tel Comenzi telefonice (L-V: 9-16) 031.428.26.35

Matematica si explorarea mediului

Pachet de lucru in compl..
Pachetul contine 2 caiete. 1. Caiet de scriere in completare la clasa. Clasa pregatitoare. Ace..
Pachet Clasa Pregatitoar..
Pachetul contine: 1. Comunicare in Limba Romana pentru clasa pregatitoare - Adina Grigore 2. ..
Pachet Comunicare in Lim..
Pachet fise de lucru cla..
Pachetul contine: 1. Comunicare in limba romana pentru clasa pregatitoare fise de lucru 2. Ma..
Set 32 planse clasa preg..
Set 32 planse format A3, fata verso, plastifiate lucios. In setul de 32 de planse pentru clasa pr..
Culegere de matematica p..
Culegerea pentru copii isteţi – clasa pregătitoare: – este realizată conform programei şcolare în v..
Matematica si explorarea..
Auxiliar didactic realizat în conformitate cu noua programă pentru clasa pregătitoare, av..
Matematica si explorarea..
Auxiliar didactic realizat in conformitate cu noua programa pentru clasa pregatitoare, avizata de Mi..
Set 3 carti Clasa Pregat..
Set 3 CARTI Clasa Pregatitoare. Setul cuprinde: Comunicare in Limba Romana Matematica si explorarea ..
Jocuri interdisciplinare..
..
..
Aventurierii cosmici (Tu..
Pogo si curiosul tup sunt ”Aventurierii cosmici” (matematica si explorarea mediului pentru clasa pre..
Caiet special de matemat..
Aricel – caiet de Matematica este un suport didactic care sustine toate activitatile de predare-inva..
Cifrele pentru incepator..
Cifrele pentru incepatori + marker lavabil..
Cifrele pentru incepatori + marker lavabil..
Culegere interactiva de ..
CULEGEREA INTERACTIVĂ DE EXERCIȚII TRANSDISCIPLINARE este concepută pe baza programei şcolare şi are..
Culegere pentru concursu..
Avizat OMEN Nr. 3022\08.01.2018 Culegerea de exerciții și probleme pentru concursul Gazeta Matematic..
Culegere pregatire pentr..
Lucrarea de fata, CULEGERE PREGaTIRE PENTRU CONCURSURI – Matematica si explorarea mediului, Clasa pr..
Echipa MEM in actiune Ma..
Zimbrul Muzo, rasul Elina si pelicanul Muri formeaza echipa MEM, o echipa trasnita, dar pusa pe fapt..
Exersez 10 minute pe zi ..
Pentru a atinge succesul academic, orice elev trebuie sa exerseze in fiecare zi cunostintele dobandi..
Exploratori in clasa pre..
Caietul transdisciplinar pentru clasa pregatitoare reprezinta un instrument de invatare care ofera c..
Exploratori in clasa pre..

e-librariescolara.ro © 2021