tel Comenzi telefonice (L-V: 9-16) 031.428.26.35

Matematica si explorarea mediului

1000 Exercitii si proble..
Este un bogat și util suport de lucru, necesar atât elevilor, cât și cadrelor didactice. Culege..
888 exercitii si problem..
Culegerea de matematica pentru clasa I - 888 exercitii si probleme este conceputa conform cu program..
Culegere de matematica p..
Culegerea de matematica pentru copii isteti – clasa I este realizata conform noii programe scolare i..
Culegere pentru copii is..
Lucrarea „Culegere pentru copii isteti. Matematica si explorarea mediului. Clasa I“ este conceputa i..
Matematica si explorarea..
AUXILIAR IN CONFORMITATE CU PROGRAMA SCOLARA IN VIGOARE APROBATA DE MECS,Lucrarea este elaborata de ..
Matematica si explorarea..
Este conceput ca un instrument de învățare ce oferă contexte multiple și variate pentru formarea com..
Matematica si explorarea..
Recomandam utilizarea caietului impreuna cu manualul Editurii Didactice si Pedagogice pentru Matemat..
Matematica si explorarea..
Caietul de Matematica si explorarea mediului pentru clasa I este un instrument de lucru util atat la..
Matematica si explorarea..
Caietul de Matematica si explorarea mediului pentru clasa I reuneste, intr-o formula unica, activita..
Matematica si explorarea..
Cartea se adresează elevilor de clasa I şi reprezintă un auxiliar didactic util, în conformitate cu ..
Matematica si explorarea..
La realizarea acestei lucrări s-a ținut cont de ordinea conținuturilor din noul manual (d..
Matematica si explorarea..
La realizarea acestei lucrări s-a ținut cont de ordinea conținuturilor din noul manual (din 2018) la..
Caietul meu de matematic..
Matematica si explorarea mediului – Caiet pentru clasa I   Auxiliarul Caietul meu de matematica..
..
Cu vara in vacanta. Clas..
Cu vara in vacanta este un caiet de lucru transdisciplinar integrat, pentru toate disciplinele, conc..
Exersez 10 minute pe zi ..
Pentru a atinge succesul academic, orice elev trebuie sa exerseze in fiecare zi cunostintele dobandi..
Exploram cu creativitate..
Auxiliar pentru clasa I ..
Auxiliar pentru clasa I ..
Invat sa numar si sa cal..
Invatam tabla inmultirii..
..
Inventii cu scantei Jurn..
Tino Inventino este un explorator cu idei una mai trasnita decat alta. in laboratorul sau fantastic,..