tel Comenzi telefonice (L-V: 9-16) 031.428.26.35

Clasa I

Subcategorii

Matematica si explorarea..
AUXILIAR IN CONFORMITATE CU PROGRAMA SCOLARA IN VIGOARE APROBATA DE MECS,Lucrarea este elaborata de ..
Pachet CLR (A) MEM (E1) ..
Pachetul contine: 1. Comunicare in limba romana. Clasa I. Semestrul I. (A) (Dupa manual MEN autor..
Pachet CLR Dupa Manualul..
Pachetul contine: 1. Sa dezlegam tainele comunicarii. Clasa I. Semestrul 1 (Dupa manual MEN autor..
Pachet CLR dupa manualul..
Pachetul contine: 1. Sa dezlegam tainele comunicarii. Clasa I. Semestrul I (Dupa manual MEN autor..
Caietul meu de comunicar..
Auxiliarul Caietul meu de comunicare in limba romana – Clasa I reprezinta o resursa ce poate complet..
Comunicare in limba roma..
Recomandam utilizarea caietului impreuna cu manualul Editurii Didactice si Pedagogice pentru Comunic..
Comunicare in limba Roma..
Prin conţinutul său, caietul este un instrument de lucru util și atractiv pentru aprofundarea cunoșt..
Comunicare in limba roma..
Caietul de lucru pune la dispoziția elevilor clasei I o abordare a învățării care stimulează interac..
Comunicare in limba roma..
Caietul de Comunicare in limba romana pentru clasa I le ofera scolarilor sansa de a percepe intr-un ..
Comunicare in limba roma..
Lucrarea de fata se adreseaza nu numai ele­vilor, ci si celor care se implica direct in procesul ins..
Comunicare in limba roma..
Acest auxiliar a fost avizat de Ministerul Educației Naționale, conform Anexei la Ordinul nr. 3022 d..
Comunicare in limba roma..
Ordinea literelor din acest auxiliar corespunde noului manual de Comunicare în limba română, clasa I..
Lecturile scolarului cla..
Lecturile scolarului clasa I ***Noua editie revizuita si adaugita a celei mai bune antologii de t..
Matematica si explorarea..
Recomandam utilizarea caietului impreuna cu manualul Editurii Didactice si Pedagogice pentru Matemat..
Matematica si explorarea..
Este conceput ca un instrument de învățare ce oferă contexte multiple și variate pentru formarea com..
Matematica si explorarea..
Caietul de Matematica si explorarea mediului pentru clasa I este un instrument de lucru util atat la..
Matematica si explorarea..
Caietul de Matematica si explorarea mediului pentru clasa I reuneste, intr-o formula unica, activita..

e-librariescolara.ro © 2022