Clasa a-III-a

Educatie civica. Caietul..
Educatie civica. Caietul..
..
Aprobat MENExercitii de limba si li..
Un suport didactic cu o arie extinsă în abordarea conţinutului ştiinţific şi literar al limbii rom..
Aprobat MENExercitii si probleme. C..
Prezentul material este realizat in conformitate cu programa pentru clasa a IV-a, aprobata M.E.N. pr..
Aprobat MENLimba si literatura roma..
Prezentul material este realizat in conformitate cu programa pentru clasa a III-a, aprobata M.E.N. p..
Aprobat MENMatematica. Caietul elev..
Caietul de matematica pentru clasa a III-a vine in sprijinul elevului si invatatorului, continuind d..
Aprobat MENStiinte ale naturii. Cai..
Ca si manualul castigator al licitatiei, caietul de stiinte ale naturii vizeaza invatarea prin explo..
Antologie de texte liter..
Au trecut deja câțiva ani de când școala începe la 6 ani. Copiii intră în clasa pregătitoare si, la ..
Aprobat MENAproape totul despre Met..
Culegerea de probleme intitulata Aproape totul despre metoda figurativa. Matematica pentru invataman..
Aprobat MENArte vizuale si abilitat..
Lucrare realizata in conformitate cu noua programa scolara in vigoare, aprobata prin OMEN nr. 5003 d..
Aprobat MENArte vizuale si abilitat..
Este un suport aplicativ necesar elevilor şi cadrelor didactice, care pune în valoare aspecte spec..
..
Caiet de lecturi recoman..
Lectura unor texte fundamentale, atat ale literaturii nationale, cat si ale celei universale, contri..
Călătorie în lumea cu..
..
Aprobat MENCalatorie prin limba rom..
Cartea de față este alcătuită după noua „Programă școlară pentru disciplina Limba şi literatura româ..
Cetatea de cuvinte - Com..
Este o carte – argument pentru scrierea creativa, utilizand corect, accesibil si atractiv, resurse..
Aprobat MENCulegere de exercitii pe..
Lucrarea Jocul cuvintelor – culegere de exercitii pentru limba romana, clasa aIII-a este in deplin a..
Culegere de matematica c..
Culegerea de matematica realizata in conformitate cu programa scolara in vigoare vine in sprijinul e..
Aprobat MENCulegere de matematica p..
Culegerea de matematica pentru copii isteti – clasa a III-a este realizata conform noii programe sco..
Curs limba engleza Fairy..
Componenta de gramatica si vocabular a cursului Fairyland 3 contine liste cu noile cuvinte, exerciti..
Disponibilitate: Stoc furnizor. Livrare 2-3 zile
e-librariescolara.ro © 2018