Chimie

Chimie Anorganica-teorie..
Lucrarea ofera un sprijin real elevilor care studiaza chimia anorganica in liceu, pentru o pregatire..
Chimie organica pentru l..
Oferta castigatoare clasata pe locul I la concursul organizat de MEC... Lucrarea este conceputa in c..
Chimie organica – Hidr..
Lucrarea de fata se adreseaza tuturor elevilor care studiaza chimia organica in liceu, elevilor care..
Chimie organica. Bacalau..
Suport de lucru pentru pregatirea examenului de bacalaureat si admitere in facultate. ..
Chimie organica. Teorie ..
..
..
Culegere chimie anorgani..
Lucrarea de fata se adreseaza elevilor de liceu si de gimnaziu care doresc sa aprofundeze studiul ch..
Echilibre omogene in chi..
Aceasta lucrare este o invitatie la o calatorie in lumea echilibrelor chimice stabilite in solutie, ..
Ghid pentru bacalaureat ..
Lucrarea a fost elaborata conform programei pentru examenul de Bacalaureat, constituind un material ..
Teste de chimie organica..
Teste de chimie organica pentru bacalaureat si admitere in invatamantul superior C1 ..
Chimie organica - Exerci..
Chimie organica - exercitii si probleme este un auxiliar didactic care se adreseaza elevilor de nive..
e-librariescolara.ro © 2017