Germana

Limba germana. Caietul e..
Limba germană. Caietul elevului clasa I, semestrul al II-lea ..
Limba germană. Caietul elevului clasa I, semestrul al II-lea ..
Alles klar? Arachne hilf..
Culegerea cuprinde tipuri de exerciţii de gramatică, structurate tematic, urmărindu-se, pe de o part..
Aventurile lui Hanschen...
Cărticica este destinată începatorilor, copii şi chiar părinţi, în învaţarea limbii germane. Ea ofer..
Comunicare in limba germ..
..
..
Deutsch mit Freude..
Lucrarea „Deutsch mit Freude“ se adreseaza elevilor din ciclul primar si gimnazial si pr..
Evaluare Nationala clasa..
Aceasta lucrare se adreseaza elevilor care se pregatesc pentru sustinerea Evaluarii Nationale de la ..
Germana - primele 350 de..
Aceasta carte se adreseaza copiilor cu varsta de 4-8 ani care incep sa invete limba germana. Cuprind..
Germana fara profesor &a..
Daca sunteti adult, nu aveti cunostinte anterioare de limba germana si invatati pe cont propriu, atu..
Germana fara profesor (i..
Destinata studiului individual, indiferent de varsta cursantului, cartea colectivului de autoare coo..
Germana in 30 de zile & ..
Cartea cuprinde: - 30 de lectii pe diverse teme din viata de zi cu zi - elemente de cultura si civil..
Germana intensiva..
"Cautati de mult o metoda sigura prin care sa va apropiati de limba germana si sa vi-o insusiti? Ati..
Germana pentru incepator..
Metoda recomandata incepatorilor apartine unui reputat lingvist, Maximilian (Maxim) Popp (1912-1994)..
Germana pentru incepator..
Intr-o nota distractiv si motivanta, manualul, propune o initiere in limba germanaa in noua lectii-e..
Germana rapida..
GERMANA RAPIDA este un manual modern, concis si accesibil. Lucrarea se adreseaza celor aflati la niv..
Ghid de conversatie roma..
A te adresa cuiva in limba sa materna demonstreaza interesul vorbitorului pentru limba si cultura re..
Ghid de conversatie roma..
Gramatica limbii germane..
Lucrarea de fata se adreseaza celor care invata limba germana ca limba straina, de la incepatori pan..
Gramatica limbii germane..
Lucrarea sintetizeaza si exemplifica notiunile teoretice fundamentale de morfologie si sintaxa germa..
Hallo, Kinder! Limba ger..
Hallo, Kinder! este un instrument de lucru care ofera posibilitatea invatarii limbii germane prin jo..
Ich spreche deutsch. Inv..
Copiii sunt dotati cu o capacitate extraordinara de asimilare a limbilor straine. ..
e-librariescolara.ro © 2017