tel Comenzi telefonice (L-V: 9-16) 031.428.26.35

Lichidare de stoc

Almanahul Vacantei. Clas..
Aventura lui Floppy continua cu noi provocari si noi intamplari amuzante. In prima parte, Floppy mer..
Arte vizuale si abilitat..
Este un suport de lucru util și deosebit de captivant prin conținut și stil de prezentare. Cart..
Aventurile lui Huckleber..
Huckleberry Finn si prietenul sau Jim, un sclav fugar, calatoresc pe fluviul Mississippi pe o plu..
Cetatea de cuvinte - Com..
Este o carte – argument pentru scrierea creativa, utilizand corect, accesibil si atractiv, resurse..
Comunicare in Limba Roma..
Este un auxiliar didactic absolut necesar elevilor de clasa I, pentru formarea si consolidarea dep..
Comunicare in limba roma..
..
DEX - Dictionarul explic..
Aceasta noua editie a III-a, revazuta si adaugita, a Dictionarului explicativ al limbii romane, elab..
DOOM - Dictionarul ortog..
Lucrarea reprezinta editia a II-a, integral revizuita si substantial adaugita, a Dictionarului ortog..
Fise interdisciplinare p..
Fise interdisciplinare pentru clasa a III-a. Activitati integrate. Prezentul material este realiz..
Fise interdisciplinare p..
..
Frankenstein - editie bi..
Viktor Frankenstein, un talentat student la medicina, a descoperit secretul aducerii la viata a m..
Ghid de literatura roman..
Acest ghid de literatura romana pentru clasele V - VIII si pentru Evaluarea Nationala reprezinta o c..
Gramatica limbii romane ..
Academia Română, Institutul de Lingvistică „Iorgu Iordan – Alexandru Rosetti” / Facultatea de Litere..
In caruselul vacantei fi..
Este un remarcabil suport pentru activitatea independentă a elevilor şi pentru învăţarea continuă ..
Lecturi de vara clasa a ..
Lecturi de vara clasa a II-a. Texte distractive si jocuri creative ..
Lecturi de vara clasa a II-a. Texte distractive si jocuri creative ..
Limba si literatura roma..
Colectia Timpul liber propune elevilor seturi de teste amuzante, teste care stimuleaza creativitatea..
Matematica. Teme pentru ..
Colectia Timpul liber propune elevilor seturi de probleme amuzante, probleme care stimuleaza creativ..
Nero - Brac german..
Si eu vad, in fiecare noapte geroasa, cum crapa fructele ramase pe crengi in gradina mea din Colares..
Bazat pe 1 recenzii.
Robinson Crusoe - editie..
Cand tanarul Robinson Crusoe fuge de acasa pe mare in cautarea aventurii, are parte de mai mult d..
Set 32 planse clasa preg..
Set 32 planse format A3, fata verso, plastifiate lucios. In setul de 32 de planse pentru clasa pr..

e-librariescolara.ro © 2021