Matematica si explorarea mediului

Matematica si explorarea..
Este conceput ca un instrument de învățare ce oferă contexte multiple și variate pentru formarea com..
Culegere pregatire pentr..
Lucrarea de fata, CULEGERE PREGATIRE PENTRU CONCURSURI – Matematica si explorarea mediului, Clasa I,..
Culegere de matematica p..
Culegerea de matematica pentru copii isteti – clasa I este realizata conform noii programe scolare i..
Culegere pentru copii is..
Lucrarea „Culegere pentru copii isteti. Matematica si explorarea mediului. Clasa I“ este conceputa i..
..
..
Matematica si explorarea..
AUXILIAR IN CONFORMITATE CU PROGRAMA SCOLARA IN VIGOARE APROBATA DE MECS,Lucrarea este elaborata de ..
1000 Exercitii si proble..
Este un bogat și util suport de lucru, necesar atât elevilor, cât și cadrelor didactice. Culege..
Ma pregatesc pentru conc..
Aceasta lucrare poate fi utilizata pe intreg parcursul anului scolar, atat pentru exersarea si siste..
Matematica si explorarea..
Auxiliar didactic, elaborat conform programei școlare pentru clasa I, este un important și necesar..
Matematica si explorarea..
Matematică și explorarea mediului – Clasa I este elaborată conform programei în vigoare aprobate de ..
Numeratia 0 - 100 Clasa ..
Este un material didactic de maximă importanță pentru învățarea cifrelor și numerelor până la 100,..
Sa deslusim tainele mate..
Orice elev, parinte sau cadru didactic stie ca insusirea si consolidarea cunostintelor de matematica..
Sa deslusim tainele mate..
1200 de exercitii si pro..
Materialul permite exersarea cunostintelor invatate si dezvoltarea abilitatilor matematice. Sarcinil..
Aventuri matematice in c..
Orice copil face primii pasi spre matematica cu ajutorul cifrelor, apoi al numerelor si al calculelo..
Cu vara in vacanta. Clas..
Cu vara in vacanta este un caiet de lucru transdisciplinar integrat, pentru toate disciplinele, conc..
Culegere de exercitii si..
Culegerea de matematica și explorarea mediului pentru clasa I completeaza numarul de exerciții și pr..
Evaluare Clasa I. Comuni..
Caiet cu exercitii si probleme variate pentru evaluarea elevilor de clasa I la Comunicare in limba r..
Evaluare finala clasa I..
Avizat M.E.N. conform O.M. nr. 3022/8.01.2018 ..
Avizat M.E.N. conform O.M. nr. 3022/8.01.2018 ..
Exersam cu Robik. Caiet ..
Caietul de matematica pentru clasa I este elaborat potrivit noii programe, intr-o viziune interdisci..
e-librariescolara.ro © 2019