tel Comenzi telefonice (L-V: 9-16) 031.428.26.35

Sinapsis

Comunicare in limba romana auxiliar didactic pentru clasa I (Dupa manual MEN Tudora Pitila, Cleopatra Mihailescu)
Recomandam utilizarea caietului impreuna cu manualul Editurii Didactice si Pedagogice pentru Comunic..
Comunicare in limba romana caiet de lucru pentru clasa a II-a (Dupa manual MEM autor Gabriela Barbulescu)
Comunicare in limba romana caiet de lucru pentru clasa I (Dupa manual MEN autor Olga Piriiala)
Matematica si explorarea mediului caiet de lucru pentru clasa I (Dupa manual MEM autor Constanta Balan)
Recomandam utilizarea caietului impreuna cu manualul Editurii Didactice si Pedagogice pentru Matemat..
Citesc in vacanta lecturi pentru clasa a II-a
Descoperiti o selectie de lecturi literare, insotite de aplicatii! Cuprins: Vara – Duiliu Zamfirescu..
Citesc in vacanta lecturi pentru clasa a III-a
Descoperiti o selectie de lecturi literare, insotite de aplicatii! Cuprins: Un duel – George Toparce..
Citesc in vacanta lecturi pentru clasa a IV-a
Descoperiti o selectie de lecturi literare, insotite de aplicatii! Cuprins: Cantecul unui oras – Geo..
Citesc in vacanta lecturi pentru clasa I
Descoperiti o selectie de lecturi literare, insotite de aplicatii! Cuprins: Boboceii, Cainele si pis..
Citesc in vacanta lecturi pentru clasa pregatitoare
Descoperiti o selectie de lecturi literare, insotite de aplicatii! Cuprins: Vacanta, Puiul caprioare..
Diploma cadouAventuri de vacanta - caiet transcurricular pentru clasa pregatitoare
Realizat în conformitate cu programa școlară și Avizat MEN 2018, caietul pentru vacanță este destina..
Diploma cadouAventuri de vacanta Caiet de vacanta clasa a II-a
Aventura lui Ciorapel continua in laborator unde cu ajutorul capsulei timpului calatoreste in trecut..
Diploma cadouAventuri de vacanta clasa a III-a
Caiet transcurricular pentru clasa a III-a. Creat in conformitate cu noua programa scolara. Elevii v..
Cu o carte pe taramul vacantei - clasa I
Lecturile continute in aceste carti au fost selectate astfel incat sa puna in miscare imaginatia cop..
Cu o carte pe taramul vacantei - clasa pregatitoare
Citesc cu Ronti caiet de lectura si aplicatii clasa a III-a
Curiozitatea si fascinatia, pentru o lume pe care cei mici abia inceapa sa o cunoasca, ii indeamna s..
Citesc cu Ronti caiet de lectura si aplicatii pentru clasa pregatitoare
Comunicare in limba romana clasa pregatitoare - Anca Veronica Taut
Pagini colorate, ilustratii vesele, o coperta electrizanta si o abordare didactica moderna - totul i..
Descopera Romania in Centenar
Sărbătorim 100 de ani de la evenimentele deosebite care au marcat istoria poporului român alături de..
Dezvoltare personala clasa pregatitoare - Anca Veronica Taut
Caietul este realizat in conformitate cu noua programa scolara aprobata prin ordin al ministrului nr..
Limba romana - culegere clasa a III-a - In conformitate cu noua programa scolara
Elevii pot face fata dificultatilor majore pe care le intampina in exprimare, rezolvand o serie de e..

e-librariescolara.ro © 2021