Diplome scolare

Istorie. Caietul elevului pentru clasa a IV-a Autor Alina Pertea
Editura: Aramis
Autor(i) Alinea PerteaDoina Burtea
Categoria: EducativAuxiliare scolare Clasa a-IV-aIstorieClasa a-IV-aAuxiliare aprobate MEN 2018
ISBN: 978-606-706-368-4
Cod produs: Aramis-839
An Aparitie: 2016

SAU

Esti interesat de acest produs? Trimite adresa de e-mail si numarul de telefon, iar noi te vom contacta pentru detalii.

Telefon:

Cantitate:

Trimite cererea

Istorie. Caietul elevului pentru clasa a IV-a Autor Alina Pertea

Auxiliarul pentru orele de istorie este un instrument util pentru aprofundarea cunostintelor dobandite in cadrul lectiilor si pentru exersarea gandirii critice si analitice. Pastrand tonalitatea moderna si interculturala, materialul aduce un plus de valoare orelor de istorie prin exercitii care solicita documentarea, studiul individual, lucrul cu harta, implicarea prin exprimarea propriei opinii si prin adoptarea unei atitudini analitice fata de istoria nationala si a popoarelor din jur. Temele de recapitulare sunt gandite pe baza unor scheme de tipul hartilor conceptuale, astfel incat elevul sa-si poata sintetiza informatia. Evaluarile propun modalitati variate, apropiate diferitelor tipuri si stiluri de invatare, astfel incat fiecare elev sa poata beneficia de o (auto)apreciere cat mai obiectiva.

e-librariescolara.ro © 2019