Clasa a-IV-a

Subcategorii

Limba si Literatura Roma..
Prezentul material este realizat in conformitate cu programa pentru clasa a IV-a, aprobata M.E.N. pr..
Arte vizuale si abilitat..
Exercitii de Limba si li..
Exercitii si probleme. C..
Constituie baza unei pregătiri serioase în domeniul matematicii, nu numai pentru elevii care îndră..
Lecturile scolarului cla..
O antologie de texte literare pentru clasa a IV-a trebuie sa contina, in primul rand, lecturile reco..
Arte vizuale si abilitat..
Auxiliare pentru clasa a IV‑a elaborate in conformitate cu programa scolara Caietele de lucru pentru..
Curs limba engleza Fairy..
Caiet ilustrat color, contine o serie de activitati pentru invatarea limbii engleze: de desenat, de ..
Educatie civica. Caiet d..
Acest caiet de lucru multifunctional este auxiliarul aferent manualului de Educatie civica pentru cl..
Educatie civica. Caietul..
Auxiliarul manualului de Educatie civica clasa a IV-a, al acelorasi autoare, cuprinde o serie de exe..
Educatie civica. Caietul..
Caietul elevului, un auxiliar al manualului de Educatie civica clasa a IV-a, al autoarelor Tudora Pi..
Geografie. Caiet de lucr..
- poate fi utilizat atat impreuna cu manualul, cat si independent, enunturile si cerintele fiind sus..
Geografie. Caiet de lucr..
Geografie. Caietul elevu..
Geografie. Caietul elevu..
Caietul se adreseaza elevilor din invatamantul primar si cuprinde o colectie de lectii sub forma uno..
Istorie. Caietul elevulu..
Auxiliarul pentru orele de istorie este un instrument util pentru aprofundarea cunostintelor dobandi..
Istorie. Caietul elevulu..
..
Limba moderna engleza - ..
Limba si literatura roma..
Prezentul caiet este realizat in conformitate cu noua programa scolara pentru clasa a IV-a si reprez..
e-librariescolara.ro © 2017