Franceza

Ca roule pour le francai..
Ca roule pour le francais - Activitati pentru invatarea limbii franceze - 10-12 ani ..
Aprobat MENLimba franceza clasa I..
Este un important suport de învățare a limbii franceze, elaborat conform programei școlare și resp..
Aprobat MENLimba Franceza clasa Pre..
Este un necesar și util suport didactic, destinat micilor școlari pentru a reuși să învețe cu ușurin..
Aprobat MENLimba franceza pentru cl..
Este un important instrument lucrativ pentru învățarea corectă a limbii franceze la nivelul de vâr..
Aprobat MENLimba franceza pentru cl..
Prezentul material este realizat in conformitate cu programa pentru clasa a III-a, APROBATA MEN prin..
Aprobat MENLimba franceza pentru cl..
Prezentul material este realizat in conformitate cu programa pentru clasa a IV-a, aprobata M.E.N. pr..
Bonne route! Limba franc..
Aceasta Metoda pentru invatarea limbii franceze a fost astfel conceputa incat sa aiba o vocatie de u..
Bonne route! Limba franc..
Dans les yeux des enfant..
Volumul de poezii „Dans les yeux des enfants“ este o carte adresata copiilor care studiaza limba fra..
Dictionnaire de synonyme..
Lucrarea de fata,Dictionnaire de synonymes, incearca sa descrie fenomenul complex care este viata un..
Elements de morphologie-..
..
..
Franceza - primele 350 d..
Aceasta carte se adreseaza copiilor cu varsta de 4-8 ani care incep sa invete limba franceza. Cuprin..
Franceza pentru incepato..
Urmarind predarea francezei vorbite si asimilarea ei rapida de catre cursanti (copii, tineri si adul..
Franceza rapida..
Se spune ca "graba strica treaba". Si, de cele mai multe ori, vorbele astea se si adeveresc. Nu insa..
Ghid de conversatie roma..
Ghidul de conversatie roman-francez este un insotitor perfect in calatoria cu destinatia Franta sau ..
Ghid de conversatie roma..
A te adresa cuiva in limba sa materna demonstreaza interesul vorbitorului pentru limba si cultura re..
Gramatica limbii francez..
Lucrarea de fata ofera toate marile capitole ale unei gramatici franceze moderne (lexic, morfologie,..
Guide de conjugaison des..
Ghidul de fata vine in sprijinul celor care se confrunta cu una dintre dificultatile majore ale limb..
Invata repede franceza..
Alaturi de Luc, Céline, Marion si catelul Toudou, traiesti o poveste care te va ajuta sa vezi cum es..
Invitation a la lecture!..
Activitatea ludica sau descoperirea de sine, de lune, actul lecturii ramane si astazi la fel de sedu..
e-librariescolara.ro © 2018