Clasa a-IV-a

Subcategorii

Exercitii de limba roman..
Lucrarea Exerciţii de limba română pentru clasele II-IV, revizuită și adăugită după noua programă, a..
Concursuri, olimpiade sc..
Lucrarea de fata, CONCURSURI, OLIMPIADE SCOLARE, CENTRE DE EXCELENTA – Limba si literatura Romana, C..
Concursuri, olimpiade sc..
Lucrarea de fata, CONCURSURI, OLIMPIADE SCOLARE, CENTRE DE EXCELENTA – Matematica, Clasa a IV-a, es..
English for kids caiet d..
 Aprobat conform Ordin 3022/08.01.2018 privind aprobarea auxiliarelor didactice din invatamantul pre..
Evaluare nationala clasa..
Avizat MEN nr. 3530 din 04.04.2018. Prin diversitatea temelor abordate, atat la limba romana, cat..
Arte vizuale si abilitat..
Prezentul material este realizat in conformitate cu programa pentru clasa a IV-a, aprobata M.E.N. pr..
Culegere de matematica p..
Culegerea de matematică pentru copii isteţi – clasa a IV-a este realizată conform noii programe şcol..
Educatie civica. Caiet d..
Acest caiet de lucru multifunctional este auxiliarul aferent manualului de Educatie civica pentru cl..
Educatie civica. Caietul..
Auxiliarul manualului de Educatie civica clasa a IV-a, al acelorasi autoare, cuprinde o serie de exe..
Educatie civica. Caietul..
Caietul elevului, un auxiliar al manualului de Educatie civica clasa a IV-a, al autoarelor Tudora Pi..
Exercitii si probleme. C..
Constituie baza unei pregătiri serioase în domeniul matematicii, nu numai pentru elevii care îndră..
Exersam, ne jucam, ortog..
Lucrarea Exersam, ne jucam, ortograme invatam cuprinde notiuni teore­tice privind scrierea ortogr..
Geografie. Caietul elevu..
Geografie. Caietul elevu..
Caietul se adreseaza elevilor din invatamantul primar si cuprinde o colectie de lectii sub forma uno..
Istorie. Caietul elevulu..
Istoria este povestea vie­ții. A popoarelor, a epocilor, a ta și a mea. Cunoscând-o, ne cunoaștem ..
Istorie. Caietul elevulu..
Auxiliarul pentru orele de istorie este un instrument util pentru aprofundarea cunostintelor dobandi..
..
Limba si Literatura Roma..
Limba si literatura roma..
Matematica. Caietul elev..
e-librariescolara.ro © 2019