Matematica

Aprobat MENExercitii si probleme. C..
Prezentul material este realizat in conformitate cu programa pentru clasa a IV-a, aprobata M.E.N. pr..
Aprobat MENMatematica. Caietul elev..
Caietul de matematica pentru clasa a III-a vine in sprijinul elevului si invatatorului, continuind d..
Aprobat MENAproape totul despre Met..
Culegerea de probleme intitulata Aproape totul despre metoda figurativa. Matematica pentru invataman..
Culegere de matematica c..
Culegerea de matematica realizata in conformitate cu programa scolara in vigoare vine in sprijinul e..
Aprobat MENCulegere de matematica p..
Culegerea de matematica pentru copii isteti – clasa a III-a este realizata conform noii programe sco..
Aprobat MENEvaluare finala clasa a ..
Avizat M.E.N. conform O.M. nr. 3022/8.01.2018 ..
Avizat M.E.N. conform O.M. nr. 3022/8.01.2018 ..
Aprobat MENFise interdisciplinare p..
Fise interdisciplinare pentru clasa a III-a. Activitati integrate. Prezentul material este realiz..
Ma pregatesc pentru conc..
Aceasta lucrare poate fi utilizata pe intreg parcursul anului scolar, atat pentru exersarea si siste..
Aprobat MENMatematica pentru clasa ..
Prezentul material este realizat in conformitate cu programa pentru clasa a III-a, APROBATA MEN prin..
Aprobat MENMatematica – consolida..
Matematica – Clasa a III-a este elaborata conform programei in vigoare aprobate de M.E.N. prin O.M. ..
Aprobat MENMatematica. Caietul elev..
Caietul elevului pentru clasa a III-a de Matematica reprezinta imbinarea echilibrata intre ludic si ..
Matematica. Clasele 3-4...
Culegerea „Matematica. Clasele III-IV“ apare sub semnatura a doi reputati profesori de matematica, a..
Aprobat MENMatematica. Culegere de ..
Lucrarea Matematica pentru clasa a III-a este elaborata in conformitate cu noua programa scolara apr..
Aprobat MENMatematica. Teorie si ex..
Lucrare realizată în conformitate cu noua programă şcolară în vigoare, aprobată prin OMEN nr. 5003 d..
Aprobat MENNe pregatim pentru concu..
12 teste de matematică şi 10 teste de română – 3 teste combinate de matematică şi limba română – R..
Portofoliul elevului. Ma..
Portofoliul elevului aduce câteva noutăţi în domeniul instructiv-educativ aplicat: – Este un i..
Aprobat MENSa deslusim tainele mate..
Un mijloc excelent de fixare si aprofundare a cunostintelor, prezenta CULEGERE DE MATEMATICA pentru ..
Caiet de teme pentru Foa..
..
..
Caiet matematica clasa a..
Structurat in două volume, caietul respecta succesiunea logica a continuturilor prevazute in program..
Caiet matematica clasa a..
e-librariescolara.ro © 2018