Comunicare in Limba Romana

Aprobat MENEvaluare finala clasa a ..
Avizat M.E.N. conform O.M. nr. 3022/8.01.2018 ..
Aprobat MENTeste pregatitoare evalu..
Avizat M.E.N. conform O.M. nr. 3022/8.01.2018 ..
Aprobat MENCalatorie prin limba rom..
Fiind alcatuita dupa noua Programa scolara pentru disciplina Comunicare in limba romana aprobata de ..
Aprobat MENComunicare in limba roma..
Caietul reprezinta un material valoros de practica pentru elevul aflat in pragul testarii nationale,..
Aprobat MENComunicare in limba roma..
* Abordare moderna a continuturilor propuse de programa scolara. * Trecere graduala de la usor la g..
Aprobat MENComunicare in limba roma..
Această lucrare face parte din setul de culegeri aplicative pentru clasele primare şi este realizată..
Aprobat MENComunicare in limba roma..
Caietul de Comunicare in limba romana este realizat in conformitate cu noua programa scolara si resp..
Aprobat MENComunicare in Limba Roma..
Auxiliar didactic de utilitate majoră pentru elevii de clasa a II a, precum și pentru cadrele dida..
Aprobat MENComunicare in limba roma..
Scopul acestui auxiliar destinat elevilor din clasa a II-a este acela de a-i sprijini in aprofundare..
Aprobat MENComunicare in limba roma..
Caietul de lucru se adresează elevilor din clasa a II-a şi contribuie la exersarea si consolidarea c..
Aprobat MENEvaluare la finalul clas..
Autorii acestui auxiliar si-au propus sa ofere elevilor clasei a II-a care vor sustine evaluarea nat..
Aprobat MENEvaluarea nationala 2018..
Lucrarea de fata se adreseaza elevilor de clasa a II-a in vederea sustinerii cu succes a probei de e..
Aprobat MENExercitii de comunicare ..
Este un suport didactic elaborat în conformitate cu programa școlară pentru clasa a II a, care se ..
Aprobat MENExersam, ne jucam, ortog..
Lucrarea Exersam, ne jucam, ortograme invatam cuprinde notiuni teore­tice privind scrierea ortogr..
Aprobat MENJocul cuvintelor. Culege..
..
..
Aprobat MENLectura. Clasa a II-a..
In aceasta carte se propune, printr-un demers specific, utilizarea cat mai atractiva si mai eficient..
Aprobat MENMicul campion. Teste pen..
Lucrarea conţine 20 de teste-grilă cu întrebări din toate disciplinele clasei a II-a şi le oferă şco..
Aprobat MENNoile teste dupa model e..
Lucrarea Noile teste dupa model european. Evaluarea nationala, clasa a II-a, este un auxiliar ce con..
Aprobat MENPe aripile cuvintelor. L..
Caietul de lucru pentru clasa a II-a cuprinde ca suport din literatura romana si universala, cu apli..
e-librariescolara.ro © 2018