Comunicare in Limba Romana

Set 32 planse clasa preg..
Set 32 planse format A3, fata verso, plastifiate lucios. In setul de 32 de planse pentru clasa pr..
Set 3 carti Clasa Pregat..
Set 3 CARTI Clasa Pregatitoare. Setul cuprinde: Comunicare in Limba Romana Matematica si explorarea ..
Fise interdisciplinare c..
Jocuri interdisciplinare..
..
Leo te invata alfabetul..
..
Semne grafice clasa preg..
..
A fost odata ca niciodat..
Alfabetul vesel ilustrat..
Setul de planşe pentru clasa I conţine literele alfabetului limbii române şi grupurile de litere. Ce..
Caiet de scriere - Clasa..
Material iconografic abundent pentru a face procesul invatarii amuzant. Exercitii de citire si scrie..
Cei trei purcelusi - Sti..
Editura Aramis va propune o serie de povesti clasice minunat ilustrate, pentru cei mai mici dintre c..
Comunicare in limba roma..
Tematica unitara ce tine cont de cunostintele scolarului mic, de experienta sa in dezvoltarea limbaj..
Comunicare in Limba Roma..
Auxiliar didactic deosebit de util micilor școlari, care oferă un bogat și variat material informa..
Comunicare in limba roma..
Acest caiet de lucru este realizat in conformitate cu noul curriculum pentru clasa pregatitoare, apr..
Comunicare in limba roma..
Caietul de lucru cuprinde o colectie de lectii sub forma unor fise de lucru, cu exemple de rezolvare..
Comunicare in limba roma..
Comunicare în limba română – Clasa pregătitoare este elaborată conform programei în vigoare aprobate..
Culegere interactiva de ..
CULEGEREA INTERACTIVĂ DE EXERCIȚII TRANSDISCIPLINARE este concepută pe baza programei şcolare şi are..
Descoperim tainele scris..
Caietul "Descoperim tainele scrisului" asigura: - un start bun in invatarea scrisului - un suport de..
Fise de recapitulare si ..
Acest auxiliar a fost avizat de Ministerul Educației Naționale, conform Anexei la Ordinul nr. 3530 d..
Jocuri si exercitii graf..
Caietul Jocuri si exercitii grafice face parte din PACHETUL EDUCAȚIONAL RECOMANDAT DE CD PRESS PENTR..
Lecturi de vacanta clasa..

e-librariescolara.ro © 2020