Comunicare in Limba Romana

Aprobat MENSet 3 carti Clasa Pregat..
Set 3 CARTI Clasa Pregatitoare. Setul cuprinde: Comunicare in Limba Romana Matematica si explorarea ..
Aprobat MENFise interdisciplinare c..
Aprobat MENJocuri interdisciplinare..
..
Aprobat MENSemne grafice clasa preg..
..
Aprobat MENComunicare in Limba Roma..
Auxiliar didactic deosebit de util micilor școlari, care oferă un bogat și variat material informa..
Aprobat MENLeo te invata alfabetul..
..
Aprobat MENSa citim primele cuvinte..
Acest auxiliar a fost gandit pentru a-i ajuta pe scolarii cei mai mici, din clasa pregatitoare, sa i..
101 Jocuri pentru clasa ..
Clasa pregatitoare ramane, atat in opinia cadrelor didactice, cat și in cea a copiilor, un moment im..
Aprobat MENAlfabetul strengarel pen..
Este un suport de lucru pentru micii școlari, deosebit de antrenant și captivant, conținând fișe de ..
Alfabetul vesel ilustrat..
Setul de planşe pentru clasa I conţine literele alfabetului limbii române şi grupurile de litere. Ce..
Aprobat MENCaiet integrat. Comunica..
Auxiliarul Caiet integrat. Clasa pregaatitoare are in componenta sa exercitii, semne grafice, zone d..
Cheia povestii. Primele ..
Carte de lectura si joaca pentru clasa pregatitoare si clasa I Povestile sunt usor de citit, cu d..
Aprobat MENComunicare in limba roma..
Acest caiet de lucru este realizat in conformitate cu noul curriculum pentru clasa pregatitoare, apr..
Comunicare in limba roma..
Aprobat MENComunicare in limba roma..
Caietul de lucru cuprinde o colectie de lectii sub forma unor fise de lucru, cu exemple de rezolvare..
Aprobat MENComunicare in limba roma..
Comunicare în limba română – Clasa pregătitoare este elaborată conform programei în vigoare aprobate..
Cuvinte vrajite - Poezii..
Descoperim tainele scris..
Caietul "Descoperim tainele scrisului" asigura: - un start bun in invatarea scrisului - un suport de..
Aprobat MENIepurasul istet invata a..
Alaturi de " Iepurasul cel istet ", scolarii din clasa pregatitoare descopera alfabetul. Ei vizualiz..
e-librariescolara.ro © 2018