Romana

Caietul inteligent. Lite..
..
Ghid practic de literatu..
Ghid practic de literatura acopera aspectele teoretice de stilistica si teoria literaturii prevazute..
Limba si literatura roma..
Metoda stiu-descopar-aplic Clasa a VII-a Semestrul al II-lea Actuala serie de lucrari din colectia S..
Limba si literatura roma..
Metoda stiu-descopar-aplic Clasa a VII-a Semestrul I Actuala serie de lucrari din colectia STIU-DESC..
Limba si literatura roma..
Actuala serie de lucrari din colectia STIU-DESCOPAR-APLIC a editurii ART a fost gandita astfel incat..
LIMBA SI LITERATURA ROMA..
• repere de interpretare • exercitii Aceasta carte se adreseaza deopotriva elevilor si profesorilor,..
Caiet de limba romana cl..
Elaborata in stricta concordanta cu Programa scolara aprobata prin Ordinul Ministrului Educatiei, Ce..
Caiet de limba si litera..
Limba romana poate fi asimilata usor de catre elevi cu ajutorul exercitiilor propuse care vizeaza de..
Caietul inteligent. Lite..
Capcanele analizei grama..
Teste de limba romana pentru pregatirea olimpiadelor scolare bacalaureat admitere in facultate. ..
Exercitii practice de li..
In contextul aplicarii noilor programe de limba și literatura romana, centrate pe formarea la elevi ..
Disponibilitate: Livrare 3 - 5 zile pentru comenzile pe clasa
Gramatica. Fise de lucru..
Cartea cuprinde teste pentru Concursul Școlar Național de Competența și Performanța COMPER. www.conc..
Disponibilitate: Livrare 3 - 5 zile pentru comenzile pe clasa
Limba Romana Gramatica C..
Caietul elevului pentru clasa a VII-a, partea I - FONETICA, VOCABULAR, MORFOLOGIE, SINTAXA, COMUNICA..
Limba Romana. Caiet de l..
AUXILIAR IN CONFORMITATE CU PROGRAMA SCOLARA IN VIGOARE APROBATA DE MECS Bibliografie recomandata in..
Limba romana. Caietul el..
Caietul a fost conceput ca material auxiliar pentru aprofundarea si extinderea cunostintelor. Acesta..
Limba romana. Culegere p..
Culegerea se adreseaza elevilor din ciclul gimnazial. ..
Disponibilitate: Stoc limitat
Culegerea se adreseaza elevilor din ciclul gimnazial. ..
Limba romana. Literatura..
Acest caiet de exercitii suplimentare se adreseaza atat elevilor cu certe performante la limba si li..
Limba romana. Ortografie..
Limba si literatura roma..
Lucrarea de fața va propune o noua modalitate de invațare, integrata (inter- și transdisciplinara), ..
e-librariescolara.ro © 2017