Comunicare in Limba Romana

Aprobat MENSet 3 carti Clasa Pregat..
Set 3 CARTI Clasa Pregatitoare. Setul cuprinde: Comunicare in Limba Romana Matematica si explorarea ..
Aprobat MENComunicare in Limba Roma..
Auxiliar didactic deosebit de util micilor școlari, care oferă un bogat și variat material informa..
Aprobat MENFise interdisciplinare c..
..
Aprobat MENLeo te invata alfabetul..
..
Aprobat MENSemne grafice clasa preg..
..
101 Jocuri pentru clasa ..
Clasa pregatitoare ramane, atat in opinia cadrelor didactice, cat și in cea a copiilor, un moment im..
Aprobat MENAlfabetul strengarel pen..
Este un suport de lucru pentru micii școlari, deosebit de antrenant și captivant, conținând fișe de ..
Aprobat MENCaiet integrat. Comunica..
Auxiliarul Caiet integrat. Clasa pregaatitoare are in componenta sa exercitii, semne grafice, zone d..
Cheia povestii. Primele ..
Carte de lectura si joaca pentru clasa pregatitoare si clasa I Povestile sunt usor de citit, cu d..
Aprobat MENComunicare in limba roma..
Acest caiet de lucru este realizat in conformitate cu noul curriculum pentru clasa pregatitoare, apr..
Comunicare in limba roma..
Aprobat MENComunicare in limba roma..
Caietul de lucru cuprinde o colectie de lectii sub forma unor fise de lucru, cu exemple de rezolvare..
Aprobat MENComunicare in limba roma..
Comunicare în limba română – Clasa pregătitoare este elaborată conform programei în vigoare aprobate..
Cuvinte vrajite - Poezii..
Descoperim tainele scris..
Caietul "Descoperim tainele scrisului" asigura: - un start bun in invatarea scrisului - un suport de..
Aprobat MENIepurasul istet invata a..
Alaturi de " Iepurasul cel istet ", scolarii din clasa pregatitoare descopera alfabetul. Ei vizualiz..
Aprobat MENJocuri interdisciplinare..
..
Aprobat MENJocuri si exercitii graf..
Caietul Jocuri si exercitii grafice face parte din PACHETUL EDUCAȚIONAL RECOMANDAT DE CD PRESS PENTR..
Leo te ajuta sa inveti l..
Leo te ajuta sa inveti litere si cifre Set planse A5 cu litere de tipar, de mana, cifre si se..
e-librariescolara.ro © 2018