Comunicare in limba moderna

Subcategorii

Comunicare in limba engl..
Cunoasterea unei limbi de circulatie in ziua de astazi a devenit o conditie sine qua non atat in dom..
Comunicare in limba engl..
Comunicare in limba mode..
Caietul de fata este destinat elevilor de clasa I care studiaza limba franceza si este conceput in c..
Comunicare in limba mode..
Curs limba engleza Fairy..
Caiet ilustrat color ce contine o serie de activitati pentru invatarea limbii engleze: de desenat, d..
Play English Level 1..
Caiet de activitati. Caietul de engleza este realizat in conformitate cu programa scolara in vigoare..
Deutsch mit Bildern fur ..
Destinata copiilor prescolari sau celor din clasele primare care fac pentru prima data cunostinta cu..
Exercitii de gramatica l..
..
..
Gramatica limbii engleze..
Scopul acestei gramatici, insotita si de un caiet de activitati, este de a le oferi elevilor de scoa..
Le francais pour jouer. ..
In structurarea caietelor Le francais pour jouer autoarea a folosit o metoda interactiva de invatare..
Limba engleza pentru cla..
Mijloc eficient de învățare a limbii engleze pentru elevi și un ajutor însemnat pentru profesorii ..
Limba engleza pentru cla..
Prezentul auxiliar, conceput pentru scolarii de clasa I, imbina in mod fericit cunostinte de limba e..
Limba engleza. Let's Pla..
Lucrarea „Let’s Play with Max and Zuri“ este destinata anului I de studiu si este elaborata conform ..
Limba franceza clasa I..
Este un important suport de învățare a limbii franceze, elaborat conform programei școlare și resp..
Limba germana pentru cla..
Este un instrument aplicativ deosebit de util pentru elevii care invata limba germana ca limba mat..
Primul meu Dictionar rom..
Vesel, distractiv si usor de utilizat, acest dictionar este conceput pentru a fi pe placul copiilor,..
Primul meu Dictionar rom..
Smashing Toys - Jucarii ..
O carte cu adevarat minunata, Jucarii uluitoare este in sine o jucarie pentru copiii in varsta de 5 ..
Ziggy & Zaggy - Adve..
Editia a II-a a acestei carti este un excelent pretext pentru debutul in studiul limbii engleze. Gra..
e-librariescolara.ro © 2017