Lichidare de stoc

Teste de evaluare - Desc..
Constituie un important instrument de evaluare a rezultatelor scolare ale elevilor de clasa a III-a,..
Fise de recapitulare si ..
Testele propuse de acest auxiliar sunt strans legate de temele studiate in timpul anului scolar (si ..
Limba engleza pentru cla..
Prezentul auxiliar, conceput pentru scolarii de clasa a II-a, imbina in mod fericit cunostinte de li..
Limba engleza pentru cla..
Prezentul auxiliar, conceput pentru scolarii de clasa I, imbina in mod fericit cunostinte de limba e..
Play English Level 2..
Caietul de engleza pentru al doilea an de studiu este realizat in conformitate cu noua programa scol..
Play English Level 3..
Caietul de limba engleză continuă seria de caiete Play English (Level 1 şi 2) şi este destinat dezvo..
Aprobat MENSa citim primele cuvinte..
Acest auxiliar a fost gandit pentru a-i ajuta pe scolarii cei mai mici, din clasa pregatitoare, sa i..
Aprobat MENComunicare in limba roma..
Caietul reprezinta un material valoros de practica pentru elevul aflat in pragul testarii nationale,..
Ghid pentru bacalaureat ..
Lucrarea a fost elaborata conform programei pentru examenul de Bacalaureat, constituind un material ..
Aprobat MENLimba si literatura roma..
Caietul se adreseaza elevilor din invatamantul primar si cuprinde o colectie de lectii sub forma uno..
Aprobat MENStiinte ale naturii. Cai..
Almanahul Vacantei. Clas..
Aventura lui Floppy continua cu noi provocari si noi intamplari amuzante. In prima parte, Floppy mer..
Arte vizuale si abilitat..
Realizat in conformitate cu noua programa scolara materialul este destinat activitatii la clasa in c..
Bacalaureat 2015. Matema..
Bacalaureat 2015. Matema..
Black Beauty. Repovestir..
Black Beauty isi traieste linistita viata la o ferma, dar cand sotia stapanului sau cade la pat, via..
Caiet de comunicare in l..
Caiet de activitati integrate pentru intreg anul scolar Realizat de formatori la nivel national Stef..
Caiet de lectura pentru ..
De fiecare data cand un copil intra in contact cu actiunea dintr-o povestire, cu intamplarile si per..
e-librariescolara.ro © 2018