tel Comenzi telefonice (L-V: 9-16) 031.428.26.35

Caiete de lucru compatibile cu manualele M.E.C. - Matematica si Explorarea Mediului - CLASA I

Subcategorii

Matematica si explorarea..
Recomandam utilizarea caietului impreuna cu manualul Editurii Didactice si Pedagogice pentru Matemat..
Matematica si explorarea..
Este conceput ca un instrument de învățare ce oferă contexte multiple și variate pentru formarea com..
Matematica si explorarea..
Caietul de Matematica si explorarea mediului pentru clasa I este un instrument de lucru util atat la..
Matematica si explorarea..
Caietul de Matematica si explorarea mediului pentru clasa I reuneste, intr-o formula unica, activita..
Matematica si explorarea..
Cartea se adresează elevilor de clasa I şi reprezintă un auxiliar didactic util, în conformitate cu ..
Matematica si explorarea..
La realizarea acestei lucrări s-a ținut cont de ordinea conținuturilor din noul manual (d..
Matematica si explorarea..
Acest auxiliar a fost avizat de Ministerul Educației Naționale, conform Anexei la Ordinul nr. 3530 d..
Matematica si explorarea..
La realizarea acestei lucrări s-a ținut cont de ordinea conținuturilor din noul manual (din 2018) la..
Caietul meu de matematic..
Matematica si explorarea mediului – Caiet pentru clasa I   Auxiliarul Caietul meu de matematica..
..
..
Matematica si explorarea..
AUXILIAR IN CONFORMITATE CU PROGRAMA SCOLARA IN VIGOARE APROBATA DE MECS,Lucrarea este elaborata de ..

e-librariescolara.ro © 2022