tel Comenzi telefonice (L-V: 9-16) 031.428.26.35

Sinapsis

Comunicare in limba romana auxiliar didactic pentru clasa a II-a (Dupa manual MEN autor Tudora Pitila, Cleopatra Mihailescu)
Recomandam utilizarea caietului impreuna cu manualul Editurii Didactice si Pedagogice pentru Comunic..
Comunicare in limba romana auxiliar didactic pentru clasa I (Dupa manual MEN Tudora Pitila, Cleopatra Mihailescu)
Comunicare in limba romana caiet de lucru pentru clasa a II-a (Dupa manual MEM autor Gabriela Barbulescu)
Comunicare in limba romana caiet de lucru pentru clasa I (Dupa manual MEN autor Olga Piriiala)
Matematica si explorarea mediului auxiliar didactic pentru clasa a II-a (Dupa manual MEN autor Tudora Pitila, Cleopatra Mihailescu)
Recomandam utilizarea caietului impreuna cu manualul Editurii Didactice si Pedagogice pentru Matemat..
Matematica si explorarea mediului auxiliar didactic pentru clasa I (Dupa manual MEN autor Tudora Pitila, Cleopatra Mihailescu)
Matematica si explorarea mediului caiet de lucru pentru clasa a II-a (Dupa manual MEN autor Constanta Balan)
Matematica si explorarea mediului caiet de lucru pentru clasa I (Dupa manual MEM autor Constanta Balan)
Citesc in vacanta lecturi pentru clasa a II-a
Descoperiti o selectie de lecturi literare, insotite de aplicatii! Cuprins: Vara – Duiliu Zamfirescu..
Citesc in vacanta lecturi pentru clasa a III-a
Descoperiti o selectie de lecturi literare, insotite de aplicatii! Cuprins: Un duel – George Toparce..
Bazat pe 1 opinii.
Citesc in vacanta lecturi pentru clasa a IV-a
Descoperiti o selectie de lecturi literare, insotite de aplicatii! Cuprins: Cantecul unui oras – Geo..
Citesc in vacanta lecturi pentru clasa I
Descoperiti o selectie de lecturi literare, insotite de aplicatii! Cuprins: Boboceii, Cainele si pis..
Citesc in vacanta lecturi pentru clasa pregatitoare
Descoperiti o selectie de lecturi literare, insotite de aplicatii! Cuprins: Vacanta, Puiul caprioare..
Aventuri de vacanta - caiet transcurricular pentru clasa pregatitoare
Realizat în conformitate cu programa școlară și Avizat MEN 2018, caietul pentru vacanță este destina..
Aventuri de vacanta Caiet de vacanta clasa a II-a
Aventura lui Ciorapel continua in laborator unde cu ajutorul capsulei timpului calatoreste in trecut..
Aventuri de vacanta clasa a III-a
Caiet transcurricular pentru clasa a III-a. Creat in conformitate cu noua programa scolara. Elevii v..
Aventuri de vacanta clasa a IV-a
Caiet transcurricular pentru clasa a IV-a. Creat in conformitate cu noua programa scolara, caietul d..
Aventuri de vacanta clasa I
Caiet transcurricular pentru clasa I. Creat in conformitate cu noua programa scolara, caietul de vac..
Caietul lui Creionel
Caietul lui Creionel este special gandit pentru formarea deprinderii de a scrie, de face exercitii g..
Caietul lui Pictorici
Caietul lui Pictorici contine proiecte creative pentru disciplina Arte vizuale si abilitati practice..

e-librariescolara.ro © 2022