Matematica

Matematica clasa a VII-a..
Sinteze de toerie Exercitii si probleme - Fixarea cunostintelor - Aprofundare cunostintelor - Perfor..
Matematica de excelenta...
Fiecare volum cuprinde temele cele mai însemnate care pot fi tratate de elevii talentați, de la clas..
Matematica pentru clasa ..
Editiile completate si revizuite ale lucrarilor pentru gimnaziu din Clubul Matematicienilor: - ofera..
Matematica. algebra, geo..
Seria de lucrari MATE 2000 CONSOLIDARE, destinata claselor de gimnaziu, respecta toate cerințele pro..
Disponibilitate: Livrare 3 - 5 zile pentru comenzile pe clasa
Matematica. Algebra, geo..
Seria de lucrari MATE 2000 INIȚIERE destinata claselor de gimnaziu, este o noutate metodica absoluta..
Pregatirea examenului de..
Lucrarea conţine: • programa de examen pentru Evaluarea Naţională la matematică, clasa a VIII-a..
Complemente de matematic..
Se stie ca elevii trec in cursul scolii prin doua momente importante: pasul de la invatamantul prima..
Culegere de matematica. ..
Exercitii probleme teste solutii ..
Exercitii probleme teste solutii ..
De la matematica la mate..
Lucrarea “De la MATEMATICA la MATEPRACTICA” prezinta o conceptie cu totul noua privind modul..
Exercitii si probleme de..
Lucrarea " Matematica. Exercitii si probleme de algebra si geometrie. Clasa a VII-a " este conceputa..
Disponibilitate: indisponibil
Exercitii si probleme de..
Disponibilitate: indisponibil
Invatarea geometriei pri..
De ce multi copii se plang ca nu inteleg geometria, iar altii o gasesc foarte interesanta? C..
Matematica - exercitii s..
Matematica - exercitii si probleme pentru clasa a VII-a, partea I, ed. a II-a..
Matematica - exercitii si probleme pentru clasa a VII-a, partea I, ed. a II-a..
Matematica - exercitii s..
Matematica - exercitii si probleme pentru clasa a VII-a, partea II, ed. a II-a..
Matematica clasa a VII-a..
Consultant: Prof. univ. dr. mat. em. OCTAVIAN STANASILA Realizata in conformitate cu programa scolar..
Matematica clasa a VII-a..
Aceasta carte face parte din colectia Clubul matematicienilor. Colectia reuneste o serie de carti cu..
Matematica clasa a VII-a..
Matematica exercitii si ..
Cuprins: 1. Numere rationale 2. Numere reale 3. Calcul algebric 4. Ecuatii si inecuatii 5. Elemente..
Matematica pentru clasa ..
Lucrarea, prin sumar și structura exercițiilor și testelor, respectă cu rigurozitate programa de mat..
e-librariescolara.ro © 2017