Lichidare de stoc

Comunicare in limba roma..
Caietul de lucru pune la dispoziția elevilor clasei I o abordare a învățării care stimulează interac..
Educatie civica. Caietul..
Auxiliarul manualului de Educatie civica clasa a IV-a, al acelorasi autoare, cuprinde o serie de exe..
Educatie civica. Caietul..
Caietul elevului, un auxiliar al manualului de Educatie civica clasa a IV-a, al autoarelor Tudora Pi..
Istorie. Caietul elevulu..
Auxiliarul pentru orele de istorie este un instrument util pentru aprofundarea cunostintelor dobandi..
Matematica. Caietul elev..
Muzica si miscare. Caiet..
Studiul organizat al disciplinei Muzica si miscare ii permite elevului aflat la finalul ciclului de ..
Muzica si miscare. Caiet..
Continuand firesc demersurile programei de Muzica si miscare pentru clasa a II-a, in clasa a III-a c..
Muzica si miscare. Caiet..
• melodii clasice și moderne • dansuri clasice și moderne • teorie muzicală • lecturi despre compozi..
Stiinte ale naturii. Cai..
..
Stiinte ale naturii. Cai..
..
Arte vizuale si abilitat..
Fise interdisciplinare c..
Jocuri interdisciplinare..
..
Leo te invata alfabetul..
..
Semne grafice clasa preg..
..
Arte vizuale si abilitat..
Caietul este conceput dupa noul model de proiectare curriculara, centrat pe competente. Abordarea in..
Comunicare in limba engl..
Cunoasterea unei limbi de circulatie in ziua de astazi a devenit o conditie sine qua non atat in dom..
Comunicare in limba engl..
e-librariescolara.ro © 2019