tel Comenzi telefonice (L-V: 9-17) 0752.455.455

Metodica

Caietul invatatorului..
Caietul invatatorului este un important instrument de lucru destinat cadrelor didactice care predau ..
Joc cantec si miscare..
Lucrarea Joc, cantec si miscare, adresata primelor trei clase ale ciclului primar si nu numai, repre..
Metodica predarii litera..
Studiul de fata prezinta o provocare pentru o posibila metodologie a educatiei literar-artistice a e..
Metodica predarii matema..
Metodica predarii matematicii – pentru invatamantul primar. Dupa noua programa. CP-IV Autor: Dumi..
Metodica predarii limbii..
..
Educatia fizica in gradi..
"Educatia fizica in gradinita de copii" reprezinta un punct de plecare pentru un proces de instruire..
Elemente de didactica ap..
Lucrarea reprezinta o sursa deinformatie dar si de inspiratie, utila atat studentilor care se pregat..
Ghid pregatire pentru pr..
De ce a fost necesara aceasta carte? Interesul de a scrie aceasta carte a plecat de la identificarea..
Invata altfel cu pedagog..
Invatare intr-un mod ludic, creativ si cu placere? Este posibil! Copilul are dificultati de concentr..
Matematica in gradinita ..
Matematica in gradinite, ghid pentru educatoare poatefi considerat o sursa de informare pentru cadre..
Noi metode si strategii ..
Procesul de invatare ar trebui sa fie distractiv. Daca vreti sa fiti in forma, trebuie sa alegeti un..
101 Jocuri Didactice..
..
40 de jocuri de relaxare..
Folosirea jocurilor de relaxare, iata adevarata placere pentru copii! Este ceea ce va propunem in ac..
83 de jocuri psihologice..
Traducere de Alois Ghergut Un ghid practic pentru profesori, psihologi, asistenti sociali si pentru ..
A deveni profesor constr..
ABC-ul Organizatorilor G..
In aceasta lucrare sunt prezentati 48 de organizatori grafici, instrumente de predare, invatare si e..
Abilitati practice si ed..
Lucrarea raspunde deopotriva unei dorinte si unei asteptari in conditiile in care prezenta acestei c..
Activitatile integrate i..
Activitatile integrate in gradinita. Ghid metodic este o lucrare destinata in egala masura cadrelor ..
Adolescentii. De la cuno..
Conceputa pentru orele de dirigentie, lucrarea de fata ofera adolescentului un instrument pentru des..
Altius, fortius, citius!..
In zilele noastre, cand calculatorul si televizorul au devenit stapanii absoluti ai existentei cotid..
e-librariescolara.ro © 2019