Matematica si explorarea mediului

Aprobat MENEvaluare finala clasa I..
Avizat M.E.N. conform O.M. nr. 3022/8.01.2018 ..
Avizat M.E.N. conform O.M. nr. 3022/8.01.2018 ..
Aprobat MENCaiet special matematica..
Auxiliar pentru clasa I alcatuit in conformitate cu programa scolara in vigoare. Se poate folosi ind..
Aprobat MENCu vara in vacanta. Clas..
Cu vara in vacanta este un caiet de lucru transdisciplinar integrat, pentru toate disciplinele, conc..
Aprobat MENCulegere pentru copii is..
Lucrarea „Culegere pentru copii isteti. Matematica si explorarea mediului. Clasa I“ este conceputa i..
Aprobat MENExersam cu Robik. Caiet ..
Caietul de matematica pentru clasa I este elaborat potrivit noii programe, intr-o viziune interdisci..
Aprobat MENMatematica si explorarea..
Caietul de Matematica si explorarea mediului este realizat in conformitate cu noua programa scolara ..
Aprobat MENMatematica si explorarea..
Auxiliar didactic, elaborat conform programei școlare pentru clasa I, este un important și necesar..
Aprobat MENMatematica si explorarea..
Matematică și explorarea mediului – Clasa I este elaborată conform programei în vigoare aprobate de ..
Aprobat MENMatematica si explorarea..
In acest caiet veti gasi: - exercitii variate vesele si adaptate varstei care permit numeroase legat..
Aprobat MENMatematica si explorarea..
Auxiliarul manualului de Matematica si explorarea mediului pentru clasa I continua predarea integrat..
Aprobat MENMatematica si explorarea..
Caietul reprezinta un partener de invatare si de joaca al elevului de clasa I, un reper pentru cadru..
Aprobat MENMatematica si explorarea..
Caietul elevului completeaza in mod firesc manualul, oferind elevului spatiu pentru exersare, aplica..
Aprobat MENMatematica si explorarea..
Culegerea Matematica si explorarea mediului pentru clasa I este elaborata conform programei scolare ..
Aprobat MENMatematica si explorarea..
Caietul de lucru se adreseaza elevilor din clasa I si contribuie la exersarea si consolidarea cunost..
Aprobat MENMicul campion. Teste pen..
"Micul campion". Teste de cultura generala" este o lucrare care se adreseaza deopotriva tie, elevul ..
Aprobat MENPortofoliul elevului. Ma..
Portofoliul elevului  aduce cateva noutati in domeniul instructiv-educativ aplicat: – Este u..
Aprobat MENPortofoliul elevului. Ma..
Aprobat MENSa deslusim tainele mate..
Orice elev, parinte sau cadru didactic stie ca insusirea si consolidarea cunostintelor de matematica..
e-librariescolara.ro © 2018