Istorie

Primul meu atlas de isto..
Lucrarea conține hărți, informații, imagini relevante și aplicații care asigură un debut de succes î..
Istorie. Caietul elevulu..
Istoria este povestea vie­ții. A popoarelor, a epocilor, a ta și a mea. Cunoscând-o, ne cunoaștem ..
Istorie. Caietul elevulu..
Auxiliarul pentru orele de istorie este un instrument util pentru aprofundarea cunostintelor dobandi..
Atlas de istorie pentru ..
..
Istorie auxiliar pentru ..
Auxiliar pentru clasa a IV-a, conform programei MENCS..
Auxiliar pentru clasa a IV-a, conform programei MENCS..
Istorie caiet de lucru c..
Auxiliare pentru clasa a IV‑a elaborate in conformitate cu programa scolara Caietele de lucru pentr..
Istorie clasa a IV-a. Ca..
Prezentul material este realizat in conformitate cu programa pentru clasa a IV-a, aprobata M.E.N. pr..
Istorie pentru clasa a I..
Aprobat conform Ordin 3530/04.04.2018 privind aprobarea auxiliarelor didactice din invatamantul preu..
Istorie. Clasa a IV-a Ca..
Acest auxiliar a fost avizat de Ministerul Educației Naționale, conform Anexei la Ordinul nr. 3530 d..
Istorie caietul elevului..
Acest caiet de lucru multifunctional este auxiliarul aferent manualului digital de Istorie. Clasa a ..
Istorie. Clasa a IV-a ca..
Lucrarea „Istorie. Clasa a IV-a. Auxiliar pentru toate manualele alternative“ este elaborată în conf..
Caiet de pregatire la ge..
Caietul de istorie + geografie cuprinde exercitii bazate pe observatii si notiuni practice. De aseme..
Caiet de pregatire la IS..
Caietul de istorie + geografie cuprinde exerciții bazate pe observații și noțiuni practice. De aseme..
Istorie caiet de lucru p..
Caietul de istorie, atractiv prin perspectiva didactica si diversitatea itemilor, reprezinta un inst..
..
Ghicitori si jocuri isto..
Auxiliar pentru orele de istorie si geografie. ..
Auxiliar pentru orele de istorie si geografie. ..
Istorie - caiet de lucru..
Istorie - caiet de lucru se adreseaza tuturor elevilor de clasa a IV-a care fac acum cunostinta cu f..
Sinteze - Conducatori in..
Acest pliant de sinteze contine o selectie a celor mai importanti conducatori din istoria romanilor:..
Teste de evaluare - Isto..
Este un instrument eficient de evaluare periodica a cunostintelor elevilor la istorie si la geografi..

e-librariescolara.ro © 2020