Romana

Ghid practic de literatu..
Ghid practic de literatura acopera aspectele teoretice de stilistica si teoria literaturii prevazute..
Limba si literatura roma..
Metoda stiu-descopar-aplic Clasa a VI-a Semestrul al II-lea Actuala serie de lucrari din colectia ST..
Limba si literatura roma..
Actuala serie de lucrari din colectia STIU-DESCOPAR-APLIC a editurii ART a fost gandita astfel incat..
LIMBA SI LITERATURA ROMA..
Cartea aceasta se adreseaza atat elevilor, prin oferta de analize, interpretari literare, exercitii,..
Caiet de limba si litera..
Limba romana se dezvaluie frumoasa si bogata in acest caiet care ofera posibilitatea de a aprofunda ..
Caiet de limba si litera..
Pentru acest caiet, programa scolara constituie un necesar indeplinit. Mijloacele de invatare sunt f..
Caietul inteligent. Lite..
Caietul inteligent. Lite..
Capcanele analizei grama..
Teste de limba romana pentru pregatirea olimpiadelor scolare bacalaureat admitere in facultate. ..
Evaluare finala clasa a ..
AUXILIAR IN CONFORMITATE CU MODELELE ELABORATE DE MECS Bibliografie recomandata in cadrul Concursuri..
Evaluare Nationala clasa..
Aceasta lucrare se adreseaza elevilor care se pregatesc pentru sustinerea Evaluarii Nationale de la ..
Exercitii practice de li..
In contextul aplicarii noilor programe de limba și literatura romana, centrate pe formarea la elevi ..
Disponibilitate: Livrare 3 - 5 zile pentru comenzile pe clasa
Gramatica. Fise de lucru..
Cartea cuprinde teste pentru Concursul Școlar Național de Competența și Performanța COMPER. www.conc..
Disponibilitate: Livrare 3 - 5 zile pentru comenzile pe clasa
Limba Romana. Caiet de l..
AUXILIAR IN CONFORMITATE CU PROGRAMA SCOLARA IN VIGOARE APROBATA DE MECS Bibliografie recomandata in..
Limba romana. Caietul el..
Lucrarea se adreseaza elevilor de clasa a VI-a, indiferent de manualul alternativ dupa care invata, ..
Limba romana. Caietul el..
Textele propuse de autori va vor ajuta sa intelegeti mai bine cum se realizeaza comunicarea in texte..
Limba romana. Culegere p..
Culegerea se adreseaza elevilor din ciclul gimnazial. ..
Disponibilitate: Stoc limitat
Culegerea se adreseaza elevilor din ciclul gimnazial. ..
Limba romana. Literatura..
Acest caiet de exercitii suplimentare se adreseaza atat elevilor cu certe performante la limba si li..
Limba romana. Ortografie..
..
Limba si comunicare. Tes..
Lucrarea de fatǎ se adreseaza: ● elevilor care se pregatesc pentru sustinerea Evaluarii Nationale de..
e-librariescolara.ro © 2017