Clasa a-VIII-a

Evaluare nationala. Limb..
Finalizarea studiilor gimnaziale și pregătirea pentru cele liceale reprezintă o etapă importantă în ..
Evaluarea Nationala 2015..
Lucrarea de fata are ca scop principal atingerea competentelor vizate de Programa pentru Evaluarea N..
Ghid de pregatire. Limba..
Lucrarea de fata se adreseaza tuturor elevilor care se pregatesc pentru Evaluarea Nationala de la sf..
Limba si literatura roma..
Structurată în două părţi (una de exerciţii recapitulative şi alta de evaluări sumative), lucrarea..
Limba si literatura roma..
Aceasta lucrare cuprinde 33 de teste, concepute in vederea pregatirii elevilor de clasa a VIII-a pen..
Limba si literatura roma..
Lucrarea de fata completeaza seria auxiliarelor scolare de limba si literatura romana pentru clasele..
Limba si literatura roma..
Aceasta lucrare cuprinde 30 de teste concepute in vederea pregatirii elevilor de clasa a VIII-a pent..
Limba si literatura roma..
Aceasta lucrare cuprinde 65 de modele de subiecte pentru sustinerea probei de limba si literatura ro..
Limba si Literatura Roma..
Limba si literatura romana - Vreau 10 la evaluarea nationala Aceasta lucrare este conceputa ca un in..
Literatura romana pentru..
Lucrarea de faţǎ vine în sprijinul elevilor de gimnaziu atât la orele de curs, cât şi pentru pregăti..
Literatura romana. Model..
Dragi elevi, Aceasta carte s-a nascut din dorinta de a va oferi modele concrete si accesibile de ..
Matematica : vreau 10(ze..
Ghidul de pregătire conține: mic breviar teoretic regăsit la începutul fiecarui capitol cu exerciții..
Matematica. Evaluarea na..
Consultant: Prof. univ. dr. mat. em. OCTAVIAN STANASILA Lucrarea se adreseaza elevilor care se preg..
..
..
Matematica. Evaluarea na..
Lucrarea se adreseaza elevilor care se pregatesc sa sustina Evaluarea Nationala, precum si cadrelor ..
Matematica. Ghid pentru ..
GHIDUL PENTRU EVALUAREA NATIONALA este o lucrare elaborata unitar de catre un larg colectiv de autor..
Matematica. Ghid pentru ..
Consultant: Prof. univ. dr. mat. em. OCTAVIAN STANASILA GHIDUL PENTRU EVALUARE NATIONALA este o luc..
Ne pregatim de evaluare ..
Pregatirea intensa din ultimele saptamani inainte de Evaluarea Nationala poate fi dusa la bun sfarsi..
Ne pregatim de evaluare ..
e-librariescolara.ro © 2017