tel Comenzi telefonice (L-V: 9-16) 031.428.26.35

Taida

Algebra si geometrie pentru clasa a VIII-a
Lucrarea compartimentata pe capitole, pe unitati de invatare si chiar pe lectii grupeaza elementele ..
Am invatat, stiu, verific limba si literatura romana pentru gimnaziu auxiliar didactic pentru teme la clasa si timpul liber clasa a VII-a
Auxiliarul didactic pentru lucrul la clasa si timpul liber pe care vi-l propunem este structurat pe ..
Antologia poeziei romanesti
Antologia poeziei romanesti Cuprins MIHAI EMINESCU Ce te legeni?... La mijloc de codru... Somnoroase..
Antologie de texte literare clasele I-II
Antologie de texte literare - clasele I - II Cuprins: Clasa I George Cosbuc Povestea gastelor Ion Cr..
Aventurile lui Prichindel in vacanta caiet vacanta clasa pregatitoare editia a II-a
Buna prietene! Te invit intr-o aventura de neuitat! Vom calatori in povesti, vom descoperi lucruri n..
Comunicare in limba romana clasa a II-a Caiet de lucru
Lucrarea de fața este structurata pe sase parți. Fiecare parte conține exerciții practice de limba r..
Comunicare in limba romana pentru clasa pregatitoare semestrul al II-lea
Auxiliarul „ Comunicare in limba romana” se conformeaza noilor programe scolare pentru clasa pregati..
Comunicare in limba romana pentru Clasa pregatitoare semestrul I
Auxiliarul ,,Comunicare in limba romana” se conformeaza noilor programe scolare pentru clasa pregati..
Cu drag, din calimara inimii
Aceasta lucrare se adreseaza in primul rand elevilor din clasele primare, care pot simți uneori pres..
Culegere de probleme de matematica pentru clasa a XI-a
Aceasta lucrare se adreseaza elevilor din clasa a XI-a care studiaza matematica la profilul matemati..
Determinanti micsti, editia a II-a
Socotim cartea alaturata acestei atentionari drept o inspirata argumentare a adancimilor inepuizabil..
Dezvoltare personala clasa a II-a
Planificarea calendaristica si Proiectarea unitatilor de invatare pentru Clasa a II-a Prezenta lucra..
Dezvoltare personala clasa I
Planificarea calendaristica si Proiectarea unitatilor de invatare pentru Clasa I Prezenta lucrare vi..
Evaluarea nationala la sfarsitul clasei a II-a
Prin prezenta lucrare se urmareste pregatirea eficienta a elevilor pentru evaluarea competentelor fu..
Invat sa scriu clasa pregatitoare
Lucrarea contine exercitii aplicative utile micilor scolari de clasa pregatitoare: exercitii de citi..
Invitatie la lectura auxiliar pentru orele de lectura clasa a II-a
Lucrarea de fata include unele modalitati posibile, din multiplele pe care le pot imbraca activitati..
Invitatie la lectura auxiliar pentru orele de lectura clasa a IV-a
Planificarea calendaristica si Proiectarea unitatilor de invatare pentru Clasa a IV-a. Prezenta lucr..
Limba si literatura romana caiet de lucru pentru clasa a V-a
Dragi elevi de clasa a V-a, stimati colegi si parinti, Clasa a V-a inseamna pentru fiecare copil in..
Limba si literatura romana caiet de lucru pentru clasa a VI-a
Continuand calatoria inceputa in clasa a V-a, va propunem un nou Caiet de lucru, o solutie agreabila..
Limba si literatura romana caiet de lucru pentru clasa a VII-a
Dragi elevi de clasa a VII-a, stimati colegi si parinti, Continuand calatoria inceputa in clasa a V..

e-librariescolara.ro © 2022