Istorie

Istorie. Caietul elevulu..
Auxiliarul pentru orele de istorie este un instrument util pentru aprofundarea cunostintelor dobandi..
..
Atlas de istorie pentru ..
..
Caiet de pregatire la ge..
Caietul de istorie + geografie cuprinde exercitii bazate pe observatii si notiuni practice. De aseme..
Istorie caiet de lucru c..
Istorie caietul elevului..
Acest caiet de lucru multifunctional este auxiliarul aferent manualului digital de Istorie. Clasa a ..
Istorie clasa a IV-a..
Caietul de istorie, atractiv prin perspectiva didactica si diversitatea itemilor, reprezinta un inst..
Istorie clasa a IV-a..
Caietul de istorie atractiv prin perspectiva didactica si diversitatea itemilor reprezinta un instru..
Istorie clasa a IV-a. Ca..
Prezentul material este realizat in conformitate cu programa pentru clasa a IV-a, aprobata M.E.N. pr..
Istorie. Caietul elevulu..
Istoria este povestea vie­ții. A popoarelor, a epocilor, a ta și a mea. Cunoscând-o, ne cunoaștem ..
Istorie. Clasa a IV-a ca..
Lucrarea „Istorie. Clasa a IV-a. Auxiliar pentru toate manualele alternative“ este elaborată în conf..
Stiu sa lucrez la... Ist..
Inaintea fiecarei ore de curs pregatiti fise de lucru pentru activitati independente in perechi sau ..
Caiet de pregatire la IS..
Caietul de istorie + geografie cuprinde exerciții bazate pe observații și noțiuni practice. ..
Ghicitori si jocuri isto..
Auxiliar pentru orele de istorie si geografie. ..
Auxiliar pentru orele de istorie si geografie. ..
Istorie - caiet de lucru..
Istorie - caiet de lucru se adreseaza tuturor elevilor de clasa a IV-a care fac acum cunostinta cu f..
Istorie Clasa a IV-a Cai..
Auxiliarul de istorie poate fi folosit pentru orice tip de manual de clasa a IV-a. Sunt propuse exer..
Sinteze - Conducatori in..
Acest pliant de sinteze contine o selectie a celor mai importanti conducatori din istoria romanilor:..
Stiu foarte bine la...is..
Evaluarea scolara fie ea predictiva curenta sumativa sau finala are un rol esential in procesul dida..
Teste de evaluare - Isto..
Este un instrument eficient de evaluare periodica a cunostintelor elevilor la istorie si la geografi..
e-librariescolara.ro © 2017