Clasa pregatitoare

Diploma cadouCaiet pentru vacanta Cla..
Asigura fixarea, consolidarea si recapitularea cunostintelor anterioare fiind baza pentru cunostinte..
Aprobat MENDiploma cadouCu vara in vacanta. Caie..
Cu vara in vacanta este un caiet de lucru transdisciplinar integrat, destinat elevilor din clasa pre..
Diploma cadouIn caruselul vacantei cl..
Constituie un important și necesar suport pentru activitatea independentă a elevilor în timpul vac..
Diploma cadouJurnal de vacanta clasa ..
Descopera alaturi de noi vacanta de vara, pe care o vom petrece impreuna intr-un mod distractiv, ins..
Aprobat MENDiploma cadouNe jucam, exersam clasa ..
CAIET DE ACTIVITATE INDEPENDENTA, APLICATII INTERDISCIPLINARE - Clasa Pregatitoare ..
Diploma cadouPachet „Ne distram cu ..
Pachet „Ne distram cu Puf si Fin”, clasa pregatitoare contine: caiet inderdisciplinar „Ne distr..
Caiet de vacanta - clasa..
COMUNICARE IN LIMBA ROMANA, MATEMATICA SI EXPLORAREA MEDIULUI. "Caietul de vacanta pentru clasa preg..
Jurnalul meu scolar pent..
A fost confirmat stiintific: pe timpul vacantei de vara, copiii pot uita chiar mai mult de 30 % din ..
Mat, Ema, Tica si eu in ..
Caietul, prin cerințele lui, demonstrează copilului că toate cunoștințele acumulate trebuie folosite..
Caiet de vacanta clasa p..
Jurnalul Vacantelor clas..
Are rolul unui suport formativ de lucru, adresat micilor scolari din clasa pregatitoare. Contin..
Supercaietul meu de vaca..
A venit vacanta! Cei mici vor avea timp sa se bucure de soare, de plimbari cu bicicleta, de jocuri p..
e-librariescolara.ro © 2018