Booklet

Limba moderna engleza - Caiet de lucru pentru clasa a III-a
Caietul de lucru este elaborat in conformitate cu programa scolara pentru clasa a III-a, aprobata pr..
Limba moderna engleza - Caiet de lucru pentru clasa a IV-a
..
Limba moderna Engleza. Manual pentru clasa a IV-a, semestrul II - Contine si editia digitala
Manualul scolar a fost aprobat prin Ordinul ministrului educatiei nationale nr. 5134  din ..
Invatam romana cu buburuza Mia - clasa I
Invatam romana cu buburuza Mia vine in intampinarea scolarilor de clasa I, ca material complementar ..
Active player: reading, speaking, writing
Active player se adreseaza elevilor de nivel pre-intermediar (A2-A2+ CECR), care doresc sa-si imbuna..
Analiza textului literar- Aplicatii
Analiza textului literar este un auxiliar care se adreseaza elevilor de nivel liceal si urmareste de..
Analiza textului pentru gimnaziu
Analiza textului este un auxiliar didactic care se adreseaza elevilor de nivel gimnazial si urmarest..
Biologie - Bacalaureat - Ghid de pregatire
Lucrarea de fata contine un numar de 80 de teste alcatuite in conformitate cu programa scolara pentr..
Biologie - Bacalaureat - Teste - clasele 11-12
Cartea se adreseaza elevilor care se pregatesc pentru sustinerea examenului de Bacalaureta la discip..
Biologie - Bacalaureat - Teste - clasele 9-10
Biologie - Bacalaureat - Teste se adreseaza elevilor de clasa a XII-a care se pregatesc de sustinere..
Booklet's English Grammar - A comprehensive guide
Cei interesati sa aprofundeze gramatica limbii engleze vor gasi in aceasta lucrare o prezentare deta..
Caiet de lectura pentru clasa a II-a
Caietul de lectura pentru clasa a II-a este conceput pentru activitati de lectura si intelegerea tex..
Caiet de lectura pentru clasa a IV-a
Caietul de lectura pentru clasa a IV-a este conceput pentru activitati de lectura si intelegerea tex..
Caiet de vacanta pentru clasa I
Caietul de vacanta pentru clasa I este structurat pe teme specifice vacantei (In parc, La bunici, La..
CD - English for kids clasa a II-a
CD-ul audio contine exercitii, cantece si poezii care constituie un real suport in deprinderea pronu..
CD - English for kids clasa a III-a
CD-ul este suportul audio pentru caietul de lucru English for kids pentru clasa a III-a. CD-ul audio..
CD - English for kids clasa a IV-a
CD-ul este suportul audio pentru caietul de lucru English for kids pentru clasa a IV-a. CD-ul audio ..
CD - English for kids clasa I
CD-ul este suportul audio pentru caietul de lucru English for kids pentru clasa I. CD-ul audio conti..
CD - English for kids clasa pregatitoare
CD-ul este suportul audio pentru caietul de lucru English for kids pentru clasa pregatitoare. CD-ul ..
Chimie - Exercitii si probleme pentru gimnaziu
Chimie – exercitii si probleme pentru gimnaziu este un auxiliar didactic care se adreseaza el..
e-librariescolara.ro © 2017