Niculescu

Aprobat MENGhid de pregatire. Limba si literatura romana. Evaluarea Nationala - clasa a VIII-a. 27 de teste cu rezolvari
Lucrarea de fata se adreseaza tuturor elevilor care se pregatesc pentru Evaluarea Nationala de la sf..
Aprobat MENLimba si literatura romana. Evaluarea nationala - clasa a VIII-a. 50 de teste rezolvate dupa modelul MEN
Lucrarea de fata completeaza seria auxiliarelor scolare de limba si literatura romana pentru clasele..
Aprobat MENMatematica clasa a IX-a. Breviar teoretic cu exercitii si probleme propuse si rezolvate, teste de evaluare, teste sumative. Filiera teoretica profil matematica informatica
Consultant: Prof. univ. dr. mat. em. OCTAVIAN STANASILA Lucrarea acopera in totalitate programa scol..
Matematica clasa a V-a. Breviar teoretic cu exercitii si probleme propuse si rezolvate
Consultant: Prof. univ. dr. mat. em. OCTAVIAN STANASILA Realizata in conformitate cu programa scola..
Matematica clasa a VI-a. Breviar teoretic cu exercitii si probleme propuse si rezolvate
Matematica clasa a VII-a. Breviar teoretic cu exercitii si probleme propuse si rezolvate
Matematica clasa a VIII-a. Breviar teoretic cu exercitii si probleme propuse si rezolvate
Aprobat MENMatematica clasa a X-a. Breviar teoretic cu exercitii si probleme propuse si rezolvate, teste de evaluare, teste sumative. Filiera teoretica, profilul real, specializarea matematica-informatica
Descriere: Consultant: Prof. univ. dr. mat. em. OCTAVIAN STANASILA Lucrarea acopera in totalitate pr..
Aprobat MENMatematica, clasa a X-a. Breviar teoretic. Exercitii si probleme propuse si rezolvate. Filiera teoretica, profilul real, specializarea stiinte ale naturii Filiera tehnologica
Aprobat MENMatematica. Breviar teoretic. Exercitii si teste de evaluare pentru bacalaureat (M2)
Consultant: Prof. univ. dr. mat. em. OCTAVIAN STANASILA Lucrarea se adreseaza elevilor din clasele a..
Aprobat MENMatematica. Exercitii si probleme pentru clasa a V-a
Consultant: Prof. univ. dr. mat. em. OCTAVIAN STANASILA Lucrarea de fata respecta programa scolara i..
Aprobat MENMatematica. Exercitii si probleme pentru clasa a VI-a (Rozica Stefan)
Aprobat MENMatematica. Exercitii si probleme pentru clasa a VII-a (Rozica Stefan)
Aprobat MENMatematica. Exercitii si probleme pentru clasa a VIII-a (Rozica Stefan)
Lucrarea de fata respecta programa scolara in vigoare si este un instrument util atat pentru elevi, ..
Matematica. Exercitii si teste de evaluare pentru bacalaureat. M1-M2
Aceasta lucrare se adreseaza elevilor de liceu (filierele M1 si M2) care se pregatesc pentru sustine..
Aprobat MENMatematica. Ghid pentru Evaluarea Nationala. Clasa a VIII-a. 62 de teste de evaluare dupa modelul MEN
Consultant: Prof. univ. dr. mat. em. OCTAVIAN STANASILA GHIDUL PENTRU EVALUARE NATIONALA este o lucr..
Aprobat MENPregatire intensiva. Literatura romana - Bacalaureat. Indrumari, concepte operationale, eseuri
Lucrarea de fata se adreseaza tuturor elevilor de liceu care se pregatesc in vederea sustinerii exam..
Teste de fizica pentru bacalaureat
Lucrarea Teste de fizica pentru Bacalaureat se adreseaza atat elevilor care se pregatesc sa sustina ..
 555 de teste de inteligenta pentru copii
O fanfară zgomotoasă răsună, publicul jubilează plin de entuziasm, plouă cu confetti — şi în mijloc ..
Atlas geografic pentru gimnaziu
Traducere: Ionut Popa Lucrarea Atlas geografic pentru gimnaziu ii va ajuta pe copii sa cunoasca lume..
e-librariescolara.ro © 2018