Clasa a-VII-a

Subcategorii

Caietul inteligent. Lite..
Seria Caietelor inteligente (Literatură, Limba română, Comunicare) (semestrul 1 și semestrul 2): ..
..
Fizica. Probleme si test..
Culegerile Fizica. Probleme si teste de evaluare se adreseaza, in primul rand, elevilor, constituind..
Ghid practic de literatu..
Ghid practic de literatura acopera aspectele teoretice de stilistica si teoria literaturii prevazute..
Ghidul elevului chimie c..
Ghidul elevului chimie clasa a VII-a Sinteze, aplicatii, experimente Cuprins: 1. Corp. Substanta ame..
Gramatica prin teste-gri..
Gramatica prin teste-grilă – cu rezolvare completă și argumentată: • este un instrument modern și p..
Limba si literatura roma..
Metoda stiu-descopar-aplic Clasa a VII-a Semestrul al II-lea Actuala serie de lucrari din colectia S..
Limba si literatura roma..
Metoda stiu-descopar-aplic Clasa a VII-a Semestrul I Actuala serie de lucrari din colectia STIU-DESC..
Limba si literatura roma..
Actuala serie de lucrari din colectia STIU-DESCOPAR-APLIC a editurii ART a fost gandita astfel incat..
LIMBA SI LITERATURA ROMA..
• repere de interpretare • exercitii Aceasta carte se adreseaza deopotriva elevilor si profesorilor,..
Matematica clasa a VII-a..
Sinteze de toerie Exercitii si probleme - Fixarea cunostintelor - Aprofundare cunostintelor - Perfor..
Matematica de excelenta...
Fiecare volum cuprinde temele cele mai însemnate care pot fi tratate de elevii talentați, de la clas..
Matematica pentru clasa ..
Editiile completate si revizuite ale lucrarilor pentru gimnaziu din Clubul Matematicienilor: - ofera..
Matematica. algebra, geo..
Seria de lucrari MATE 2000 CONSOLIDARE, destinata claselor de gimnaziu, respecta toate cerințele pro..
Disponibilitate: Livrare 3 - 5 zile pentru comenzile pe clasa
Matematica. Algebra, geo..
Seria de lucrari MATE 2000 INIȚIERE destinata claselor de gimnaziu, este o noutate metodica absoluta..
Atlas geografic pentru g..
Traducere: Ionut Popa Lucrarea Atlas geografic pentru gimnaziu ii va ajuta pe copii sa cunoasca lume..
Biologie Caietul elevulu..
AUXILIAR CARE INSOTESTE MANUALUL DE BIOLOGIE CLS A VII A AFLAT IN UZ,Aprobat cu OMEdC ..
Caiet de limba romana cl..
Elaborata in stricta concordanta cu Programa scolara aprobata prin Ordinul Ministrului Educatiei, Ce..
Caiet de limba si litera..
Limba romana poate fi asimilata usor de catre elevi cu ajutorul exercitiilor propuse care vizeaza de..
e-librariescolara.ro © 2017