Arte vizuale si abilitati practice

Arte vizuale si abilitat..
Caietele de lucru pentru elevii din clasa a II‑a sunt elaborate pe unitati tematice ancorate in real..
Arte vizuale si abilitat..
Este un deosebit suport aplicativ, care poate valorifica la maxim abilitățile practice și înclinaț..
Arte vizuale si abilitat..
* Abordeaza integrat artele vizuale si abilitatile practice, conform programei scolare, in cadrul un..
Arte vizuale si abilitat..
Caietul este conceput dupa noul model de proiectare curriculara, centrat pe competente. Abordarea in..
e-librariescolara.ro © 2017