Clasa a-IV-a

Subcategorii

Educatie civica. Caietul..
Auxiliarul manualului de Educatie civica clasa a IV-a, al acelorasi autoare, cuprinde o serie de exe..
Aprobat MENEducatie civica. Caietul..
Caietul elevului, un auxiliar al manualului de Educatie civica clasa a IV-a, al autoarelor Tudora Pi..
Aprobat MENExercitii de Limba si li..
Prezentul material este realizat in conformitate cu programa pentru clasa a IV-a, aprobata M.E.N. pr..
Aprobat MENExercitii si probleme. C..
Constituie baza unei pregătiri serioase în domeniul matematicii, nu numai pentru elevii care îndră..
Aprobat MENGeografie. Caietul elevu..
..
Aprobat MENIstorie. Caietul elevulu..
Auxiliarul pentru orele de istorie este un instrument util pentru aprofundarea cunostintelor dobandi..
Aprobat MENIstorie. Caietul elevulu..
..
Aprobat MENLimba si Literatura Roma..
Aprobat MENMatematica. Caietul elev..
..
Antologie de texte liter..
Au trecut deja câțiva ani de când școala începe la 6 ani. Copiii intră în clasa pregătitoare si, la ..
Aprobat MENAproape totul despre Met..
Culegerea de probleme intitulata Aproape totul despre metoda figurativa. Matematica pentru invataman..
Arte vizuale si abilitat..
Lucrare realizata in conformitate cu noua programa scolara in vigoare, aprobata prin OMEN nr. 5003 d..
Aprobat MENArte vizuale si abilitat..
Arte vizuale si abilitat..
Caietul este conceput dupa noul model de proiectare curriculara, centrat pe competente. Abordarea in..
Atlas de geografie a Rom..
Deoarece se spune ca orice calatorie incepe in imaginatia fiecaruia dintre noi, Atlasul de geografie..
Atlas de istorie pentru ..
..
Caiet de lecturi recoman..
Se stie ca imaginatia unui copil poate fi usor pusa in miscare, iar acest lucru a fost punctul de pl..
Aprobat MENCalatorie prin limba rom..
Cartea de față este alcătuită după noua „Programă școlară pentru disciplina Limba şi literatura româ..
Aprobat MENCulegere de exercitii pe..
..
Culegere de matematica c..
e-librariescolara.ro © 2018