Matematica si explorarea mediului

Aprobat MEN1000 Exercitii si proble..
Este un bogat și util suport de lucru, necesar atât elevilor, cât și cadrelor didactice. Culege..
Aprobat MENEvaluare finala clasa I..
Avizat M.E.N. conform O.M. nr. 3022/8.01.2018 ..
Avizat M.E.N. conform O.M. nr. 3022/8.01.2018 ..
Matematica si explorarea..
Caietul auxiliar de matematica si explorarea mediului pentru clasa I reprezinta un instrument de inv..
..
..
Matematica si explorarea..
AUXILIAR IN CONFORMITATE CU PROGRAMA SCOLARA IN VIGOARE APROBATA DE MECS,Lucrarea este elaborata de ..
Aventuri matematice in c..
Orice copil face primii pasi spre matematica cu ajutorul cifrelor, apoi al numerelor si al calculelo..
Culegere de matematica p..
Culegerea de matematica pentru copii isteti – clasa I este realizata conform noii programe scolare i..
Aprobat MENCulegere pentru copii is..
Lucrarea „Culegere pentru copii isteti. Matematica si explorarea mediului. Clasa I“ este conceputa i..
Aprobat MENExersam cu Robik. Caiet ..
Caietul de matematica pentru clasa I este elaborat potrivit noii programe, intr-o viziune interdisci..
Ma pregatesc pentru conc..
Aceasta lucrare poate fi utilizata pe intreg parcursul anului scolar, atat pentru exersarea si siste..
Matematica si explorarea..
Matematica si explorarea mediului - exercitii si probleme. Teste de evaluare clasele I - II Cuprins..
Aprobat MENMatematica si explorarea..
Caietul de Matematica si explorarea mediului este realizat in conformitate cu noua programa scolara ..
Matematica si explorarea..
Lucrarea Matematica si explorarea mediului inconjurator cu Robik urmareste noua programa in viziunea..
Aprobat MENMatematica si explorarea..
Auxiliar didactic, elaborat conform programei școlare pentru clasa I, este un important și necesar..
Matematica și explorare..
Aprobat conform Ordin 3530/04.04.2018 privind aprobarea auxiliarelor didactice din invatamantul pr..
Aprobat MENMatematica si explorarea..
Matematică și explorarea mediului – Clasa I este elaborată conform programei în vigoare aprobate de ..
Aprobat MENMatematica si explorarea..
Culegerea Matematica si explorarea mediului pentru clasa I este elaborata conform programei scolare ..
Aprobat MENMicul campion. Teste pen..
"Micul campion". Teste de cultura generala" este o lucrare care se adreseaza deopotriva tie, elevul ..
Numeratia 0 - 100 Clasa ..
Este un material didactic de maximă importanță pentru învățarea cifrelor și numerelor până la 100,..
Aprobat MENPortofoliul elevului. Ma..
Portofoliul elevului  aduce cateva noutati in domeniul instructiv-educativ aplicat: – Este u..
e-librariescolara.ro © 2018