Chimie

Chimie pentru gimnaziu. ..
Lucrarea de fata reprezinta un auxiliar didactic util atat profesorilor, cat si elevilor si vizeaza ..
Ghidul elevului chimie c..
Ghidul elevului chimie clasa a VII-a Sinteze, aplicatii, experimente Cuprins: 1. Corp. Substanta ame..
Chimie anorganica pentru..
Lucrarea respecta programa analitica in vigoare fiind in deplina concordanta cu manualele de chimie ..
Chimie anorganica. Olimp..
Culegerea de fata cuprinde numeroase exercitii, probleme, dar si probe practice date in ultimii ani ..
Chimie caietul elevului ..
AUXILIAR CARE INSOTESTE MANUALUL DE CHIMIE CLS A VIII A AFLAT IN UZ,Aprobat cu OMEdC ..
Chimie. Caiet pentru cls..
Lucrarea este formata din doua parti mari: I - Partea de laborator cuprinzand lucrarile de laborator..
Culegere chimie anorgani..
Lucrarea de fata se adreseaza elevilor de liceu si de gimnaziu care doresc sa aprofundeze studiul ch..
Exercitii, probleme și ..
Lucrarea reprezinta un util manual pentru perfectionarea cunostiintelor in domeniu. Cuprins extins: ..
Probleme de chimie clase..
Lucrarea este o culegere de probleme de chimie pentru cls. VII-VIII realizata in conformitate cu pro..
Probleme de chimie. Cule..
..
..
Chimia si natura. Experi..
Chimia si natura este o lucrare care se adreseaza elevilor aflati in primii ani de studiu al chimiei..
Chimie - Exercitii si pr..
Chimie – exercitii si probleme pentru gimnaziu este un auxiliar didactic care se adreseaza el..
e-librariescolara.ro © 2017