Arte vizuale si abilitati practice

Arte vizuale si abilitat..
Mapa de arte vizuale si abilitati practice pentru clasa pregatitoare contine 32 de proiecte creative..
Arte vizuale si abilitat..
Contin toate plansele si sabloanele necesare (carton imprimat, hartie glasata imprimata, carton alb)..
Arte vizuale si abilitat..
Realizat in conformitate cu noua programa scolara materialul este destinat activitatii la clasa in c..
Arte vizuale si abilitat..
Este un suport aplicativ deosebit de antrenant, captivant și util, pentru elevi și o bază metodică..
Arte vizuale si abilitat..
Caietul Arte vizuale şi abilităţi practice. Clasa I abordează într-o viziune integrată conţinuturile..
Cantam si coloram animal..
Lucrarea cuprinde o serie de cantece despre animalele si pasarile domestice carora li se adauga dese..
Cum sa fac un tablou din..
Desenul pictura – aceste activitati cu caracter predominant ludic si cu valoare ludica incont..
Disponibilitate: Stoc limitat
Arte vizuale si abilitat..
Arte vizuale si abilitati practice este conceputa sub forma unei mape care contine un caiet de 48 de..
e-librariescolara.ro © 2017