Romana

Limba si Literatura Roma..
Prezentul material este realizat in conformitate cu programa pentru clasa a IV-a, aprobata M.E.N. pr..
Exercitii de Limba si li..
Lecturile scolarului cla..
O antologie de texte literare pentru clasa a IV-a trebuie sa contina, in primul rand, lecturile reco..
Limba si literatura roma..
Prezentul caiet este realizat in conformitate cu noua programa scolara pentru clasa a IV-a si reprez..
Limba si literatura roma..
Caietul se adreseaza elevilor din invatamantul primar si cuprinde o colectie de lectii sub forma uno..
Sa dezlegam tainele text..
Colecția bine-cunoscută continuă cu Să dezlegăm tainele textelor literare. Clasa a IV-a. Realizată ..
Sa dezlegam tainele text..
Antologie de texte din l..
Antologia de fata combina atractivitatea si suspansul unor fragmente de neocolit in formatia cultura..
Antologie de texte liter..
Au trecut deja câțiva ani de când școala începe la 6 ani. Copiii intră în clasa pregătitoare si, la ..
Arta redactarii compuner..
Este un îndrumător practic pentru redactarea incipientă a unei propuneri în cadrul orelor de limba..
Caiet de evaluare - limb..
Caietul este structurat pe cele trei forme de evaluare: initiala, formativa si sumativa. Sarcinile d..
Caiet de lectura clasa a..
Ora de lectura isi propune sa diversifice si sa varieze procesul de dezvoltare a inteligenței, persp..
Caiet de lecturi recoman..
Se stie ca imaginatia unui copil poate fi usor pusa in miscare, iar acest lucru a fost punctul de pl..
Caiet de pregatire la Li..
Avand un design deosebit si ilustratii atractive, color, caietul realizeaza un mediu prietenos pentr..
Calatorie prin limba rom..
Cartea de față este alcătuită după noua „Programă școlară pentru disciplina Limba şi literatura româ..
Culegere de exercitii pe..
..
Culegere limba romana cl..
..
Evaluare la finalul clas..
Pentru ca standardizarea este cuvantul de ordine al zilelor noastre, noi, autorii acestui auxiliar, ..
Exercitii de limba roman..
Lucrarea " Exercitii de limba romana pentru clasele II-IV " este conceputa in conformitate cu obiect..
e-librariescolara.ro © 2017