Clasa I

Subcategorii

Comunicare in limba Roma..
Prin conţinutul său, caietul este un instrument de lucru util și atractiv pentru aprofundarea cunoșt..
Dezvoltare personala cai..
Este structurat în 9 unități de învățare cu teme de interes pentru elevii din clasa întâi. Cuprinde ..
Matematica si explorarea..
Este conceput ca un instrument de învățare ce oferă contexte multiple și variate pentru formarea com..
Set clasa I - CLR MEM DP..
Comunicare în limba română – Caiet pentru clasa I  Prin conţinutul său, caietul este un in..
Culegere pregatire pentr..
Lucrarea de fata, CULEGERE PREGATIRE PENTRU CONCURSURI – Comunicare in Limba Romana, Clasa I,  este ..
Culegere pregatire pentr..
Lucrarea de fata, CULEGERE PREGATIRE PENTRU CONCURSURI – Matematica si explorarea mediului, Clasa I,..
English for kids caiet d..
Aprobat conform Ordin 3530/04.04.2018 privind aprobarea auxiliarelor didactice din invatamantul preu..
Caiet de scriere. Clasa ..
Dupa manualul de clasa I Art ..
Dupa manualul de clasa I Art ..
Caiet de scriere. Clasa ..
Caietul de scriere. Clasa I. Semestrul 1 este in conformitate cu noua programa scolara si constituie..
Caiet de scriere. Clasa ..
Caietul de scriere. Clasa I. Semestrul II este in conformitate cu noua programa scolara si constitui..
Caiet de scriere. Clasa ..
Caietul de scriere. Clasa I. Semestrul 2 urmărește succesiunea literelor din noul manual avizat în 2..
Citesc si scriu corect !..
Constituie un auxiliar-material didactic, important și util, în completarea abecedarului, oferind ..
Comunicare in limba roma..
Caietul de lucru pune la dispoziția elevilor clasei I o abordare a învățării care stimulează interac..
Comunicare in Limba Roma..
Este un auxiliar didactic absolut necesar elevilor de clasa I, pentru formarea si consolidarea dep..
Culegere de matematica p..
Culegerea de matematica pentru copii isteti – clasa I este realizata conform noii programe scolare i..
Culegere pentru copii is..
Lucrarea „Culegere pentru copii isteti. Matematica si explorarea mediului. Clasa I“ este conceputa i..
..
..
Matematica si explorarea..
AUXILIAR IN CONFORMITATE CU PROGRAMA SCOLARA IN VIGOARE APROBATA DE MECS,Lucrarea este elaborata de ..
Religie. Cultul Ortodox ..
Acest caiet este un auxiliar conceput cu respectarea programei scolare si a structurii manualului ap..
Religie. Cultul Ortodox ..
e-librariescolara.ro © 2019