tel Comenzi telefonice (L-V: 9-16) 031.428.26.35

Caiete de lucru compatibile cu manualele Ministerului Educatiei

Subcategorii

Limba si literatura roma..
Caietul se adreseaza elevilor din invatamantul primar si cuprinde o colectie de lectii sub forma uno..
Pachet Clasa Pregatitoar..
Pachetul contine: 1. Comunicare in Limba Romana pentru clasa pregatitoare - Adina Grigore 2. ..
Pachet Comunicare in Lim..
Sa dezlegam tainele text..
Colectia bine-cunoscuta continua cu „Sa dezlegam tainele textelor literare. Clasa a III-a“. Lucrarea..
Sa dezlegam tainele comu..
Colectia bine-cunoscuta continua cu Sa dezlegam tainele comunicarii. Clasa a II-a. Realizata confor..
Sa dezlegam tainele comu..
Caietul meu de comunicar..
Auxiliarul Caietul meu de comunicare in limba romana – Clasa I reprezinta o resursa ce poate complet..
Calatorie prin lumea tex..
Textele din noul manual de Comunicare in limba romana, clasa a II-a, (editia 2018) au constituit pun..
Calatorie prin lumea tex..
Comunicare in limba roma..
Recomandam utilizarea caietului impreuna cu manualul Editurii Didactice si Pedagogice pentru Comunic..
Comunicare in limba roma..
Comunicare in limba Roma..
Prin conţinutul său, caietul este un instrument de lucru util și atractiv pentru aprofundarea cunoșt..
Comunicare in limba roma..
Lucrarea urmareste structura manualului de Comunicare in limba romana pentru clasa a II-a elaborat d..
Comunicare in limba roma..
Caietul de Comunicare in limba romana pentru clasa I le ofera scolarilor sansa de a percepe intr-un ..
Comunicare in limba roma..
Lucrarea de fata se adreseaza nu numai ele­vilor, ci si celor care se implica direct in procesul ins..

e-librariescolara.ro © 2022