Matematica si explorarea mediului

1000 Exercitii si proble..
Este un bogat și util suport de lucru, necesar atât elevilor, cât și cadrelor didactice. Culege..
Matematica si explorarea..
Prezentul caiet este realizat in conformitate cu noua programa scolara pentru clasa I, aprobata de M..
Matematica si explorarea..
In acest caiet veti gasi: - exercitii variate vesele si adaptate varstei care permit numeroase legat..
Matematica si explorarea..
Auxiliarul manualului de Matematica si explorarea mediului pentru clasa I continua predarea integrat..
Matematica si explorarea..
Caietul reprezinta un partener de invatare si de joaca al elevului de clasa I, un reper pentru cadru..
Matematica si explorarea..
Culegerea Matematica si explorarea mediului pentru clasa I este elaborata conform programei scolare ..
Matematica si explorarea..
Caietul de lucru se adreseaza elevilor din clasa I si contribuie la exersarea si consolidarea cunost..
Set caietele elevului cl..
Cele 2 caiete ale elevului reprezinta adevarati parteneri de invatare si de joaca pentru elevul de c..
10 Minute de Mate, clasa..
..
Calculam rapid. Puzzle. ..
..
Ce miros au meseriile - ..
Ce miros au meseriile este al II-lea din cele trei caiete de lucru pentru elevi pentru c..
Cu vara in vacanta. Clas..
Cu vara in vacanta este un caiet de lucru transdisciplinar integrat, pentru toate disciplinele, conc..
Culegere de exercitii si..
Culegerea de matematica și explorarea mediului pentru clasa I completeaza numarul de exerciții și pr..
Culegere de matematica p..
Culegerea de matematica pentru copii isteti – clasa I este realizata conform noii programe scolare i..
Culegere pentru copii is..
Lucrarea „Culegere pentru copii isteti. Matematica si explorarea mediului. Clasa I“ este conceputa i..
De la gradinita la scoal..
Mapa contine 32 de fise de lucru si de evaluare a nivelului de pregatire a copiilor de la clasa preg..
e-librariescolara.ro © 2017