Clasa I

Subcategorii

Aprobat MENAlfabetul. Fise de lucru..
Alfabetul. Fise de lucru este un auxiliar care se adreseaza atat elevilor din clasa I, cat si invata..
Aprobat MENArte vizuale si abilitat..
Contin toate plansele si sabloanele necesare (carton imprimat, hartie glasata imprimata, carton alb)..
Aprobat MENArte vizuale si abilitat..
Mapa de arte vizuale si abilitati practice pentru clasa pregatitoare contine 32 de proiecte creative..
..
..
Aprobat MENArte vizuale si abilitat..
Este un suport aplicativ deosebit de antrenant, captivant și util, pentru elevi și o bază metodică..
Aprobat MENArte vizuale si abilitat..
Caietul Arte vizuale şi abilităţi practice. Clasa I abordează într-o viziune integrată conţinuturile..
Aprobat MENAventuri de vacanta - cl..
Creat in conformitate cu noua programa scolara, caietul de vacanta surprinde aventurile lui Ciorapel..
Aprobat MENCaiet de scriere - clasa..
Oferă școlarilor de clasa I un instrument de lucru care formeză și consolidează deprinderile de sc..
Aprobat MENCaiet de scriere. Clasa ..
Caietul de scriere. Clasa I. Semestrul 1 este in conformitate cu noua programa scolara si constituie..
Aprobat MENCaiet de scriere. Clasa ..
Caietul de scriere. Clasa I. Semestrul I este in conformitate cu noua programa scolara si constituie..
Aprobat MENCaiet de scriere. Clasa ..
Dupa manualul de clasa I Art ..
Dupa manualul de clasa I Art ..
Aprobat MENCaiet de scriere. Clasa ..
Caietul de scriere. Clasa I. Semestrul 2 este in conformitate cu noua programa scolara si constituie..
Aprobat MENCaiet de scriere. Clasa ..
Caietul de scriere. Clasa I. Semestrul II este in conformitate cu noua programa scolara si constitui..
Aprobat MENCaiet de scriere. Clasa ..
Aprobat MENCaiet special matematica..
Auxiliar pentru clasa I alcatuit in conformitate cu programa scolara in vigoare. Se poate folosi ind..
Aprobat MENCitesc si scriu corect !..
Constituie un auxiliar-material didactic, important și util, în completarea abecedarului, oferind ..
Aprobat MENComunicare in limba roma..
Caietul de Comunicare in limba romana este realizat in conformitate cu noua programa scolara si resp..
Aprobat MENComunicare in Limba Roma..
Este un auxiliar didactic absolut necesar elevilor de clasa I, pentru formarea si consolidarea dep..
Aprobat MENComunicare in limba roma..
Comunicare în limba română – Clasa I este elaborată conform programei în vigoare aprobate de M.E.N. ..
Aprobat MENComunicare in limba roma..
Caietul de lucru se adreseaza elevilor din clasa I si contribuie la exersarea si consolidarea cunost..
e-librariescolara.ro © 2018