Matematica si explorarea mediului

Aprobat MENSet 3 carti Clasa Pregat..
Set 3 CARTI Clasa Pregatitoare. Setul cuprinde: Comunicare in Limba Romana Matematica si explorarea ..
Aprobat MENCaiet integrat. Comunica..
Auxiliarul Caiet integrat. Clasa pregaatitoare are in componenta sa exercitii, semne grafice, zone d..
Aprobat MENFise interdisciplinare c..
..
Aprobat MENIepurasul istet invata m..
" Iepurasul istet invata matematica " este un caiet de lucru realizat intr-un mod original si intr-o..
Aprobat MENJocuri interdisciplinare..
Aprobat MENMatematica si explorarea..
Ofera elevilor posibilitatea de a explora si alte contexte din componentele curriculare. Situatiile ..
Aprobat MENMatematica si explorarea..
Caietul este realizat in conformitate cu noua programa scolara si ofera situatii de invatare variant..
Aprobat MENMatematica si explorarea..
Caietul de Matematica si explorarea mediului face parte din PACHETUL EDUCAȚIONAL RECOMANDAT DE CD PR..
Aprobat MENMatematica si explorarea..
Auxiliar didactic care reflectă programa școlară prin multiplele exerciții de calcul matematic și ..
Aprobat MENMatematica si explorarea..
Caietul de lucru cuprinde o colectie de lectii sub forma unor fise de lucru, cu exemple de rezolvare..
Aprobat MENMatematica si explorarea..
Matematică și explorarea mediului – Clasa pregătitoare este elaborată conform programei în vigoare a..
Aprobat MENMicul Explorator. Matema..
Fise recapitulative structurate in 34 de saptamani de lucru, format full-color. ..
Aprobat MENNe jucam, exersam clasa ..
CAIET DE ACTIVITATE INDEPENDENTA, APLICATII INTERDISCIPLINARE - Clasa Pregatitoare ..
Aprobat MENPrimii pasi in Matematic..
Lucrarea Primii pasi in Matematica si Explorarea mediului abordeaza intr-un mod ludic si creativ tem..
Fise de evaluare - clasa..
Caietele cu Fise de evaluare sunt un instrument util, alaturi de alte instrumente de evaluare altern..
Fise de lucru Suplimenta..
Acest exemplar este oferit gratuit doar la achizitionarea setului de Clasa Pregatitoare al editurii ..
Leo te ajuta sa inveti l..
Leo te ajuta sa inveti litere si cifre Set planse A5 cu litere de tipar, de mana, cifre si se..
Aprobat MENMatematica si explorarea..
Auxiliar didactic realizat în conformitate cu noua programă pentru clasa pregătitoare, av..
Set 3 CARTI Clasa Pregat..
Set 3 CARTI Clasa Pregatitoare. Setul cuprinde: Comunicare in Limba Romana Matematica si exp..
e-librariescolara.ro © 2018