Metodica

Calendarul naturii..
Noul Calendar al naturii este un joc destinat copiilor cu varsta cuprinsa intre 4 si 10 ani si contr..
Metodica activitatilor i..
Realizat în conformitate cu programa de specialitate pentru concursurile naționale de definitiva..
40 de jocuri de relaxare..
Folosirea jocurilor de relaxare, iata adevarata placere pentru copii! Este ceea ce va propunem in ac..
83 de jocuri psihologice..
Traducere de Alois Ghergut Un ghid practic pentru profesori, psihologi, asistenti sociali si pentru ..
A deveni profesor constr..
..
Abilitati practice si ed..
Lucrarea raspunde deopotriva unei dorinte si unei asteptari in conditiile in care prezenta acestei c..
Disponibilitate: A612
Activitatile integrate i..
Activitatile integrate in gradinita. Ghid metodic este o lucrare destinata in egala masura cadrelor ..
Analiza resurse-nevoi si..
Cu o conceptie unitara fundamentata stiintific pe date foarte recente analiza vizeaza tipologia nevo..
Disponibilitate: A437
Antologie pentru serbari..
Lucrarea – conceputa pentru ciclul primar –cuprinde cantece poezii teatru pentru copii..
Disponibilitate: A243A
Arta educarii copiilor s..
..
Atlas didactic de istori..
ATLAS DIDACTIC DE ISTORIE Prezentul "Atlas didactic de istorie" este destinat invatamantului gimnazi..
Caiet de lucru pentru ed..
Sub forma unui ghid materialul vine in sprijinul educatoarelor de la grupa mica pentru eficientizare..
Caiet de lucru pentru ed..
Caiet de lucru pentru educatoare – evaluarea si observarea dezvoltarii copilului prescolar gr..
Caietul invatatorului..
Caietul invatatorului este un important instrument de lucru destinat cadrelor didactice care predau ..
Calculam rapid. Puzzle. ..
Cantece metodice..
Lucrarea face parte din Colectia Biblioteca Cadrelor Didactice. ..
Lucrarea face parte din Colectia Biblioteca Cadrelor Didactice. ..
Cei sapte ani de acasa..
Cei sapte ani de acasa pot si trebuie sa fie fundamentul conduitei copilului ce va deveni adult. In ..
Chimie generala..
Lucrarea elaborata de prof. Dr. ing. Savel Ifrim este un curs de chimie accesibil tuturor iubitorilo..
Climatul educational si ..
Autoarea volumului studiaza legatura care se formeaza intre managementul scolar si performanta elevi..
Competentele in scoala -..
e-librariescolara.ro © 2017