicare in limba romana - Matematica si explorarea mediului ..
- Comunicare in limba romana - Matematica si explorarea mediului ..
Jocurile vacantei clasa ..
..
..
Jurnalul Vacantelor clas..
Are rolul unui suport formativ de lucru, adresat micilor scolari din clasa pregatitoare. Contin..
Pachet de baza - 15 lei ..
Pachetul contine: - Caiet de vacanta - Caiet de jocuri amuzante -  Diploma - medali..
Supercaietul meu de vaca..
A venit vacanta! Cei mici vor avea timp sa se bucure de soare, de plimbari cu bicicleta, de jocuri p..
e-librariescolara.ro © 2017