tel Comenzi telefonice (L-V: 9-16) 031.428.26.35

Clasa pregatitoare

Pachet premiere 2022 Cla..
Pachetul contine: 1. In caruselul vacantei clasa pregatitoare, 80 pagini 2. Lecturile scolarul..
Pachet vacanta clasa pre..
Pachetul contine: • Fise de recapitulare si evaluare finala (Avizat MEN) - format A4, 48 pag. ..
Supercaietul meu de vaca..
A venit vacanta! Cei mici vor avea timp sa se bucure de soare, de plimbari cu bicicleta, de jocuri p..
Aventuri in vacanta cu F..
..
..
Aventurile lui Prichinde..
Buna prietene! Te invit intr-o aventura de neuitat! Vom calatori in povesti, vom descoperi lucruri n..
Caietul meu de vacanta c..
Seria Caietul meu de vacanta. Activitati interdisciplinare contine activitati antrenante si placute ..
In caruselul vacantei fi..
Bucurie, joc, miscare, soare mult si relaxare - le gasiti pe toate In caruselul vacantei. Veti putea..
In vacanta cu un licuric..
Conceput in jurul a 8 scenarii tematice, caietul de vacanta are ca personaj principal un licurici ju..
Jurnal de vacanta clasa ..
Descopera alaturi de noi vacanta de vara, pe care o vom petrece impreuna intr-un mod distractiv, ins..
Vacanta mare cu Joy Clas..
Asigura fixarea, consolidarea si recapitularea cunostintelor anterioare fiind baza pentru cunostinte..
In caruselul vacantei cl..
Constituie un important și necesar suport pentru activitatea independentă a elevilor în timpul vac..
Aventuri de vacanta - ca..
Realizat în conformitate cu programa școlară și Avizat MEN 2018, caietul pentru vacanță este destina..
Caiet de vacanta pentru ..
Caietul de vacanță al Editurii Intuitext propune o sistematizare a achizițiilor din clasa pregătitoa..
Caiet pentru vacanta Cla..
Cu o carte pe taramul va..
Lecturile continute in aceste carti au fost selectate astfel incat sa puna in miscare imaginatia cop..
Cu vara in vacanta. Caie..
Cu vara in vacanta este un caiet de lucru transdisciplinar integrat, destinat elevilor din clasa pre..
Lecturi de vacanta pentr..
Campion la citit!   Descopera-ti viteza de citire! 1. Preseteaza pe telefonul mobil cr..
Ne jucam, exersam clasa ..
CAIET DE ACTIVITATE INDEPENDENTA, APLICATII INTERDISCIPLINARE - Clasa Pregatitoare ..
Supercaietul meu de vaca..
Acest auxiliar a fost avizat de Ministerul Educației Naționale, conform Anexei la Ordinul nr. 3530 d..
Caiet de vacanta - Clasa..
Suita de publicatii destinate pregatirii suplimentare a elevilor de Clasa pregatitoare – a IV-a, con..

e-librariescolara.ro © 2022