Matematica

Matematica clasa a VII-a..
Sinteze de toerie Exercitii si probleme - Fixarea cunostintelor - Aprofundare cunostintelor - Perfor..
Matematica de excelenta...
Fiecare volum cuprinde temele cele mai însemnate care pot fi tratate de elevii talentați, de la clas..
Matematica pentru clasa ..
Editiile completate si revizuite ale lucrarilor pentru gimnaziu din Clubul Matematicienilor: - ofera..
Complemente de matematic..
Se stie ca elevii trec in cursul scolii prin doua momente importante: pasul de la invatamantul prima..
Culegere de matematica. ..
Exercitii probleme teste solutii ..
Exercitii probleme teste solutii ..
De la matematica la mate..
Lucrarea “De la MATEMATICA la MATEPRACTICA” prezinta o conceptie cu totul noua privind modul..
Exercitii si probleme de..
Lucrarea " Matematica. Exercitii si probleme de algebra si geometrie. Clasa a VII-a " este conceputa..
Exercitii si probleme de..
Invatarea geometriei pri..
De ce multi copii se plang ca nu inteleg geometria, iar altii o gasesc foarte interesanta? C..
Matematica - exercitii s..
Matematica - exercitii si probleme pentru clasa a VII-a, partea I, ed. a II-a..
Matematica - exercitii si probleme pentru clasa a VII-a, partea I, ed. a II-a..
Matematica - exercitii s..
Matematica - exercitii si probleme pentru clasa a VII-a, partea II, ed. a II-a..
Matematica clasa a VII-a..
Consultant: Prof. univ. dr. mat. em. OCTAVIAN STANASILA Realizata in conformitate cu programa scolar..
Matematica clasa a VII-a..
Aceasta carte face parte din colectia Clubul matematicienilor. Colectia reuneste o serie de carti cu..
Matematica clasa a VII-a..
Matematica exercitii si ..
Cuprins: 1. Numere rationale 2. Numere reale 3. Calcul algebric 4. Ecuatii si inecuatii 5. Elemente..
Matematica pentru clasa ..
Lucrarea, prin sumar și structura exercițiilor și testelor, respectă cu rigurozitate programa de mat..
Matematica pentru clasel..
..
..
Matematica Teste recapit..
Matematica Teste recapitulative pentru clasa a VII-a 1. Aritmetica. Algebra 2. Geometrie in plan 3. ..
e-librariescolara.ro © 2017