Metodica

Caietul invatatorului..
Caietul invatatorului este un important instrument de lucru destinat cadrelor didactice care predau ..
Joc cantec si miscare..
Lucrarea Joc, cantec si miscare, adresata primelor trei clase ale ciclului primar si nu numai, repre..
Metodica predarii litera..
Studiul de fata prezinta o provocare pentru o posibila metodologie a educatiei literar-artistice a e..
Metodica predarii matema..
Metodica predarii matematicii – pentru invatamantul primar. Dupa noua programa. CP-IV Autor: Dumi..
Metodica predarii limbii..
101 Jocuri Didactice..
..
40 de jocuri de relaxare..
Folosirea jocurilor de relaxare, iata adevarata placere pentru copii! Este ceea ce va propunem in ac..
83 de jocuri psihologice..
Traducere de Alois Ghergut Un ghid practic pentru profesori, psihologi, asistenti sociali si pentru ..
A deveni profesor constr..
ABC-ul Organizatorilor G..
In aceasta lucrare sunt prezentati 48 de organizatori grafici, instrumente de predare, invatare si e..
Abilitati practice si ed..
Lucrarea raspunde deopotriva unei dorinte si unei asteptari in conditiile in care prezenta acestei c..
Activitatile integrate i..
Activitatile integrate in gradinita. Ghid metodic este o lucrare destinata in egala masura cadrelor ..
Adolescentii. De la cuno..
Conceputa pentru orele de dirigentie, lucrarea de fata ofera adolescentului un instrument pentru des..
Altius, fortius, citius!..
In zilele noastre, cand calculatorul si televizorul au devenit stapanii absoluti ai existentei cotid..
Analiza resurse-nevoi si..
Cu o conceptie unitara fundamentata stiintific pe date foarte recente analiza vizeaza tipologia nevo..
Analiza sistemului de in..
Cuprinsul cărţii Analiza sistemului de invatamant preuniversitar din Romania din perspectiva unor in..
Disponibilitate: Versiunea electronica
Antologie pentru serbari..
Lucrarea – conceputa pentru ciclul primar –cuprinde cantece poezii teatru pentru copii..
Antrenamentul memoriei..
Cartea este destinată celor a căror profesie necesită memorarea unor nume, numere şi fapte, dar şi c..
Arta educarii copiilor s..
..
Arta si stiinta predarii..
Strategiile moderne de predare sunt cladite pe baze stiintifice. Insa a sti cand si pentru cine sa l..
e-librariescolara.ro © 2018