Taida

Limba si literatura romana caiet de lucru pentru clasa a VII-a
Dragi elevi de clasa a VII-a, stimati colegi si parinti, Continuand calatoria inceputa in clasa a V..
Matematica pentru clasa a IV-a
Lucrarea de fata se adreseaza elevilor din clasa a IV-a, oferindu-le un suport util în aprofundarea ..
Matematica si explorarea mediului pentru Clasa pregatitoare semestrul al II-lea
Auxiliarul „Matematica si explorarea mediului” se conformează noilor programe scolare pentru clasa p..
Matematica si explorarea mediului pentru Clasa Pregatitoare semestrul I
Auxiliarul ,,Matematica si explorarea mediului” se conformeaza noilor programe scolare pentru clasa ..
Matematica si explorarea mediului. Clasa a II-a
Matematica si explorarea mediului clasa a II-a este elaborata conform programei in vigoare aprobata ..
Viitorul incepe azi
Obsesia omului de astazi este succesul. Dar adevaratul succes in viata trebuie pregatit inca de pe b..
19 editii ale concursului de matematica Dimitrie Pompeiu
Nordul Moldovei, inclusiv Botosaniul, a dat Romaniei o pleiada insemnata de intelectuali de mare val..
Algebra si geometrie pentru clasa a VIII-a
Lucrarea compartimentata pe capitole, pe unitati de invatare si chiar pe lectii grupeaza elementele ..
Algebra, geometrie olimpiade, concursuri si centre de excelenta clasa a VII-a
Se alatura cam prea des vorbele carte si dialog; mai mereu, cartea este un monolog al unuia ce are (..
Am invatat, stiu, verific limba si literatura romana pentru gimnaziu Auxiliar didactic pentru teme la clasa si timpul liber clasa a V-a
Auxiliarul didactic pentru lucrul la clasa si timpul liber pe care vi-l propunem este structurat pe ..
Am invatat, stiu, verific limba si literatura romana pentru gimnaziu auxiliar didactic pentru teme la clasa si timpul liber clasa a VII-a
Antologia nuvelei romanesti
Antologia nuvelei romanesti Cuprins: BARBU sT. DELAVRANCEA Bunicul Bunica Neghinita Domnul Vucea Hag..
Antologia poeziei romanesti
Antologia poeziei romanesti Cuprins MIHAI EMINESCU Ce te legeni?... La mijloc de codru... Somnoroase..
Antologie de texte literare clasele I-II
Antologie de texte literare - clasele I - II Cuprins: Clasa I George Cosbuc Povestea gastelor Ion Cr..
Antologie de texte literare clasele III-IV
Antologie de texte literare - clasele III - IV Cuprins: Clasa a III-a Vasile Alecsandri Vasile Poroj..
Arte vizuale si abilitati practice pentru clasa pregatitoare
Lucrarea prezinta partea aplicativa a tematicilor prevazute de programa scolara in vigoare, centrata..
Aventurile lui Prichindel in vacanta caiet vacanta clasa pregatitoare editia a II-a
Buna prietene! Te invit intr-o aventura de neuitat! Vom calatori in povesti, vom descoperi lucruri n..
Caiet de scriere pentru clasa I 2019
Caiet de scriere pentru clasa I - 2019 - Conform Manualului de Comunicare in Limba romana, autor Tud..
Caiet de vacanta pentru clasa a VII-a Matematica
Stimati elevi, In elaborarea acestui caiet de vacanta, autorii au plecat de la ideea ca activitatea ..
Comunicare in limba romana clasa a II-a Caiet de lucru
Lucrarea de fața este structurata pe sase parți. Fiecare parte conține exerciții practice de limba r..