Chimie

Chimie anorganica pentru..
Lucrarea respecta programa analitica in vigoare fiind in deplina concordanta cu manualele de chimie ..
Chimie Anorganica-teorie..
Lucrarea ofera un sprijin real elevilor care studiaza chimia anorganica in liceu, pentru o pregatire..
Chimie anorganica. Olimp..
Culegerea de fata cuprinde numeroase exercitii, probleme, dar si probe practice date in ultimii ani ..
Chimie. Culegere de test..
Cartea reprezinta un suport ideal pentru evaluarea cunostiintelor practice in domeniul chimiei. ..
Culegere chimie anorgani..
Lucrarea de fata se adreseaza elevilor de liceu si de gimnaziu care doresc sa aprofundeze studiul ch..
Caiet de lucru Chimie cl..
..
Chimia si natura. Experi..
Chimia si natura este o lucrare care se adreseaza elevilor aflati in primii ani de studiu al chimiei..
Probleme de chimie. Cule..
e-librariescolara.ro © 2017