Culegeri ciclul primar

Aprobat MENCitesc si scriu corect !..
Constituie un auxiliar-material didactic, important și util, în completarea abecedarului, oferind ..
Aprobat MENCulegere de exercitii pe..
Lucrarea Jocul cuvintelor – culegere de exercitii pentru limba romana, clasa aIII-a este in deplin a..
Aprobat MENCulegere de matematica p..
Culegerea de matematica pentru copii isteti clasa a II-a este realizata conform noii programe scolar..
Aprobat MENCulegere matematica clas..
Culegerea este dedicată elevilor de clasa a III-a şi cuprinde exerciţii şi probleme complexe, gradat..
Aprobat MENCulegere pentru copii is..
Lucrarea „Culegere pentru copii isteti. Matematica si explorarea mediului. Clasa I“ este conceputa i..
Aprobat MENExercitii de comunicare ..
Este un suport didactic elaborat în conformitate cu programa școlară pentru clasa a II a, care se ..
Aprobat MENExercitii de limba si li..
Un suport didactic cu o arie extinsă în abordarea conţinutului ştiinţific şi literar al limbii rom..
Aprobat MENExercitii de Limba si li..
Prezentul material este realizat in conformitate cu programa pentru clasa a IV-a, aprobata M.E.N. pr..
Aprobat MENExersam cu Robik. Caiet ..
Caietul de matematica pentru clasa I este elaborat potrivit noii programe, intr-o viziune interdisci..
Aprobat MENExersam, ne jucam, ortog..
Lucrarea Exersam, ne jucam, ortograme invatam cuprinde notiuni teore­tice privind scrierea ortogr..
Aprobat MENJocul cuvintelor. Culege..
..
Aprobat MENJocul cuvintelor. Culege..
..
Aprobat MENMatematica si explorarea..
Lucrarea „Matematica si explorarea mediului cu Robik. Clasa a II-a“ continua seria colec..
Aprobat MENMatematica si explorarea..
Culegerea Matematica si explorarea mediului pentru clasa I este elaborata conform programei scolare ..
Matematica. Clasele 3-4...
Culegerea „Matematica. Clasele III-IV“ apare sub semnatura a doi reputati profesori de matematica, a..
Aprobat MENSa deslusim tainele mate..
Orice elev, parinte sau cadru didactic stie ca insusirea si consolidarea cunostintelor de matematica..
Aprobat MENSa deslusim tainele mate..
Un mijloc excelent de fixare si aprofundare a cunostintelor, prezenta CULEGERE DE MATEMATICA pentru ..
Aprobat MENTainele ortogramelor..
Prin forma atractiva de prezentare a ortogramelor, ca si prin varietatea exercitiilor propuse, lucra..
1000 Exercitii si proble..
Constituie un important suport lucrativ pentru elevi, părinți, și cadre didactice. Pentru elevi..
e-librariescolara.ro © 2018