tel Comenzi telefonice (L-V: 9-16) 031.428.26.35

Lichidare de stoc

In caruselul vacantei fi..
Este un remarcabil suport pentru activitatea independentă a elevilor şi pentru învăţarea continuă ..
Arte vizuale si abilitat..
Este un suport de lucru util și deosebit de captivant prin conținut și stil de prezentare. Cart..
Comunicare in Limba Roma..
Este un auxiliar didactic absolut necesar elevilor de clasa I, pentru formarea si consolidarea dep..
Comunicare in limba roma..
Fise interdisciplinare p..
Fise interdisciplinare pentru clasa a III-a. Activitati integrate. Prezentul material este realiz..
Fise interdisciplinare p..
..
Ghid de literatura roman..
Acest ghid de literatura romana pentru clasele V - VIII si pentru Evaluarea Nationala reprezinta o c..
Matematica. Teme pentru ..
Colectia Timpul liber propune elevilor seturi de probleme amuzante, probleme care stimuleaza creativ..
Muzica si miscare. Caiet..
Continuand firesc demersurile programei de Muzica si miscare pentru clasa a II-a, in clasa a III-a c..
Arte vizuale si abilitat..
Caietul este conceput dupa noul model de proiectare curriculara, centrat pe competente. Abordarea in..
Dezvoltare personala, ca..
Predarea unei discipline cum este Dezvoltare personala,care vizeaza zona formarii si devenirii perma..
Jocuri interdisciplinare..
Matematica algebra, geom..
Cea mai populara si mai longeviva colectie de matematica din Romania, MATE 2000+, a Editurii Pa..
Ratusca cea urata. Desco..
Dintre toate ratustele, una singura se credea urata si nedorita... Asta pana in ziua in care si-a va..
..
Cetatea de cuvinte - Com..
Este o carte – argument pentru scrierea creativa, utilizand corect, accesibil si atractiv, resurse..
Stiinte ale naturii clas..
Varianta de aplicare a programei scolare pentru invatatori si elevi continand planificarea calendari..
Stiinte ale naturii manu..
Manualul respecta intrutotul programa analitica de specialitate. Manualul isi propune drept scop ..

e-librariescolara.ro © 2022