Sinapsis

Comunicare in limba romana auxiliar didactic pentru clasa a II-a (Dupa manual MEN autor Tudora Pitila, Cleopatra Mihailescu)
Recomandam utilizarea caietului impreuna cu manualul Editurii Didactice si Pedagogice pentru Comunic..
Comunicare in limba romana auxiliar didactic pentru clasa I (Dupa manual MEN Tudora Pitila, Cleopatra Mihailescu)
Comunicare in limba romana caiet de lucru pentru clasa a II-a (Dupa manual MEM autor Gabriela Barbulescu)
Comunicare in limba romana caiet de lucru pentru clasa I (Dupa manual MEN autor Olga Piriiala)
Matematica si explorarea mediului auxiliar didactic pentru clasa a II-a (Dupa manual MEN autor Tudora Pitila, Cleopatra Mihailescu)
Recomandam utilizarea caietului impreuna cu manualul Editurii Didactice si Pedagogice pentru Matemat..
Matematica si explorarea mediului caiet de lucru pentru clasa a II-a (Dupa manual MEN autor Constanta Balan)
Matematica si explorarea mediului caiet de lucru pentru clasa I (Dupa manual MEM autor Constanta Balan)
Aventuri de vacanta - caiet transcurricular pentru clasa pregatitoare
Realizat în conformitate cu programa școlară și Avizat MEN 2018, caietul pentru vacanță este destina..
Cu o carte pe taramul vacantei - clasa a II-a
Lecturile continute in aceste carti au fost selectate astfel incat sa puna in miscare imaginatia cop..
Cu o carte pe taramul vacantei - clasa I
Cu o carte pe taramul vacantei - clasa pregatitoare
Citesc cu Ronti caiet de lectura si aplicatii clasa a III-a
Curiozitatea si fascinatia, pentru o lume pe care cei mici abia inceapa sa o cunoasca, ii indeamna s..
Citesc cu Ronti caiet de lectura si aplicatii pentru clasa a II-a
Citesc cu Ronti caiet de lectura si aplicatii pentru clasa I
Citesc cu Ronti caiet de lectura si aplicatii pentru clasa pregatitoare
Comunicare in limba romana clasa pregatitoare - Anca Veronica Taut
Pagini colorate, ilustratii vesele, o coperta electrizanta si o abordare didactica moderna - totul i..
Darul literelor - caiet de scriere clasa pregatitoare
Caietul este destinat exersarii literelor mici si mari de tipar prin citire, trasare, exercitii de c..
Descopera Romania in Centenar
Sărbătorim 100 de ani de la evenimentele deosebite care au marcat istoria poporului român alături de..
Dezvoltare personala clasa pregatitoare - Anca Veronica Taut
Caietul este realizat in conformitate cu noua programa scolara aprobata prin ordin al ministrului nr..
Fise de evaluare - clasa pregatitoare - Matematica si explorarea mediului - Comunicare in limba romana
Caietele cu Fise de evaluare sunt un instrument util, alaturi de alte instrumente de evaluare altern..

e-librariescolara.ro © 2020