Clasa pregatitoare

Aventuri de vacanta - ca..
Realizat în conformitate cu programa școlară și Avizat MEN 2018, caietul pentru vacanță este destina..
Aventuri in vacanta cu F..
..
..
Cu o carte pe taramul va..
Lecturile continute in aceste carti au fost selectate astfel incat sa puna in miscare imaginatia cop..
Cu vara in vacanta. Caie..
Cu vara in vacanta este un caiet de lucru transdisciplinar integrat, destinat elevilor din clasa pre..
In caruselul vacantei fi..
Bucurie, joc, miscare, soare mult si relaxare - le gasiti pe toate In caruselul vacantei. Veti putea..
Jurnal de vacanta clasa ..
Descopera alaturi de noi vacanta de vara, pe care o vom petrece impreuna intr-un mod distractiv, ins..
Supercaietul meu de vaca..
Acest auxiliar a fost avizat de Ministerul Educației Naționale, conform Anexei la Ordinul nr. 3530 d..
Aventurile lui Prichinde..
Buna prietene! Te invit intr-o aventura de neuitat! Vom calatori in povesti, vom descoperi lucruri n..
In caruselul vacantei cl..
Constituie un important și necesar suport pentru activitatea independentă a elevilor în timpul vac..
Lecturi de vacanta pentr..
Campion la citit!   Descopera-ti viteza de citire! 1. Preseteaza pe telefonul mobil cr..
Caiet de vacanta pentru ..
Caietul de vacanță al Editurii Intuitext propune o sistematizare a achizițiilor din clasa pregătitoa..
Caiet pentru vacanta Cla..
Asigura fixarea, consolidarea si recapitularea cunostintelor anterioare fiind baza pentru cunostinte..
Ne jucam, exersam clasa ..
CAIET DE ACTIVITATE INDEPENDENTA, APLICATII INTERDISCIPLINARE - Clasa Pregatitoare ..
Caiet de vacanta - Clasa..
Suita de publicatii destinate pregatirii suplimentare a elevilor de Clasa pregatitoare – a IV-a, con..
Caiet de vacanta clasa p..
Caietul de vacanță este un suport de lucru util pentru aprofundarea noțiunilor studiate în cursul an..
Caiet de vacanta - clasa..
COMUNICARE IN LIMBA ROMANA, MATEMATICA SI EXPLORAREA MEDIULUI. "Caietul de vacanta pentru clasa preg..
Caiet de vacanta clasa p..
Jurnalul meu scolar pent..
A fost confirmat stiintific: pe timpul vacantei de vara, copiii pot uita chiar mai mult de 30 % din ..
Mat, Ema, Tica si eu in ..
Caietul, prin cerințele lui, demonstrează copilului că toate cunoștințele acumulate trebuie folosite..
Set clasa pregatitoare 2..
Setul contine: In caruselul vacantei - fise interdisciplinare clasa pregatitoare 2018 , O lume minun..

e-librariescolara.ro © 2020