Comunicare in limba moderna

Subcategorii

Comunicare in limba engl..
Cunoasterea unei limbi de circulatie in ziua de astazi a devenit o conditie sine qua non atat in dom..
Comunicare in limba engl..
Curs limba engleza Fairy..
Caiet ilustrat color ce contine o serie de activitati pentru invatarea limbii engleze: de desenat, d..
English with Nino. Comun..
Caietul respecta structura manualului aprobat prin Ordinul ministrului educatiei nationale nr. 4783 ..
English with Nino. Comun..
Play English Level 2..
Caiet de activitati. Acest material propune o abordare interactiva si atractiva a limbii englez..
English with Beenie..
Lucrarea English with Bennie este destinata elevilor de scoala primara care doresc sa invete limba e..
Gramatica limbii engleze..
Scopul acestei gramatici, insotita si de un caiet de activitati, este de a le oferi elevilor de scoa..
Limba engleza clasa a-II..
Este un instrument de lucru important și util pentru învățarea corectă a limbii engleze. Elaborat ..
Limba engleza pentru cla..
Prezentul auxiliar, conceput pentru scolarii de clasa a II-a, imbina in mod fericit cunostinte de li..
Limba franceza pentru cl..
Este un important instrument lucrativ pentru învățarea corectă a limbii franceze la nivelul de vâr..
Limba germana pentru cla..
Este  un suport principal de lucru pentru invatarea limbii germane ca limba materna sau ca li..
Smashing Toys - Jucarii ..
O carte cu adevarat minunata, Jucarii uluitoare este in sine o jucarie pentru copiii in varsta de 5 ..
Ziggy & Zaggy - Adve..
Editia a II-a a acestei carti este un excelent pretext pentru debutul in studiul limbii engleze. Gra..
Calendar - 365 de cuvint..
CALENDAR - 365 DE CUVINTE ENGLEZESTI ILUSTRATE - 7-9 ANI In fiecare zi, ai ocazia sa-ti uimesti prie..
CD - English for kids cl..
CD-ul audio contine exercitii, cantece si poezii care constituie un real suport in deprinderea pronu..
English for kids - caiet..
English for kids - caiet de lucru pentru clasa II-a este conceput pentru activitati cu scolarii din ..
English for kids - caiet..
English for for kids - caiet de lucru pentru clasa a III-a este conceput pentru activitati cu elevii..
Le français pour les pe..
Le francais pour les petits - caiet de lucru pentru clasa a II-a este un instrument indispensabil pe..
e-librariescolara.ro © 2017