tel Comenzi telefonice (L-V: 9-16) 031.428.26.35

Matematica si explorarea mediului

Matematica si explorarea..
Recomandam utilizarea caietului impreuna cu manualul Editurii Didactice si Pedagogice pentru Matemat..
Matematica si explorarea..
Este conceput ca un instrument de învățare ce oferă contexte multiple și variate pentru formarea com..
Matematica si explorarea..
Caietul de Matematica si explorarea mediului pentru clasa I este un instrument de lucru util atat la..
Matematica si explorarea..
Caietul de Matematica si explorarea mediului pentru clasa I reuneste, intr-o formula unica, activita..
Matematica si explorarea..
Cartea se adresează elevilor de clasa I şi reprezintă un auxiliar didactic util, în conformitate cu ..
Matematica si explorarea..
La realizarea acestei lucrări s-a ținut cont de ordinea conținuturilor din noul manual (d..
Matematica si explorarea..
Acest auxiliar a fost avizat de Ministerul Educației Naționale, conform Anexei la Ordinul nr. 3530 d..
Matematica si explorarea..
La realizarea acestei lucrări s-a ținut cont de ordinea conținuturilor din noul manual (din 2018) la..
Caietul meu de matematic..
Matematica si explorarea mediului – Caiet pentru clasa I   Auxiliarul Caietul meu de matematica..
Culegere de matematica p..
Culegerea de matematica pentru copii isteti – clasa I este realizata conform noii programe scolare i..
Culegere pentru copii is..
Lucrarea „Culegere pentru copii isteti. Matematica si explorarea mediului. Clasa I“ este conceputa i..
Matematica si explorarea..
AUXILIAR IN CONFORMITATE CU PROGRAMA SCOLARA IN VIGOARE APROBATA DE MECS,Lucrarea este elaborata de ..
1000 Exercitii si proble..
Este un bogat și util suport de lucru, necesar atât elevilor, cât și cadrelor didactice. Culege..
Caietul Curcubeu  MEM de..
Editura SIGMA este inca o data alaturi de dumneavoastra in pregatirea unui nou an scolar si pune la ..
Caietul Curcubeu  MEM de..
Cadrele didactice stiu ca raportarea la tradițiile si valorile românesti si multiculturale este impo..
Cu vara in vacanta. Clas..
Cu vara in vacanta este un caiet de lucru transdisciplinar integrat, pentru toate disciplinele, conc..
Evaluare finala clasa I..
Avizat M.E.N. conform O.M. nr. 3022/8.01.2018 ..
Avizat M.E.N. conform O.M. nr. 3022/8.01.2018 ..
Exploram cu creativitate..
Auxiliar pentru clasa I ..
Auxiliar pentru clasa I ..
Fise de lucru diferentia..
Culegerea de Fise de lucru diferentiate pentru clasa I la Matematica si explorarea mediului &nb..

e-librariescolara.ro © 2022