Germana

Alles klar? Arachne hilf..
Culegerea cuprinde tipuri de exerciţii de gramatică, structurate tematic, urmărindu-se, pe de o part..
Deutsch mit Freude..
Lucrarea „Deutsch mit Freude“ se adreseaza elevilor din ciclul primar si gimnazial si pr..
Germana - primele 350 de..
Aceasta carte se adreseaza copiilor cu varsta de 4-8 ani care incep sa invete limba germana. Cuprind..
Germana fara profesor &a..
Daca sunteti adult, nu aveti cunostinte anterioare de limba germana si invatati pe cont propriu, atu..
Germana fara profesor (i..
Destinata studiului individual, indiferent de varsta cursantului, cartea colectivului de autoare coo..
Germana in 30 de zile & ..
Cartea cuprinde: - 30 de lectii pe diverse teme din viata de zi cu zi - elemente de cultura si civil..
Germana intensiva..
"Cautati de mult o metoda sigura prin care sa va apropiati de limba germana si sa vi-o insusiti? Ati..
Germana pentru incepator..
Metoda recomandata incepatorilor apartine unui reputat lingvist, Maximilian (Maxim) Popp (1912-1994)..
Germana pentru incepator..
Intr-o nota distractiv si motivanta, manualul, propune o initiere in limba germanaa in noua lectii-e..
Germana rapida..
GERMANA RAPIDA este un manual modern, concis si accesibil. Lucrarea se adreseaza celor aflati la niv..
Ghid de conversatie roma..
A te adresa cuiva in limba sa materna demonstreaza interesul vorbitorului pentru limba si cultura re..
Ghid de conversatie roma..
Gramatica limbii germane..
Lucrarea de fata se adreseaza celor care invata limba germana ca limba straina, de la incepatori pan..
Gramatica limbii germane..
Lucrarea sintetizeaza si exemplifica notiunile teoretice fundamentale de morfologie si sintaxa germa..
Hallo, Kinder! Limba ger..
Hallo, Kinder! este un instrument de lucru care ofera posibilitatea invatarii limbii germane prin jo..
Ich spreche deutsch. Inv..
Copiii sunt dotati cu o capacitate extraordinara de asimilare a limbilor straine. ..
Invata repede germana..
Alaturi de Monika, Tanja, Erich si catelul Hüpfer, traiesti o poveste care te va ajuta sa vezi cum e..
Limba germana (L1). Manu..
Filierele: teoretica si vocationala Manual aprobat prin Ordinul M.Ed.C. nr. 4742/21.07.2006 ..
Limba germana - Vocabula..
Corint Educational a creat o noua lucrare dedicata adultilor care isi doresc sa invete vocabularul d..
Limba germana Deutsch mi..
..
..