Clasa a-III-a

Subcategorii

Limba moderna engleza - ..
Caietul de lucru este elaborat in conformitate cu programa scolara pentru clasa a III-a, aprobata pr..
Aprobat MENEvaluare finala clasa a ..
Avizat M.E.N. conform O.M. nr. 3022/8.01.2018 ..
Avizat M.E.N. conform O.M. nr. 3022/8.01.2018 ..
Aprobat MENAproape totul despre Met..
Culegerea de probleme intitulata Aproape totul despre metoda figurativa. Matematica pentru invataman..
Aprobat MENArte vizuale si abilitat..
Lucrare realizata in conformitate cu noua programa scolara in vigoare, aprobata prin OMEN nr. 5003 d..
Aprobat MENArte vizuale si abilitat..
Este un suport aplicativ necesar elevilor şi cadrelor didactice, care pune în valoare aspecte spec..
Aprobat MENArte vizuale si abilitat..
Auxiliare pentru clasa a III‑a elaborate in conformitate cu programa scolara Caietele de lucru pentr..
..
..
Aprobat MENCalatorie prin limba rom..
Cartea de față este alcătuită după noua „Programă școlară pentru disciplina Limba şi literatura româ..
Aprobat MENCivica clasa a III-a - 2..
Realizat in conformitate cu noua programa scolara, caietul de civica pentru clasa a III-a este un in..
Aprobat MENCulegere de exercitii pe..
Lucrarea Jocul cuvintelor – culegere de exercitii pentru limba romana, clasa aIII-a este in deplin a..
Aprobat MENCulegere de matematica p..
Culegerea de matematica pentru copii isteti – clasa a III-a este realizata conform noii programe sco..
Aprobat MENCulegere matematica clas..
Culegerea este dedicată elevilor de clasa a III-a şi cuprinde exerciţii şi probleme complexe, gradat..
Aprobat MENEducatie civica pentru c..
Constituie un important suport aplicativ pentru realizarea finalitatii de integrare sociala a elev..
Aprobat MENExercitii de limba si li..
Un suport didactic cu o arie extinsă în abordarea conţinutului ştiinţific şi literar al limbii rom..
Aprobat MENExersam, ne jucam, ortog..
Lucrarea Exersam, ne jucam, ortograme invatam cuprinde notiuni teore­tice privind scrierea ortogr..
Aprobat MENFise interdisciplinare p..
Fise interdisciplinare pentru clasa a III-a. Activitati integrate. Prezentul material este realiz..
Aprobat MENLectura. Clasa a III-a..
Lucrarea de fata vine sa deschida si sa jaloneze demersul cadrului didactic in utilizarea la maxim a..
Aprobat MENLimba engleza pentru cla..
Un important auxiliar didactic, elaborat conform programei şcolare de limbi moderne, care racordează..
Aprobat MENLimba franceza pentru cl..
Prezentul material este realizat in conformitate cu programa pentru clasa a III-a, APROBATA MEN prin..
Aprobat MENLimba romana - culegere ..
Elevii pot face fata dificultatilor majore pe care le intampina in exprimare, rezolvand o serie de e..
e-librariescolara.ro © 2018