Romana

Limba si literatura roma..
Manualul este conceput ca o poveste, în jurul a două personaje, Flexi și Dexi, două suricate prieten..
Limba romana. Manual (cl..
..
Limba si Literatura Roma..
Limba si literatura roma..
Manualul de limba romana clasa a V-a este conceput ca o experienta personala a elevului, acesta fiin..
Limba si literatura roma..
Manualul scolar a fost declarat castigator de Centrul National de Evaluare si Examinare si a fost re..
Limba si literatura roma..
Continuturile invatarii sunt introduse in contextul unei organizari tematice a materialului. Ce..
Limba si literatura roma..
Limba si literatura romana. Manual pentru clasa a V-a ..
Limba si literatura romana. Manual pentru clasa a V-a ..
Limba si literatura roma..
Manualul urmareste eficientizarea invatarii prin elemente grafice/multimedia (alineate, chenare, tab..
e-librariescolara.ro © 2018