Dezvoltare personala

Set 3 CARTI Clasa Pregat..
Set 3 CARTI Clasa Pregatitoare. Setul cuprinde: Comunicare in Limba Romana Matematica si exp..
Dezvoltare personala pen..
Deosebit prin conținut și stil de prezentare, caietul de lucru devine imperativ necesar elevilor ș..
Darul literelor - caiet ..
Caietul este destinat exersarii literelor mici si mari de tipar prin citire, trasare, exercitii de c..
Caiet integrat. Comunica..
Auxiliarul Caiet integrat. Clasa pregaatitoare are in componenta sa exercitii, semne grafice, zone d..
Dezvoltare personala - c..
Programa pentru aceasta disciplina spune ca Dezvoltarea personala are drept scop formarea și educar..
Dezvoltare personala - C..
Elevii sunt incurajati sa isi exprime opiniile, discutand pe baza situatiilor prezentate in exerciti..
Dezvoltare personala - f..
Dezvoltare personala - fise de lucru pentru clasa pregatitoare Desi acest caiet de fise se adreseaza..
Dezvoltare personala cla..
Dezvoltare personala cla..
Auxiliar pentru Clasa pregatitoare conform cu programele scolare aprobate prin OMECTS 3418/19.03.201..
Dezvoltare personala pen..
Acest caiet de lucru este realizat in conformitate cu noul curriculum pentru clasa pregatitoare, apr..
Dezvoltare personala. Ca..
Caietul de lucru este usor de parcurs si de completat, jucaus, intrucat se adreseaza profilului de v..
Dezvoltare personala. Cl..
Caietul propus de Editura Paralela 45 pentru disciplina Dezvoltare personală pentru clasa pregătitoa..
Primii pasi in dezvoltar..
Lucrarea  Dezvoltare personala abordeaza intr-un mod jucaus si creativ tematica propusa in noua..
Set carti uriase Clasa p..
Set cărţi uriaşe pentru elevii din clasa pregătitoare. Setul de cărţi uriaşe cuprinde: Povestea celo..
Caietul elevului clasa I..
Caietul de dezvoltare personala vizeaza formarea competentelor specifice, cu exemple de activitati d..
Dezvoltare personala - C..
Prezenta lucrare vine în sprijinul elevilor cu exerciții diverse care au ca scop dezvoltarea capacit..
Dezvoltare personala pen..
Auxiliarul de „Dezvoltare personala” isi propune sa vina in sprijinul cadrelor didactice care nu au ..
Dezvoltare personala pen..
Dezvoltare personala – caiet de lucru se adreseaza elevilor din clasa pregatitoare si este un..
Dezvoltare personala. Cl..
e-librariescolara.ro © 2017