Limbi straine

Subcategorii

Aprobat MENLimba engleza clasa a-II..
Este un instrument de lucru important și util pentru învățarea corectă a limbii engleze. Elaborat ..
Aprobat MENLimba engleza pentru cla..
Un important auxiliar didactic, elaborat conform programei şcolare de limbi moderne, care racordează..
Aprobat MENLimba engleza pentru cla..
Mijloc eficient de învățare a limbii engleze pentru elevi și un ajutor însemnat pentru profesorii ..
Aprobat MENLimba Engleza pentru cla..
Oferă micilor școlari un important și util suport de învățare a limbii engleze. Conținutul cărț..
Aprobat MENLimba franceza clasa I..
Este un important suport de învățare a limbii franceze, elaborat conform programei școlare și resp..
Aprobat MENLimba Franceza clasa Pre..
Este un necesar și util suport didactic, destinat micilor școlari pentru a reuși să învețe cu ușurin..
Aprobat MENLimba franceza pentru cl..
Este un important instrument lucrativ pentru învățarea corectă a limbii franceze la nivelul de vâr..
Aprobat MENLimba franceza pentru cl..
Prezentul material este realizat in conformitate cu programa pentru clasa a III-a, APROBATA MEN prin..
Aprobat MENLimba germana pentru cla..
Este  un suport principal de lucru pentru invatarea limbii germane ca limba materna sau ca li..
Aprobat MENLimba germana pentru cla..
Este un instrument aplicativ deosebit de util pentru elevii care invata limba germana ca limba mat..
Aprobat MENLimba germana pentru cla..
Este un suport instructiv de baza, elaborat conform programei scolare pentru primul an de studiu a..
Comunicare in limba engl..
Cunoasterea unei limbi de circulatie in ziua de astazi a devenit o conditie sine qua non atat in dom..
Comunicare in limba engl..
Invatarea limbii engleze de la o varsta mica confera elevilor usurinta operarii cu termeni si concep..
Curs Lb. Engleza Happy H..
Titlu: Happy Hearts Starter Autori: Jenny Dooley, Virginia Evans Descriere: manualul elevului (+ St..
Disponibilitate: Stoc furnizor. Livrare 2-3 zile
Curs lb. engleza – Hap..
Curs limba engleza pentru prescolari, Happy Hearts 1. Contine abtibilde, figurine de carton si fise ..
Disponibilitate: Stoc furnizor. Livrare 2-3 zile
Curs limba engleza Fairy..
Caiet ilustrat color ce contine o serie de activitati pentru invatarea limbii engleze: de desenat, d..
Curs limba engleza Fairy..
e-librariescolara.ro © 2018