tel Comenzi telefonice (L-V: 9-16) 031.428.26.35

Clasa a-IV-a

Subcategorii

Pachet vacanta clasa a I..
Pachetul contine: • Fise de recapitulare si evaluare finala - format A4, 48 pag. • Supercaietu..
Pachet Sa dezlegam taine..
Pachetul contine: 1. Sa dezlegam tainele textelor literare. Clasa a IV-a. Semestrul 1 (Dupa manua..
Pachet Sa dezlegam taine..
Pachetul contine: 1. Sa dezlegam tainele textelor literare. Clasa a IV-a. Semestrul 1. (Dupa manu..
Pachet Sa dezlegam taine..
Calatorie prin lumea tex..
Acest auxiliar a fost avizat de Ministerul Educatiei Nationale, in sesiunea septembrie 2018. Textele..
Calatorie prin lumea tex..
Acest auxiliar a fost avizat de Ministerul Educatiei Nationale, conform Anexei la Ordinul nr. 3530 d..
Limba si Literatura Roma..
Prezentul material este realizat in conformitate cu programa pentru clasa a IV-a, aprobata M.E.N. pr..
Matematica. Caietul elev..
..
..
Matematica. Culegere de ..
Culegere de exercitii si probleme de matematica cuprinde o colectie de exercitii si probleme, grupat..
Sa dezlegam tainele text..
Realizată conform noii programe, aprobată prin O.M. nr. 5003/02.12.2014, lucrarea aplică viziunea in..
Sa dezlegam tainele text..
Colecția bine-cunoscută continuă cu Să dezlegăm tainele textelor literare. Clasa a IV-a. Realizată ..
Almanahul Vacantei. Clas..
Aventura lui Floppy continua cu noi provocari si noi intamplari amuzante. In prima parte, Floppy mer..
Cetatea de cuvinte - Com..
Este o carte – argument pentru scrierea creativa, utilizand corect, accesibil si atractiv, resurse..
Concursuri, olimpiade sc..
Lucrarea de fata, CONCURSURI, OLIMPIADE SCOLARE, CENTRE DE EXCELENTA – Limba si literatura Romana, C..
Concursuri, olimpiade sc..
Lucrarea de fata, CONCURSURI, OLIMPIADE SCOLARE, CENTRE DE EXCELENTA – Matematica, Clasa a IV-a, es..

e-librariescolara.ro © 2021