Comunicare in Limba Romana

Pachet Clasa Pregatitoar..
Pachetul contine: 1. Comunicare in Limba Romana pentru clasa pregatitoare - Adina Grigore 2. ..
Set 32 planse clasa preg..
Set 32 planse format A3, fata verso, plastifiate lucios. In setul de 32 de planse pentru clasa pr..
Caiet de scriere pentru ..
Avizat MEN august septembrie 2018 ..
Avizat MEN august septembrie 2018 ..
Comunicare in limba roma..
 Auxiliar didactic realizat in conformitate cu noua programa pentru clasa pregatitoare, avizata..
Comunicare in limba roma..
Auxiliar didactic realizat în conformitate cu noua programă pentru clasa pregătitoare, avizată de Mi..
Set 3 carti Clasa Pregat..
Set 3 CARTI Clasa Pregatitoare. Setul cuprinde: Comunicare in Limba Romana Matematica si explorarea ..
Jocuri interdisciplinare..
..
Leo te invata alfabetul..
..
Semne grafice clasa preg..
..
Sa citim primele cuvinte..
Acest auxiliar a fost gandit pentru a-i ajuta pe scolarii cei mai mici, din clasa pregatitoare, sa i..
A fost odata ca niciodat..
Alfabetul vesel ilustrat..
Setul de planşe pentru clasa I conţine literele alfabetului limbii române şi grupurile de litere. Ce..
Cei trei purcelusi - Sti..
Editura Aramis va propune o serie de povesti clasice minunat ilustrate, pentru cei mai mici dintre c..
Comunicare in limba roma..
Acest caiet de lucru este realizat in conformitate cu noul curriculum pentru clasa pregatitoare, apr..
Comunicare in Limba Roma..
Auxiliar didactic deosebit de util micilor școlari, care oferă un bogat și variat material informa..
Comunicare in limba roma..
Caietul de lucru cuprinde o colectie de lectii sub forma unor fise de lucru, cu exemple de rezolvare..
Comunicare in limba roma..
Comunicare în limba română – Clasa pregătitoare este elaborată conform programei în vigoare aprobate..
Culegere interactiva de ..
CULEGEREA INTERACTIVĂ DE EXERCIȚII TRANSDISCIPLINARE este concepută pe baza programei şcolare şi are..
Descoperim tainele scris..
Caietul "Descoperim tainele scrisului" asigura: - un start bun in invatarea scrisului - un suport de..
Jocuri si exercitii graf..
Caietul Jocuri si exercitii grafice face parte din PACHETUL EDUCAȚIONAL RECOMANDAT DE CD PRESS PENTR..

e-librariescolara.ro © 2020