Comunicare in Limba Romana

Set 3 CARTI Clasa Pregat..
Set 3 CARTI Clasa Pregatitoare. Setul cuprinde: Comunicare in Limba Romana Matematica si exp..
Comunicare in Limba Roma..
Auxiliar didactic deosebit de util micilor școlari, care oferă un bogat și variat material informa..
Caiet de scriere in comp..
Acest caiet răspunde nevoilor de formare a competențelor de citire și scriere la clasa pregătitoare,..
Caiet mozaic..
Caietul Mozaic  este un maculator, care are la baza un nou concept si care este destinat copiil..
Comunicare in limba roma..
Pagini colorate, ilustratii vesele, o coperta electrizanta si o abordare didactica moderna - totul i..
Dezvoltare personala - c..
Caietul este realizat in conformitate cu noua programa scolara aprobata prin ordin al ministrului nr..
Evaluare interdisciplina..
Jocuri interdisciplinare..
Leo invata alfabetul..
..
Leo te ajuta sa inveti l..
Leo te ajuta sa inveti litere si cifre Set planse A5 cu litere de tipar, de mana, cifre si se..
Semne grafice clasa preg..
..
101 Jocuri pentru clasa ..
Clasa pregatitoare ramane, atat in opinia cadrelor didactice, cat și in cea a copiilor, un moment im..
Alfabetul..
Alfabetul este însoțit de imagini amuzante, viu colorate, și săgeți pentru trasarea literelor. Vei v..
Alfabetul strengarel pen..
Este un suport de lucru pentru micii școlari, deosebit de antrenant și captivant, conținând fișe de ..
Antologie de texte liter..
Selectia textelor cuprinse in antologia de fata a avut la baza principiul multiculturalismului. In c..
Disponibilitate: A984
Caiet de comunicare in l..
Caiet de activitati integrate pentru intreg anul scolar Realizat de formatori la nivel national Stef..
Caiet de scriere - Clasa..
Material iconografic abundent pentru a face procesul invatarii amuzant. Exercitii de citire si scrie..
Caiet integrat. Comunica..
Auxiliarul Caiet integrat. Clasa pregaatitoare are in componenta sa exercitii, semne grafice, zone d..
Carnavalul diversitatii,..
Revizuita conform noii programe scolare valabila pentru anul 2013-2014. Aprobare MECTS pent..
Carnavalul diversitatii...
Revizuit conform noii programe scolare valabila pentru anul 2013-2014. Aprobare MECTS pentr..
e-librariescolara.ro © 2017