Franceza

Dans les yeux des enfant..
Volumul de poezii „Dans les yeux des enfants“ este o carte adresata copiilor care studiaza limba fra..
Dictionnaire de synonyme..
Lucrarea de fata,Dictionnaire de synonymes, incearca sa descrie fenomenul complex care este viata un..
Elements de morphologie-..
..
Franceza - primele 350 d..
Aceasta carte se adreseaza copiilor cu varsta de 4-8 ani care incep sa invete limba franceza. Cuprin..
Franceza fara profesor (..
Franceza fara profesor " este un curs pentru studiu individual, care va ajuta sa invatati rapid si e..
Franceza pentru incepato..
Urmarind predarea francezei vorbite si asimilarea ei rapida de catre cursanti (copii, tineri si adul..
Franceza rapida..
Se spune ca "graba strica treaba". Si, de cele mai multe ori, vorbele astea se si adeveresc. Nu insa..
Ghid de conversatie roma..
Ghidul de conversatie roman-francez este un insotitor perfect in calatoria cu destinatia Franta sau ..
Ghid de conversatie roma..
A te adresa cuiva in limba sa materna demonstreaza interesul vorbitorului pentru limba si cultura re..
Gramatica limbii francez..
Lucrarea de fata ofera toate marile capitole ale unei gramatici franceze moderne (lexic, morfologie,..
Guide de conjugaison des..
Ghidul de fata vine in sprijinul celor care se confrunta cu una dintre dificultatile majore ale limb..
Invata repede franceza..
Alaturi de Luc, Céline, Marion si catelul Toudou, traiesti o poveste care te va ajuta sa vezi cum es..
Invitation a la lecture!..
Activitatea ludica sau descoperirea de sine, de lune, actul lecturii ramane si astazi la fel de sedu..
Invitation a la lecture!..
Colecţia "Invitation a la lecture" se adresează uni public larg ce îi cuprinde atât pe elevii din cl..
Invitation a la lecture!..
Activitate ludica sau descoperire de sine, de lume, actul lecturii ramane si astazi la fel de seduca..
Invitation a la lecture!..
Colectia " Invitation a la lecture " se adreseaza unui public larg ce ii cuprinde atat pe elevii din..
La francophonie, une pat..
Volumul La francophonie, une patrie sans rivages se vrea un teren de studiu placut si serios pentru ..
Le coffre à contes. Con..
Volumul al doilea al cufărului poveştilor în limba franceză – Le coffre à contes – vă propun..
Le coffre à contes. Rec..
Le coffre à contes este o lucrare destinata elevilor claselor a III-a si a IV-a precum si ce..
e-librariescolara.ro © 2017