Germana

Comunicare in limba germ..
..
..
Aprobat MENLimba germana pentru cla..
Este  un suport principal de lucru pentru invatarea limbii germane ca limba materna sau ca li..
Limba germana pentru cla..
Este un suport lucrativ important, care asigură un antrenament lingvistic absolut necesar pentru î..
Aprobat MENLimba germana pentru cla..
Este un instrument aplicativ deosebit de util pentru elevii care invata limba germana ca limba mat..
Aprobat MENLimba germana pentru cla..
Este un suport instructiv de baza, elaborat conform programei scolare pentru primul an de studiu a..
Limba germana. Caietul e..
Limba germană. Caietul elevului clasa I, semestrul al II-lea ..
Limba germană. Caietul elevului clasa I, semestrul al II-lea ..
Alles klar? Arachne hilf..
Culegerea cuprinde tipuri de exerciţii de gramatică, structurate tematic, urmărindu-se, pe de o part..
Aventurile lui Hanschen...
Cărticica este destinată începatorilor, copii şi chiar părinţi, în învaţarea limbii germane. Ea ofer..
Deutsch mit Freude..
Lucrarea „Deutsch mit Freude“ se adreseaza elevilor din ciclul primar si gimnazial si pr..
Evaluare Nationala clasa..
Aceasta lucrare se adreseaza elevilor care se pregatesc pentru sustinerea Evaluarii Nationale de la ..
Germana - primele 350 de..
Aceasta carte se adreseaza copiilor cu varsta de 4-8 ani care incep sa invete limba germana. Cuprind..
Germana pentru incepator..
Metoda recomandata incepatorilor apartine unui reputat lingvist, Maximilian (Maxim) Popp (1912-1994)..
Germana pentru incepator..
Intr-o nota distractiv si motivanta, manualul, propune o initiere in limba germanaa in noua lectii-e..
Germana rapida..
GERMANA RAPIDA este un manual modern, concis si accesibil. Lucrarea se adreseaza celor aflati la niv..
Ghid de conversatie roma..
A te adresa cuiva in limba sa materna demonstreaza interesul vorbitorului pentru limba si cultura re..
Ghid de conversatie roma..
Gramatica limbii germane..
Lucrarea de fata se adreseaza celor care invata limba germana ca limba straina, de la incepatori pan..
Hallo, Kinder! Limba ger..
Hallo, Kinder! este un instrument de lucru care ofera posibilitatea invatarii limbii germane prin jo..
Ich spreche deutsch. Inv..
Copiii sunt dotati cu o capacitate extraordinara de asimilare a limbilor straine. ..
Invata repede germana..
Alaturi de Monika, Tanja, Erich si catelul Hüpfer, traiesti o poveste care te va ajuta sa vezi cum e..
e-librariescolara.ro © 2018