Clasa a-VIII-a

Aprobat MENGhid de pregatire. Limba..
Lucrarea de fata se adreseaza tuturor elevilor care se pregatesc pentru Evaluarea Nationala de la sf..
Aprobat MENLimba si literatura roma..
Structurată în două părţi (una de exerciţii recapitulative şi alta de evaluări sumative), lucrarea..
Aprobat MENLimba si literatura roma..
Lucrarea de fata completeaza seria auxiliarelor scolare de limba si literatura romana pentru clasele..
Aprobat MENLimba si literatura roma..
Evaluarea Nationala 2018. Limba si literatura romana este GHIDUL COMPLET AL PREGATIRII EXAMENULUI DE..
Aprobat MENMatematica. Evaluarea na..
Evaluarea Nationala 2018. Matematica este GHIDUL COMPLET AL PREGATIRII EXAMENULUI DE EVALUARE NATION..
Aprobat MENMatematica. Ghid pentru ..
Consultant: Prof. univ. dr. mat. em. OCTAVIAN STANASILA GHIDUL PENTRU EVALUARE NATIONALA este o lucr..
Aprobat MENPregatirea examenului de..
Lucrarea conţine: • programa de examen pentru Evaluarea Naţională la matematică, clasa a VIII-a..
Aprobat MENProbleme de matematica p..
Colectivul care a realizat această culegere a dorit să vină în sprijinul elevilor de gimnaziu, car..
Aprobat MENMatematica. Evaluarea na..
Ediţia de faţă a lucrării Matematică pentru Evaluarea Naţională: - realizează recapitularea m..
Ne pregatim de evaluare ..
Pregatirea intensa din ultimele saptamani inainte de Evaluarea Nationala poate fi dusa la bun sfarsi..
Disponibilitate: Stoc limitat
Ne pregatim de evaluare ..
Disponibilitate: Stoc limitat
Pregatirea examenului de..
Planificarea include trei unităţi de învăţare. I. Genurile literare: 1. Genul liric, 2. Genul e..
Evaluare nationala. Limb..
Finalizarea studiilor gimnaziale și pregătirea pentru cele liceale reprezintă o etapă importantă în ..
Limba si literatura roma..
Aceasta lucrare cuprinde 33 de teste, concepute in vederea pregatirii elevilor de clasa a VIII-a pen..
Limba si literatura roma..
Aceasta lucrare cuprinde 30 de teste concepute in vederea pregatirii elevilor de clasa a VIII-a pent..
Limba si literatura roma..
Aceasta lucrare cuprinde 65 de modele de subiecte pentru sustinerea probei de limba si literatura ro..
Limba si Literatura Roma..
Limba si literatura romana - Vreau 10 la evaluarea nationala Aceasta lucrare este conceputa ca un in..
Limba si Literatura roma..
Rezolvari complete pentru anii 2013, 2014, 2015, 2016 - Propozitii subordonate - Modele de rezolvare..
Literatura romana pentru..
Lucrarea de faţǎ vine în sprijinul elevilor de gimnaziu atât la orele de curs, cât şi pentru pregăti..
e-librariescolara.ro © 2018