Comunicare in Limba Romana

Aprobat MENSet 3 carti Clasa Pregat..
Set 3 CARTI Clasa Pregatitoare. Setul cuprinde: Comunicare in Limba Romana Matematica si explorarea ..
Aprobat MENSet complet clasa pregat..
Setul complet al clasei pregatitoare cuprinde: Comunicare in limba romana clasa pregatitoare ..
Aprobat MENAlfabetul strengarel pen..
Este un suport de lucru pentru micii școlari, deosebit de antrenant și captivant, conținând fișe de ..
Aprobat MENCaiet de scriere - Clasa..
Material iconografic abundent pentru a face procesul invatarii amuzant. Exercitii de citire si scrie..
Aprobat MENCaiet de scriere in comp..
Acest caiet răspunde nevoilor de formare a competențelor de citire și scriere la clasa pregătitoare,..
Aprobat MENCaiet integrat. Comunica..
Auxiliarul Caiet integrat. Clasa pregaatitoare are in componenta sa exercitii, semne grafice, zone d..
Aprobat MENComunicare in limba roma..
Tematica unitara ce tine cont de cunostintele scolarului mic, de experienta sa in dezvoltarea limbaj..
Aprobat MENComunicare in limba roma..
Pagini colorate, ilustratii vesele, o coperta electrizanta si o abordare didactica moderna - totul i..
..
Aprobat MENComunicare in Limba Roma..
Auxiliar didactic deosebit de util micilor școlari, care oferă un bogat și variat material informa..
Aprobat MENComunicare in limba roma..
Acest caiet de lucru este realizat in conformitate cu noul curriculum pentru clasa pregatitoare, apr..
Aprobat MENComunicare in limba roma..
Caietul de lucru cuprinde o colectie de lectii sub forma unor fise de lucru, cu exemple de rezolvare..
Aprobat MENComunicare in limba roma..
Comunicare în limba română – Clasa pregătitoare este elaborată conform programei în vigoare aprobate..
Aprobat MENDezvoltare personala - c..
Caietul este realizat in conformitate cu noua programa scolara aprobata prin ordin al ministrului nr..
Aprobat MENFise interdisciplinare c..
..
Aprobat MENIepurasul istet invata a..
Alaturi de " Iepurasul cel istet ", scolarii din clasa pregatitoare descopera alfabetul. Ei vizualiz..
Aprobat MENJocuri interdisciplinare..
..
Aprobat MENJocuri si exercitii graf..
Caietul Jocuri si exercitii grafice face parte din PACHETUL EDUCAȚIONAL RECOMANDAT DE CD PRESS PENTR..
Aprobat MENMiniabecedar pentru cel ..
Este o carte de importanță majoră pentru școlarii din clasa pregătitoare, elaborat în conformitate..
Aprobat MENPrimii pasi. Comunicare ..
Lucrarea „Primii pasi. Comunicare in limba romana“ este conceputa pe baza noii programe scolare, tin..
e-librariescolara.ro © 2018