Istorie

Aprobat MENCaiet de pregatire la ge..
Caietul de istorie + geografie cuprinde exercitii bazate pe observatii si notiuni practice. De aseme..
Aprobat MENCaiet de pregatire la IS..
Caietul de istorie + geografie cuprinde exerciții bazate pe observații și noțiuni practice. De aseme..
Aprobat MENIstorie clasa a IV-a..
Caietul de istorie, atractiv prin perspectiva didactica si diversitatea itemilor, reprezinta un inst..
Aprobat MENIstorie clasa a IV-a. Ca..
Prezentul material este realizat in conformitate cu programa pentru clasa a IV-a, aprobata M.E.N. pr..
Aprobat MENIstorie. Caietul elevulu..
Auxiliarul pentru orele de istorie este un instrument util pentru aprofundarea cunostintelor dobandi..
Aprobat MENIstorie. Caietul elevulu..
..
Aprobat MENIstorie. Clasa a IV-a ca..
Lucrarea „Istorie. Clasa a IV-a. Auxiliar pentru toate manualele alternative“ este elaborată în conf..
Atlas de istorie pentru ..
..
Istorie caiet de lucru c..
Istorie caietul elevului..
Acest caiet de lucru multifunctional este auxiliarul aferent manualului digital de Istorie. Clasa a ..
Istorie clasa a IV-a..
Caietul de istorie atractiv prin perspectiva didactica si diversitatea itemilor reprezinta un instru..
Istorie. Caietul elevulu..
Istoria este povestea vie­ții. A popoarelor, a epocilor, a ta și a mea. Cunoscând-o, ne cunoaștem ..
Ghicitori si jocuri isto..
Auxiliar pentru orele de istorie si geografie. ..
Auxiliar pentru orele de istorie si geografie. ..
Istorie - caiet de lucru..
Istorie - caiet de lucru se adreseaza tuturor elevilor de clasa a IV-a care fac acum cunostinta cu f..
Istorie Clasa a IV-a Cai..
Auxiliarul de istorie poate fi folosit pentru orice tip de manual de clasa a IV-a. Sunt propuse exer..
Sinteze - Conducatori in..
Acest pliant de sinteze contine o selectie a celor mai importanti conducatori din istoria romanilor:..
Teste de evaluare - Isto..
Este un instrument eficient de evaluare periodica a cunostintelor elevilor la istorie si la geografi..
e-librariescolara.ro © 2018