Exersam, ne jucam, ortograme invatam Rasfoieste

Exersam, ne jucam, ortograme invatam
Editura: Carminis
Autor(i) Cristina-Diana NeculaiAurelia Barbulescu
Categoria: EducativAuxiliare scolare Clasa a-II-aComunicare in Limba RomanaClasa a-III-aClasa a-IV-aLimba si literatura romanaLimba si literatura romanaCulegeri ciclul primarAuxiliare aprobate MEN 2018
ISBN: 978-973-123-163-1
Cod produs: Carminis-0040

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit prin Bookurier in Bucuresti si prin Posta Romana la nivel national, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier in orice localitate din tara.

• 9.99 lei/colet prin Posta Romana in orice localitate din tara, pentru comenzi mai mici de 50 lei
  • 11.99 lei/colet prin Posta Romana in orice localitate din tara, pentru comenzile mai mari de 50 lei

Exersam, ne jucam, ortograme invatam

Lucrarea Exersam, ne jucam, ortograme invatam cuprinde notiuni teore­tice privind scrierea ortogramelor si omofonelor, seturi de exercitii aplicative, texte pentru dictari, jocuri ortografice si rebusuri didactice. In ea sunt incluse toate ortogramele prevazute de programele scolare pentru clasele II-IV, urmate de altele intalnite frecvent atat in textele literare, cat si in comunicare, exersarea si fixarea cunostintelor realizandu-se intr-un mod atractiv. Dificultatea exercitiilor este gradata, pentru ca acestea sa fie parcurse pe masura ce elevii asimileaza cunostinte si continuturi cuprinse in curriculumul scolar, incepand cu clasa a II-a si continuand in clasele V-VI. Astfel, aceasta lucrare este utila oricarui elev care doreste sa-si clarifice unele dificultati in scrierea ortogramelor limbii romane. Ea este un auxiliar eficient in sprijinul elevilor, al cadrelor didactice si al parintilor care-i indruma in insusirea unei limbi romane corecte.

e-librariescolara.ro © 2021