Matematica

Set 2 carti gradinita 4-..
Colectia Leo te invata. Set 2 carti gradinita 4-5 ani. Domeniul limba si comunicare Domeniul..
Evaluare interdisciplina..
Activitati matematice cu..
Cu o abordare transdisciplinara caietul este conceput ca suport eficient in activitatile matematice ..
Activitati matematice cu..
Cu o abordare transdisciplinara caietul constituie un sprijin real in activitatile matematice destin..
Activitati matematice cu..
Caietul destinat prescolarilor cu varsta de 5 – 6 ani reprezinta un material auxiliar necesar..
Activitati matematice fi..
Mapa contine 27 de fise de lucru necesare pentru desfasurarea eficienta a activitatilor matematice s..
Activitati matematice fi..
Activitati matematice, f..
Descoperim formele geome..
Prin continutul caietului se urmareste dezvoltarea capacitatilor de cunoastere, denumire, construire..
Greierasul Albastru - jo..
Cu o abordare transdisciplinara, caietul constituie un sprijin real in activitatile matematice, dest..
Invatam prin joc numerel..
Cartile de joc editate de Aramis ii ajuta pe copii sa acumuleze cunostinte esentiale despre numere, ..
Activitati matematice pe..
Activitati matematice pentru gradinita, cu autocolante Auxiliar pentru grupa mica si mijlocie, cu au..
Evaluare interdisciplina..
..
Set 2 carti gradinita 5-..
Colectia Leo te invata. Set 2 carti gradinita 5-6 ani. Domeniul limba si comunicare. Domeniu..
e-librariescolara.ro © 2018